Valistunein kansanosa Naton kannalla

on vahvinta oikeistossa, missä on Suomen parhaiten koulutettu äänestäjäkunta sekä mm. yrittäjien enemmistö.

Turvallisuuspolitiikkaan erityisesti perehtyneissä tutkijoissa ja upseerikunnassa on runsaasti Natolle myönteisiä, mikä ei välttämättä tarkoita jäsenyyden kannattamista. Toisaalta heissä on myös tiukkoja vastustajia.

Naton kiivaimpien vastustajien tason voi jokainen tarkistaa palstan tiltujen kirkunasta.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tosiaan, täältä näkee Nato puolestapuhujien kannanotot, herraisä mitä potaskaa?

Äänestä
  • Naton kannattajilla ei ole siihen tarvetta.

    Äänestä

Ilman muuta Suomi ja Ruotsi liittyvät NATOon, se on pelkästään lyhyen ajan kysymys.

Läntisenä demokratiana paikkamme on samat arvot jakavan NATOn täysjäsenenä.

Ryssä ei NATOa haasta eikä asiaa ryssältä edes kysellä. Ainoa vihollisemme on Venäjä ja se sitten hoituu näppärästi NATO-jäsenyydellä.

Mitään haittaa ei jäsenyydestä Suomelle ole - päinvastoin!

Itse nukun yöni huomattavasti nykyistä paremmin NATO-Suomessa kuin NATOttomassa heittopussissa jota ryssä yrittää jallittaa.

Äänestä

Tämä palsta on täynnä Venäjän resonaattoreiden mölinää siitä, ettei NATO olisi Suomelle hyväksi. Ihmettelen miksi ei, koska läntinen arvoyhteisö on luontainen viiteryhmämme. Meillä on joukossamme muutama Venäjän hybridisodankäynnin tahtiin resonoiva tiltu, mutta ei anneta sen häiritä kaikkien vastuuntuntoisten L-Euroopan maiden harjoittamaa NATO-yhteistyötä.

Äänestä
  • Suomi on läntinen demokratia ja sellaisena pysyy!

    Seisomme arvojemme, yhteiskuntajärjestelmämme ja maamme johdon takana vankkumatta, ilman pelkoa. Kukaan ei halua tänne mitään Venäjän kaltaista kauhudiktatuuria.

    NATO on suoja ja takuu Venäjän ja sen kaltaisten roistovaltioiden varalle.

    Venäjällä ei ole yhtään mitään sellaista tarjottavaa mikä ei olisi PALJON PAREMMIN länsimaissa.

    Äänestä

Noh, lähinnä idioottejahan te olette, varsinkin tuo yhteenlaskukyvytön.

Äänestä

on vahvinta äärivasemmalla, missä äänestäjät ovat heikoimmin koulutettuja.

Sehän näkyy tälläkin palstalla, missä tiltut kirkuvat tietämättömyyteen perustuvia valeitaan.

Äänestä

Washingtonin Tiltujen mittatikun mukaan Washingtonin Tiltut ovat valistunein kansanosa.

Titityy, titityy...

Washingtonin Tiltut eivät osaa edes laskea! Natoon kriittisesti suhtautuvien lukumäärä on akateemisissa piireissä selvästi suurempi kuin Naton kannattajien määrä. Tämä johtuu siitä, että Suomessa on verraten vähän Naton kannattajia.

Äänestä

Vieraiden maiden sotilaat tulis pitämään kuria kun Suomessa olis sisäisiä levottomuuksia,se on vanha keino esim.Englannissa hiilikaivoslakkojen aikana aikoinaan poliisit tulivat toisilta paikkakunnilta ei ole sukulaissuhteita nääs.Se on ennenkaikkea sisäisiin pulmiin ratkaisu.Ei Suomen kansalaista uhkaa muu kuin tyhmät herrannilkit.Nato yksi askel lähemmäs diktatuuria.Häkämies,Katainen,Stupido...ynm.Esimerkkinä oikeista Dildoista

Äänestä

oisko valistettu teitä väärin oikeisto ja Suomen parhaiten koulutettu äänestäjäkunta sekä mm. yrittäjien enemmistö..

Äänestä
  • tuo oikean tuloksen eli siirtymisen Naton kannattajaksi.
    Se on länsimaiselle ihmiselle yhtä luonnollista kuin vasemmiston kannattajille Putinin kehuminen.

    Äänestä

  • Oma-ajattelu kirjoitti:

    tuo oikean tuloksen eli siirtymisen Naton kannattajaksi.
    Se on länsimaiselle ihmiselle yhtä luonnollista kuin vasemmiston kannattajille Putinin kehuminen.

    Oman ajattelun puute on Nato kannattajien kompastuskivi, uskotaan raakana kaikki mitä media tahtoo asiasta kertoa.

    Äänestä

  • Tiltut hokevat Moskovan propagandaa ja omia valeitaan vailla alkeistietojakaan.
    Haukutaan puolueetonta tietoa levittävää media kuten Hesaria.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naton-kannatus kirjoitti:

on vahvinta oikeistossa, missä on Suomen parhaiten koulutettu äänestäjäkunta sekä mm. yrittäjien enemmistö.

Turvallisuuspolitiikkaan erityisesti perehtyneissä tutkijoissa ja upseerikunnassa on runsaasti Natolle myönteisiä, mikä ei välttämättä tarkoita jäsenyyden kannattamista. Toisaalta heissä on myös tiukkoja vastustajia.

Naton kiivaimpien vastustajien tason voi jokainen tarkistaa palstan tiltujen kirkunasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu