http://yle.fi/uutiset/ma_toivon_etta_sut_raiskataan__tutkija_uhkauksista_lyhyt_matka_tekoihin/8477564
Täällähän tuli jo poltiikkoihinkin kohdistunutta!
Täällähän tuli jo poltiikkoihinkin kohdistunutta!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
"Jos vastaavaa tapahtuisi vaikka Suomen hallituksen jäsenille, sitä ei suvaittaisi. Samojen sääntöjen pitäisi koskea kaikkia."
Kansa on vaatinut jo iät ja ajat tasa-arvoa herrasväen kanssa, mutta perusturvalle ajettu herra on yhä mammutin kaltainen harvinaisuus.
Poliisi seuraa jo rasseja
Tapanilan joukkoraiskauksen tapauksessa somalit huutelivat somessa, kuinka kaikki suomalaiset joutaisivat tulla raiskatuiksi. He myös yksilöivät raiskaustoivotuksiaan henkilöön käyden.
Ei syytteitä.
Pitäisikö huolestua, kun tutkijan mukaan uhkauksista on lyhyt matka tekoihin?
Todellakii!!!!
Varmaan jo nähneetkii(?)
"Pikku narttujen" (© Pirjo Pönni Jokinen) joukkonussinta ole mikään rikos vaan "etnistä värinää" (© Vihreät rp)
No mutta herra Husu Hussein toivotti syö paskaa ja kuole, ylen oma somalitoimittaja, aloitetaanko kielen ja kokovartalon peseminen sieltä
"Mä toivon, että sut raiskataan".
"Tutkija Tuija Saresma kertoo, että seksuaalisella väkivallalla uhkaaminen on verkkokirjoittelussa jo arkipäivää."
Tutkija Saresman mielestä siis jonkin asian toivominen on uhkaus, tällaisia ylipalkkaisia hölynpölyn tutkijoita elätetään verovaroilla.
Netin vihapuheiden tutkija, heh heh
Näillä "vihapuhe" tutkijoillahan se Suomi saadaan nousuun.
Tilanetta saattaisi auttaa jos tuon kaltaiset provokaatiot jätettäisiin kirjoittamatta.
Mutta feministi ei olisi feminsiti jos se osaisi olla hiljaa.
Vapaassa maassa ei kenekään tarvitse olla hiljaa? ..Ei varsinaisesti mutta turhaa rääpimistä kannattaa välttää juuri sen vuoksi, että ennemmin tai myöhemmin joku hermostuu. Melkein yhtä älykästä tuollainen uutisointi kun mennä leijonan häkkiin hakkaamaan sitä risulla ja ihmetellä tapahtuuko mitään.
aloitus on täyttä fuulaa ei yhteiskunta moniarvoistu jos naiset eivat saa yksin liikkua rauhassa kaduilla vaan päinvastoin...
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1423379529963.html?utm_campaign=tf-IS&utm_medium=tf-desktop&utm_term=1&utm_source=huuto.net&utm_content=site