Mitkä ovat Vantaalla vaarallisia ja rauhattomia paikkoja, joissa pyörii narkkareita, holisteja ja rosvoja? Missä on yleensä tappelua, mekkalaa, ynnä muuta häirikkömeininkiä?
Vaarallisimmat paikat Vantaalla?
rymiseväalue
384890
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Ylästö.
Kerava.
Neljä vokkia = Veromies
Myyrmäki, Louhela, Martinlaakso, Vantaankoski, Vehkala, Kivistö, Aviapolis, Lentoasema, Leinelä, Tikkurila, Hiekkaharju, Koivukylä, Rekola, Korso.
ja kerava
Kaiboksela ja bantaanlakso jäi ainakin vä
Liin. Ja joku muukin simonkylä len y oasema
En ny tiiä onks lentokenttä vaarallinen paikka
Aviapolis sen nurkassa.
Tuusula
Ja kerava
ja kerava
Etenkin Kerava
Helsingin asema
Myymäki ja Koivukylä ehdottomasti ykkösinä. Tikkurila tulee kolmantena.
Entäs Kerava?
Vittu sä oot kyllä ihan pihalla xD xD joku mummoradio kertonu nimet ja jäi mielee siellä korvessa vai? Ha ha
Sanoisin, että KERAVA
Mielestäni kerava.
Keravalaista kulttuuria
https://www.youtube.com/watch?v=eCXgNyyJYkw
Myyrmäki, Korso ja Koivukylä
Kultarikontie Tikkurilassa, vaikka 30 rajoitus, siinä ajetaan ylinopeutta!Pitkä suora, johtunee siitä.
Eiks siellä ole hidasteita ? Miksei ? Siellähän on mm. lasten päiväkotikin.
SANI PUB sakki - kolivukylässä - karmeimmat puliukot ja narkomaanit ja samalla suurimmat turhan-uhoajat jotka lyö huonommin kuin mummoni
Kyllä pahin on KERAVA 👹😡🤬
Mopopoja ajaa tauotta ja huumehörhöjä kulkee
Huumeet kulkee skuutilla koukkuniemen puistossa
Kultarikontiellä siis
Korson asemanseutu on ehdottomasti pahin.
Myyrmäen aseman seutu, skuutilla kulkee huumeet
Mitkä tahansa alueet, joissa kulkee juna, metro tai raitsikka. Siellä on asematkin, huumeiden diilaaminen jopa päiväsaikaan. Ja koulujen läheisyydet.
Tikkurilassa on lisäksi huume-ja päihderiippuvaisten tukiasunnot ja hätämajoitus. Sieltä kyllä tulee hörhöjä. Naapuriin pellolle rakennettiin jopa pientaloja, tokkopa huume-ja päihdeyksiköstä edes tiedotettiin, kun neliöhintoja mitattiin.
Mikä rauha osalla kielotietä jopa neljä vuotta kun ei läpiajoa 🙏
Asematien kävelykadulle ei pääse Kielotieltä ajamaan autoilla ennen vuoden 2029 alkua, jos sittenkään. Ratikkatunnelin aukko tulee Kielotiellä lähelle Asematien risteystä.
On kävelykatu rauhoittunut autojen osalta sellaiset 70-80% eli siellä ei näy enää paljon maahanmuuttajataustaisia henkilöitä ajamassa läpiajoa.
Jalankulkijat ja pyöräilijät, vallatkamme jo vihdoinkin koko kävelykatu itsellemme!
Koskien myös Kauppakeskus Tikkurin edessä oleva entisen ajoradan osuutta. Itse ja muutamat muut olemme kävelleet sillä osuudella entisellä ajoradalla jo 6/2023 alkaen!
Elokapina valtaa Manskut ym isot kadut, mutta muut ihmiset eivät uskalla vallata jotain pientä kävelykatua!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8edcfe02-7afc-47dd-850f-46324290f24d
jotain ....
Poliisi pientaloalueella just nyt.
Eiköhän se ole koko matulandia. Hesa ei pidä puoliaan.
Näin meillä Vantaalla!
https://yle.fi/a/74-20181127
Vantaa on Suomen turvattomin kaupunki. Tampere, Jyväskylä ja Helsinki, siinä lisää surkeita. Demarit ja Vasurit vastustavat kaikkea millä hallitus yrittää parantaa tilannetta.