Ja pitkälle ilman sähköisiä murheita niin onko silloin fiat albea oikea ratkaisu. Siinä ei ole liiemmin hienouksia niin luulis oleva varma auto kauan? En tarvitse muuta kun ohjaustehostajan.
Jos haluaa päästä halvalla
tarvinhäiriöttömänauton
250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ihan samat sähköosat tossa on kun muissakin autoissa. Esim. moottorinohjaus, ajonestojärjestelmä, jotka molemmat on Fiatissa yleisiä vikakohteita.
aika paljon sähköä ja elektroniikkaa tuossa on ainakin minun autooni verrattuna, mazda 626 kaasuttimella, ei minkäänlaista moottorielektroniikkaa tulppien lisäksi, ryyppykin toimii käsivoimalla joten aina lähtee käyntiin ja pysyykin käynnissä. EIkä abs järjestelmää, jne jne,. Jos vähän miettii niin tuossa Albeassa on valtavasti elektroniikkkaa esim 80 luvun autoon verrattuna.
Periaatteessa kaikki kriittinen ajamiseen vaikuttava elektroniikkka Albeeassa on ihan sama kuin missä tahansa uudessa autossa, se mitä siitä puuttuu on vain lisävarusteet jotka ei ajamiseen vaikuta.