Sipilä sai mitä tilasi

Mamujen toimesta on saanut usea nuori nainen kokea saman, jonka koki 14 vuotias tyttö Kempeleellä. Raiskaukset tai niiden vaikutukset turvapaikkahakemukseen ei tähän asti kiinnostanut Juha Sipilää. Ei kutsuttu koolle ihmisiä tai järjestetty kriisikokousta. No,mutta kappas. Nyt taisi osua Sipilän ns. omaan nilkkaan välinpitämättömyys ja näiden elintasosurffareiden hyysääminen. Nyt on kokousta sun muuta jeesustelua. Ihan on tekokin iljettävä.
21147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Jeesusteluksi myös jää, ei toimenpiteitä
No ehkä jotain mopopoika tai rollaattoripappajahtia järjestetään ja kiusataan kantaväestöä ja siinä se sitten olikin.

Äänestä
  • Olisipa osunut Sipilän perheeseen!

    Äänestä

  • Karmanlaki kirjoitti:

    Olisipa osunut Sipilän perheeseen!

    Huhun mukaan kuulemma Sipilän veljentytär? Ei ihme että oikein hätäkokous. Jos olis ollu joku muu niin Sipilä olis sanonu, että yksittäistapaus.

    Äänestä

Siinä se, mopopojathan ne tietysti pitää jahdata. Kyllä on kempeleessä nyt touhua.

Äänestä

Eiköhän insinööri saisi jotakin järjestystä aikaan. Taitaa kuitenkin olla oma lehmä ojassa, jos on vaarassa että omakotitalo bisnes kärsii. 3000€/kk on kiva summa. Varmasti ylilyöntejä tapahtuu.
Pitääköhän vielä vanhuksilta ja sairailta leikata, että maahanmuuttaja nuoret miehet saisivat ruokaa ja merkki vaatteet päällensä.

Äänestä

Onnea Kempele. Näitä tilasi Kempeleen oma Jussi poika ympäri Suomea. Nyt on kotipaikkakuntakin kun saanut maistiaiset rikastuksesta.

Jotkut ovat yrittäneet kaiken aikaa varoitella ja tiedottaa tällaisten tapausten lisääntymisestä mutta vihapuhettahan se sellainen on. Ja rasismia tietysti.

Äänestä

Onko raiskattu tyttö sukua Sipilälle vain jonkun tuttavan jälkikasvua, kun noin pelästyi? Sipilä sai mitä tilasi!

Äänestä
  • Kohta ilmenee ebola, hiv ja tuberkuloosi, vai joko se saatiin!?
    Hyvä Orpo!

    Äänestä

tää on tää ongelma kun pakolaisia tulee paikkakunnille missä ei tapahdu mitään..kyylät saa viimeinkinntekemistä

Äänestä

Huhu somessa ja Twitterissä kertoo tyttöparan olleen pääministerin veljentytär. Tämä on vain huhu ilman varmaa tietoa, mutta tullut paikkakunnalta.

Äänestä

Sipilä pesi kätensä hienosti. Nyt se muka ei ole hänen vikansa.

Poliisi kehottaa välttämään ylilyöntejä. Oikein, keskelle lättyä sen on osuttava. Varsinkin Kempeleellä.

Äänestä
  • Onko se sitten poliitikkojen vika, jos tästä lähdetään sakinhivuttamaan ne irakilaissoltut? Miten sitten suu pannaan?

    Äänestä

Sipilä paskanjauhaja

Äänestä
  • Merkelin pitäisi käydä sen kanssa saunassa eiköhän tokenisi vähäksi aikaa. ;- )

    Äänestä

Inhottavinta on se että tapaukset pyritään päättäjien ohjeiden mukaisesti salaamaan.

Äänestä
  • Nettipoliisi on tyypillinen suvakki, sivistynyt ihmien puhuu, kertoo, neuvoo, ottaa paikan eikä laista näin.

    Äänestä

Sipilä kutsui koolle kriisikokouksen Kempeleen raiskaustapauksen johdosta
Tiistai 24.11.2015 klo 14.48
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015112420719886_uu.shtml

"Sipilän mukaan Suomessa on pohdittava lainsäädännön muuttamista sen suhteen, miten turvapaikan hakemisen aikana tehdyt rikokset vaikuttavat turvapaikkapäätökseen. Pääministeri haluaa keskustella muun muassa tästä tänään Orvon ja Lindströmin kanssa.

- Täytyy keskustella tämäntyyppisissä tapauksissa siitä, onko tuomituilla automaattisesti karkotuspäätös. Näitä asioita haluan selvittää, Sipilä sanoi toimittajille eduskunnassa."

...Sipilän mukaan Suomessa on pohdittava lainsäädännön muuttamista sen suhteen, miten turvapaikan hakemisen aikana tehdyt rikokset vaikuttavat turvapaikkapäätökseen...

Mitä tämä vaikuttaa, että pelkän turvapaikan hakemisen aikana elää nuhteessa ja sopeutuu ottamaan vastaan suomalaisen yhteiskunnan sääntöjä? Lain on oltava voimassa kaiken aikaa, koska ulkomailta tänne asumaan tuleva ei ole täällä saanut kasvatusta ja koulutusta. Varsinkin eri uksonlahkoista, uskontokunnista ja muslimitaustaiset henkilöt ovat täällä riskitekijöitä ja se tiedetään, joten lait eivät voi olla tilapäisiä.

Äänestä

Yksikin raiskaus on liikaa. Koska eräillä silmät aukeaa. Viattoman tytön elämä ehkä pilalla :(

Äänestä
  • Ei tänne mitään haluta, siis ei mitään tilalle, ei ole vaihtoehtoratkaisua. Tilalle kelpaa vain nolla. Otetaan vaikka nautakarjaa ja kasvatetaan lihaa EU:lle, pysyköön kuumakallet muualla Ruotsikin pitää torjua.

    Äänestä

Ihme että ylen uutisissa puhutaan tästä ja vielä sanotaan että ihmiset liittävät jotenkin yhteen nämä sipilän asunnon tarjoaminen ja turvisraiskaajat. Ja vielä uskaltavat uutistenlukijat puhua seksuaalisesta häirinnästä mitä turvikset harrastaa. Sekä poliisiylijohtaja pinnallisesti mainitsee häiriöistä vokkien ympärillä. Onpa kummallista, miten ylen toimittajat ovat saaneet luvan puhua noin. Eipä silti, lopuksi naistoimittaja sanoi tietysti että ehdottomasti on kyseessä yksittäistapauksesta eikä saa leimata. Hah kyllä tämä lause oli odotettu. Journalistisia otteita, kiitos. Myös uutistenlukijat saavat olla journalismia harrastavia totuudenetsijöitä.
Nyt ylen toimittajat lopettakaa asioista kertominen ja palatkaa turvalliseen mamutukseen. Miten me muuten voisimme arvostella teitä ja työskentelyänne verovaroilla.

Äänestä

Jokohan pikkuhiljaa aivottomat suvakit ja heidän aisankannattajansa alkavat tajuta, että ei noista elitasopakolaisista ole mitään hyötyä tavalliselle kantasuomalaiselle.
Ainoastaa tietyt liikemiehet ja heidän etujaan ajavat päättäjät hyötyvät heistä.

Sipilä jotuu tavalla tai toisella vielä maksamaan kovan hinnan sinisilmäisyydestään ja ahneudestaan.

Hyvin on nykyhallitus sotkenut asiat, kansalisilta mennyt täysin luottamus päättäjiin, virkavaltaan, SPR:ään, valtamediaan.
Eipä taida suomen historiassa vähään aikaan tulla yhtä huonoa hallitusta, joka saa näin paljon vahinkoa aikaa.

Ei mulla muuta ja haistakaa vittu koko yhteiskunta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


säälittävä kirjoitti:

Mamujen toimesta on saanut usea nuori nainen kokea saman, jonka koki 14 vuotias tyttö Kempeleellä. Raiskaukset tai niiden vaikutukset turvapaikkahakemukseen ei tähän asti kiinnostanut Juha Sipilää. Ei kutsuttu koolle ihmisiä tai järjestetty kriisikokousta. No,mutta kappas. Nyt taisi osua Sipilän ns. omaan nilkkaan välinpitämättömyys ja näiden elintasosurffareiden hyysääminen. Nyt on kokousta sun muuta jeesustelua. Ihan on tekokin iljettävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu