Maailman suurin sotalaiva on matkalla.

Maailman suurin sotalaiva on matkalla Persianlahdelle Isis-järjestön vastaiseen operaatioon.
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1427087856363
1692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kohta Ryssät saavat tosi kylmää kyytiä.
Ruumisarkku tehtailla täystyllisyys.
Työttömyys vähenee tuntuvasti Venäjällä!
Theodore Roosevelt tulee täyttä höyryä Persianlahdelle!
Ei taida ihan mahtua gipralttarin kapehkosta aukosta läpi???

Äänestä
  • Tiltuja nyt itkettää kauheasti. Nyyh...nyyh

    Äänestä


  • Toivottavasti ryssä älyää viedä pikkupurkkinsa etäämmälle aikuisten sotalaivojen tieltä Natomaa Turkin lähivesiltä.
    Nääs jäisi niin hirveää jälkeä.
    Ruumiin kappaleita ja öljyä yms saastetta puhtaaseen mereen.

    Äänestä

  • Voi höppänä, Theodore Roosevelt käy bapauttamassa samankokoisen sisaraluksen Catl Winsonin. Outoa ettei Carl Winson saanut aikaan "hirveää" jälkeä venäläisiin, puhumattakkaan että olisi vuosien pommituksen jälkeen onnistunut katkaisemaan IS:n öljykuljetukset tai pumppaamo/jalostus-laitokset.

    Äänestä

Maailman suurin sotalaiva on ydinvoimalla käyvä muurahaispesä
HS:n toimittaja Kalle Koponen vieraili USA:n ydinkäyttöisellä lentotukialus Theodore Rooseveltilla. Maailman suurin sotalaiva on matkalla Persianlahdelle Isis-järjestön vastaiseen operaatioon.
-----------------------------

itä trollit kateelisena katsoo vierestä kun oikeaa kalustoa alkaa tulla paikalle ja r..än vene joutuu takaalalle

Äänestä

Nyt on 'ylivoimainen' ryssä kurat housuissa :) Ja niin pitääkin olla!

Uhotkaapa vähän vielä lisää, kaalimaan kakarat, niin otatte turpaan niin että muistatte läksyn lopun ikäänne :-D

Suurvalta Venäjä.... Buahahhaaa!!!

Tyhmä ryssä :)

Äänestä

r..ät katsoo kateelisena vierestä kun lentotukialus tulee alueelle.

Äänestä

Hyvä että siellä on muitakin aluksia. Voivat sitten noukkia merestä venäläisiä merimiehiä kun Moskva ottaa osumaa ja uppoaa ohjuksineen päivineen.

Äänestä

Kyllä olivat Venäjänkin pommit tarpeen Syyriassa, ainakin jo vähän on harvennusta tapahtunut terroristeissa.

Äänestä
  • Ryssien pommit vaan tahtovat mennä ohi isis-mulkuista. Kerro putelle, että tarkemmin ampuisi. puttehan tykkää retkeillä kurkien kanssa, niin luulisi sieltä perspektiivistä näkevän ne ampusuunnat.

    Äänestä

A2/AD-teknologialla tuokin lamaannutetaan helposti. Muistamme mitä tapahtui USS Donald Cookille.

Äänestä

Monta vuotta sitten?? Kehitystä tapahtuu kaikilla osapuolilla!

Sotahullu Tiltu on niin lapsellinen, että uhoaa mielellään!

Äänestä
  • Tarkkispoika tiltu on saanut diagnoosin koulunsa lääkärintarkastuksessa. Mutta koska tiltulla on lukihäiriökin, ovat termit A2/AD ja ADHD menneet tiltun sairaassa päässä sekaisin.

    Äänestä

  • HAHAHAAHA elät yksinkertaisessa kuplassa, jossa kaikki on yksinkertaista ja helppoa. Todellisuus on paljon monimutkaisempi ja vasta-ase ei synny sormia napsauttamalla ;)

    Äänestä

Se voi olla, että Putinilla jää uhoilut tekemättä tuota kaupunkia kohtaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kohta_lähtee_joku kirjoitti:

Maailman suurin sotalaiva on matkalla Persianlahdelle Isis-järjestön vastaiseen operaatioon.
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1427087856363

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu