Kylläpä muuten nykyään näkee kaupungilla aina vähintään 5 hunnutettua muslimiSUOMALAISnaista. Yleensä ovat aika kauniitakin... muslimimiehillä käy flaksi.
Tulevaisuus näyttää tältä
2004299
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ne ovat leveitä ja vyöryen kävelevät. Työnteko tekisi niille hyvää. Liikuntaa lisää. Maassa maan tavalla ja kaapu pois. Olisi parempi, että tekisivät jotain tämän yhteiskunnan hyväksi. Kotona makoilevat sossutukien varassa ja tekevät lapsia. Ilman kaapua olisivat kauniita. Suomalainen mies ja suomalainen kulttuuri tekisi näille naisille hyvää. Saisivat vapaamman elämän. Ennemmin näitä naisia ja lapsia tänne kuin noita partavauvaäijiä. Naiset eivät tee niin paljon väkivaltarikoksia ja eivät raiskaa.
Meinasin suomalaisia naisia, jotka ovat kääntyneet muslimeiksi. Heitä on jo paljon.
Eilen Itiksen apteekki...Osalla työntekijöistä huivit ja hunnut päässä....Matuilla oma Kelajono?..?
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/Sveitsi burka-43620
"Sveitsiläisen Ticinon kantonin parlamentti hyväksyi maanantaina lain, joka kieltää burkan käytön julkisilla paikoilla, kertoo The Local.
Burka on musliminaisten käyttämä kangasasuste, joka peittää koko vartalon kasvoineen tai jättäen osan kasvoista näkyviin.
Ticinon kantoni päätti kieltää burkat ja niqabit kansanäänestyksessä vuonna 2013. Kieltoa puolsi 65 prosenttia äänestäneistä. Kielto vaatii kuitenkin Sveitsin parlamentin hyväksynnän.
Minimisakko on 90 euroa. Maksimi sakko on jopa 9 000 euroa. Laki koskee myös turisteja.
Sveitsin parlamentin mukaan kielto ei loukkaa liittovaltion lakia"
näiden kananaivojen tulevaisuuden voi katsoa MV- lehden videoilta..... siellä mummomuslimikin teloitetaan kadunkulmassa ,ei isisin toimesta , vaan ihan kotiisisien toimesta, tais olla liian löysällä huivi. voi katsoa myös miten pikkuvauvan jalkapohjien hakkaus näyttää tätä ählämisadistia oikein naurattavan. ja arvatkaapa onko äitiihmisellä toimintaan mitään sanomista. ja n.3- vuotiaan uintiopetus myös kertoo lasten ja naisen asemasta paljon , ja ,ja ,ja voisi jatkaa loputtomasti. toivon että näiden nuorten naisten ristiretki islamin saloihin säästää heidät ja lapsensa hengissä.