saan nykyään joka yhdynnässä verenvuotoa.
söin meliane pillereitä, nyt lääkäri vaihtoi ne trikvilariin...olen juuri aloittanut ne.Ennen vaihdosta kävin papassa ja klamydia testi tehtiin,kaikki kunnossa!!lääkäri sanoi että tuo vuoto on välivuotoa joka purkautuu yhdynnän aikana, en ole tuollaisesta ennen kuullutkaan!!?? eli oliko näissä melianeissa liian vähän hormoneja?vai mitä? mitään näkyvää välivuotoa mulle ei tullut kun pillerit aloitin.nyt kun aloitin trikvilarit niin tuntuu että valkovuotoa tulee paljon enemmän kuin aikaisemmin..en kyllä tuntenut itseäni kuivaksi silloin kuin söin melianeja.
Onko kellään samoja kokemuksia? ja Auttaako tuo pillerin vaihdos??
söin meliane pillereitä, nyt lääkäri vaihtoi ne trikvilariin...olen juuri aloittanut ne.Ennen vaihdosta kävin papassa ja klamydia testi tehtiin,kaikki kunnossa!!lääkäri sanoi että tuo vuoto on välivuotoa joka purkautuu yhdynnän aikana, en ole tuollaisesta ennen kuullutkaan!!?? eli oliko näissä melianeissa liian vähän hormoneja?vai mitä? mitään näkyvää välivuotoa mulle ei tullut kun pillerit aloitin.nyt kun aloitin trikvilarit niin tuntuu että valkovuotoa tulee paljon enemmän kuin aikaisemmin..en kyllä tuntenut itseäni kuivaksi silloin kuin söin melianeja.
Onko kellään samoja kokemuksia? ja Auttaako tuo pillerin vaihdos??
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itellä just sama juttu et mulla tulee verta yhdynnän aikana ja syön myös melianei. Ajattelin etten vielä mee lääkäriin,kahtoo nyt loppuuko veren tulo.
se voi johtua hyvinkin pillereistä tai liian vähäisistä limakalvoista (limakalvoa ei ole normaalia määrää) ei ole totta että se verenvuoto on jotain "purkaumaa".
itselläni vähän vastaavanlainen tilanne söin samoi pilsui (meliane vaihdoin diane novaan) nyt olen ollut ilman pillereitä 2 kk:tta, näin on parempi, ei ole vuotoja.
Kaikille ei vain sovi pillerit.
kehoitan käymään lääkärissä, koska tuo on epämiellyttävä asia jonka voi helposti hoitaa.
Hyvää jatkoa!Äläkä murehdi turhia!
siis lääkäri sanoi että se vuoto oli välivuotoa joka sitten yhdynnän aikana purkautui kohdunkaulasta jonne se oli pakkautunut...
voiko olla että minulle ei käy ollenkaan mitkään pillerit???!!!!
aloitin ne melianet kesällä ja ensimmäiset yhdynnät sujuivat ongelmitta eli ei ollut verenvuotoa...mutta sitten se alkoi..
voiko olla että pillerit ohensivat limakalvoja? itselläni on sellainen tunne että veri tuli kohdunkaulasta, koska ainakun mies työnsi syvälle jotenki tuntui että se tuli sieltä...
voi olla hyvinkin mahdollista että pillerit on ohentanut limakalvoja. Sitä en osaa sanoa sopivatko pillerit sinulle. Olen itse kokeillut ainakin 3:mea pilleri merkkiä.
Mutta jos sinua sattuu yhdynnän aikana ja tulee verenvuotoa, niin huomattavasti että täytyy käyttää esim pikkuhousunsuojaa, niin mene ihmeessä varaamaan laakäriltä aika ja kerrot asian niinkuin täälläkin.
Oletteko koittaneet liukuvoidetta?jos meinaan johtuu siitä että et ole tarpeeksi kostea?!
verenvuoto on tylsä asia jos seksi on mielekästä kummallekkin, tulehdusvaara!Kyllä ne lääkärit osaa sinuakin neuvoa!
Koita jaksaa!