http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/sipila-jarkyttyi-kempeleen-raiskausepailysta-varoittaa-tuomitsemasta-mitaan-ihmisryhmaa/713187/
"Etusivu Kotimaa Sipilä järkyttyi Kempeleen raiskausepäilystä – varoittaa tuomitsemasta mitään ihmisryhmää
MAINOS
Sipilä järkyttyi Kempeleen raiskausepäilystä – varoittaa tuomitsemasta mitään ihmisryhmää"
Raamattupiiri insinööri sipilä jatkaa valitsemallaan tiellä, eli hyysärien joukoissa kamelintaluttajia värväten, puolustellen ja suojellen, mitä sanoo Suomen kansa tämän hyysärin touhuista, etenkin raiskausten uhrit ja heidän omaisensa ?
Late Lapista. SSSS Ry!
sipilä VAROITTAA TUOMITSEMASTA !?
21
161
Vastaukset 21
- kuohia.ne.pitäisi
No ainakaan oikeuslaitoksemme ei tuomitse syyllisiä.
He eivät tule saamaan minkäänlaista oikeaa rangaistusta, vaan käytännössä pääsevät kuin koira veräjästä.Tässä onkin nyt hyvät vertailukohteet Oulusta, Rajakylän SUOMALAISET raiskaajat saivat 6 vuoden häkkituomion, löisinpäs melkein vaikka vetoa, jotta kamelintaluttajille ei tule puoliakaan tuosta ! luultavasti pääsevät ehdollisilla tuomioilla ja päänsilittelyillä !
Late Lapista. SSSS Ry!http://mvlehti.net/2015/11/24/pirjo-ponni-jokinen-kempeleen-raiskauksesta-kaikenlaista-pikku-narttua-mahtuu-maailmaan/
Näyte sipilän trollitoimistolta !
Late Lapista. SSSS Ry!
- rasisti-pm
Sipilä on RASISTI!
- Meillä_on_unelma
Ei "pikku narttujen" (© Pirjo Pönni Jokinen) nussiminen ole mikään rikos. Niin kuuluukin tehdä.
- rahanjuoksupojatraukat
Sipilä, Stubb, Orpo tuhoavat Suomen, rahanhimo kova näillä EK:n juoksupojilla, osaamaton politiikka, kova mamutus, köyhiltä leikkaaminen.
Suomen kaikkien aikojen huonoin hallitus on Sipilän hallitus, mitään ei tee vaikka muut maat kiristävät mamupolitiikkaa, raiskataan ja tapetaan, nämä pyörittelee silmiään. USKOMATONTA. - haistakaa.paska.sss
Sipilä varoittaa tuomitsemasta.
Mutta Sipilä, Stubb ja kumppanit oolivat tuomitsemassa mm. Lahden Hennalan rauhallisen mielenosoittajan, joka oli pukeutunut lakanaan.
Valitettavasti ei löytynyt rikosta, mistä lakanapoikaa olisi voinut syyttää!
Mutta onneksi tekopyhät paskiaiset muistivat tuomita ja paheksua oikein urakalla. - oikeinko_varoittaa
Kyllä nyt minua pelottaa, mitä se Pöpilä minulle tekee.
- Pohjoinenkalifaatti
http://marirantanen1.puheenvuoro.uusisuomi.fi/207079-avoin-kirje-paaministeri-juha-sipilalle
"Kertokaa minulle miten on mahdollista, että samalla kun te haette hallituskaudella 4 miljardin säästöjä leikkaamalla koulutuksesta, sosiaaliturvasta, terveydenhuollosta ja sotkeutumalla palkansaajien työehtoihin, te suuntaatte miljarditolkulla rahaa maahanmuuttoon? Eli siis käytännössä otatte pois väestöltä, joka on maksanut veroja, maksaa veroja ja tulee maksamaan veroja. Kuinka te kuvittelette, että kansalaisten veronmaksuhalukkuus säilyy? Ja kuinka te kuvittelette, että veronkantokyky säilyy? Kuten olette itse sanoneet, Suomella ei ole varaa velkaantua enempää. Tämä yhtälö ei toimi.
En myöskään voi ymmärtää miten te kehtaatte (ja kyllähän te kehtaatte) käyttää yhteisiä varojamme turvapaikanhakijoina tulleiden nuorten miesten parempaan palvelutasoon, jota ette pysty tarjoamaan suomalaisille. Samaan aikaan kun varojamme kuluu vastaanottobisnekseen, yksityisiin lääkäri- ja hammaslääkäripalveluihin, saa suomalainen asunnoton nuorimies syrjäytyä rauhassa.
Suomessa on vallalla käsitys, että maahanmuuttajat pelastavat huoltosuhteemme. Minun pieneen järkeeni ei mahdu millään tämä matematiikka. Suomeen tulee tällä hetkellä sankoin joukoin luku- ja kirjoitustaidottomia ihmisiä, jotka eivät siis osaa lukea tai kirjoittaa edes omaa äidinkieltään, joten sopii kysyä mitä töitä he tekevät ja missä? Suomessa on työpaikkapula, ei suinkaan työntekijäpula. On myös hyvä huomata, että ensimmäisen polven maahanmuuttajien koulutusaste nyt tulevien turvapaikanhakijoiden taustamaista jää peruskouluasteelle yli 70%:lla. Valitettavasti ilman koulutusta on kovin vaikeaa ylipäänsä työllistyä. Toisaalta maahanmuuttajia on runsaasti palkkatuen varassa. Eli me maksamme verovaroin näitä työpaikkoja yrityksille. Matematiikkani ei riitä siihen miten tätäkin kulua voidaan vielä lisätä? Toki siitä yritykset hyötyvät halvempina työntekijäkuluina mutta mikä hyöty tästä taas on suomalaisille? Työttömyyden lisääntyminen ja verorasitteen nostaminen ei ole käsitykseni mukaan suomalaisten edun mukaista."- katsotaanpa
Just noin ja sipiolälle lopettaa ne varoitusten jakelut kun pysy vähääkään totuudessa.Ei suomalaiset kansalaset tyhmiä ole.
- tewtwetwt
Late Lapista, sut pitäis bannata täältä, mutta sipilähän sanoi, ettei pidä tuomita KAIKKIA YYHDEN TAPAUKSEN PERUSTEELLA, eli ETTEI PIDÄ YLEISTÄÄ.
Onko mielestäsi oikein yleistää? Esim, että koska tiedän yhden lappalaisen, joka on kusipää (sinä), kaikki lappalaiset ovat kusipäitä? Tykkäät yleistää, vitun maalainen? - Pöpilä_kostaa
Pöpilä kostaa värväämällä lisää kamelintaluttajia, vuohennussijoita Suomeen.
- jumalaarmahtaa
Miten mahtaisi poikaparoille käydä vankilan tosimiesten osastolla.
- realismi
joukkoraiskaajilta pitäis automaattisesti ottaa vehkeet valtiolle ja karkoitus maasta?
- sä66äliksikäypaljon
Aika karseaa tavallaan että pääministeri ihan vain näytääkseen poliittisena stunttina vaati VOK:kia kotikuntaansa ja asetti näin häntä äänestäneet lähimmäisensä vaaralle altiiksi ,samalla vaivalla olisi voinut raiskata tytön itse,tavallaan raiskasikin.
Tämäkin asia on täysin asian vierestä sillä factaa on se että raja on auki siellä ei ole rajavalvojia ja sieltä tulee laiva lasteittain ihmisiä tänne joka ainut päivä, sen lisäksi jo tulleet siihen mukaan, niin eihän tuolle meiningille näy loppua.
Venäjä pistää kohta kakkosen silmään niin sieltä lähtee 10 mijoonaa ihmsitä liikeelle ja viime kesä tuntuu sen jälkeen leikkikerholta. En ymmärrä loppuvatko ongelmat kun niistä ei puhuta ,sillä ei tuo jää viimeiseksi raiskatuksi hän vaan sattui olemaan tämän uuden erän ensimmäinen uutisoitu. Olen noiden tänne tulevien ihmisten kanssa asunut 10 vuotta ja tunne heidän tapansa ja lakinsa.
Suomella ei ole nyt eikä tule koskaan olemaan edellytyksiä minkään valtakunnan kotoutamiseen, mutta tämnä sanominen on väärin? Factaa on se että te kaikki olette suomeksi sanottuna "kusessa" tämän asian kanssa, eikä teillä ole mitään mahdollisuutta vaikuttaa mihinkään. - muistase
Toivottavasti nämä vuohennussijat eivät tartuttaneet siihen tyttöön mitään tauteja . Näiden mukana tulee mitä ihmeellisempiä tauteja . Tytölle ja omaisille jaksamisia , mutta sinulle Sipilä paljon mietittävää ja kaikkein tärkeintä se että et ala syyllistämään meitä suomalaisia . Sen jos teet niin silloin olet kusessa . Niin ja yksi asia vielä : kenenkähän omistuksessa se rivitalon pätkä on ???? Herää kysymys .
- Mitähän_vielä_kuulee
Nämä "hyysääjät" uskovat kaiken, mitä ns. turvapaikanhakijat heille kertovat. Katsoin juuri Uudenmaan alueuutisia, siellä kerrottiin perutuista hakemuksista, joita on noin 700. Yksi nuori nainen kertoi palaavansa takaisin, koska Suomessa ei ollut viihtyisää.
- KapematujenParatiisi
"Yksi nuori nainen kertoi palaavansa takaisin, koska Suomessa ei ollut viihtyisää."
Heh, tulis vaan oikein kunnon rospuuttokelit ja siihen päälle sata-astetta pakkasta. - antisuvakki
KapematujenParatiisi kirjoitti:
"Yksi nuori nainen kertoi palaavansa takaisin, koska Suomessa ei ollut viihtyisää."
Heh, tulis vaan oikein kunnon rospuuttokelit ja siihen päälle sata-astetta pakkasta.Tuskimpa sekään akka mikään todellinen pakolainen on. Törkeää Suomen hyväksikäyttöä vaan aikoi, mutta olikin prinsessalle pettymys.
- todettavaon
Armahtamisesta puheenollen Jumala vain armahtaa, ihminen ei pysty armahtamaan lapsen raiskaamista. Vaikka ihmien sanookin armatavansa, se on vain tämän poliittisen korrektiuden nimissä sanottu valheellinen ilmaisu.
Voiko fanaattinen suvakkikaan todella armahtaa, jos voi, niin parempi olisi, että lähtisi Suomesta.
- SIPILÄ-LIENEE
DEMLAN KUNNIAJÄSEN.
Demlan salaisten sääntöjen mukaan vain rehellisiä suomalaisia veronmaksajia voidaan tuomita, muita ei. Demla tähtää kommunistiseen diktatuuriin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi251645Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681387- 961171
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R771114Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84799Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48747Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29746- 64667
Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43656- 38639