APUA! APUA!

MieVaa00

Nii eli meil ei oo suihkuu vaa niinku sauna ja siel pestää ja se on viikos vrmaa jotai 2-3 kertaa pääl ja on siis ulko sauna.
Eli haluisin käydä lenkeil ja treenata, koska oon 163cm/55-57kg, MUTTA en mä ny kummiskaa haluu haista hielle koulus eli pitäis saada ideoit siihen miten saan sit peseydyttyä treenin jälkee? Missä/miten? Ja siis on meil kyl vessas sellane pikku suihku jolla pesen alapään ja jalat iltasin.

5

93

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eslolmoi

      No sanot huoltajalle että haluut suihkuun. Oot kuitenkin siinä iässä.

    • yfhdxvxtydvhftdvhx

      Opettele vaikka kirjoittamaan ensin

      • MieVaa00

        Täh?


      • Vanhemmat-apuun

        Ymmärrän tilanteesi hyvin, mutta tämä on asia jonka pystyy ratkaisemaan yksin ja ainoastaan vanhempasi. Täältä et valitettavasti apua voi saada. Ulkosaunakin saa pikkasen lämpimäksi, jotta voi peseytyä. Eli lähtiessä lenkille laita puita saunan pesään, jotta sauna ja vesi lämpiä sen verran, jotta voit peseytyä. Lisää lämmintä vettä saat vedenkeittimellä. Kai saunassa sähkö on.


    • No kolme kolme treenikertaa viikossa riittää kyllä alkuun ja kun käyt vielä kerran viikossa uimassa, niin hallilla voit peseytyä ja saunoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      101
      5227
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      54
      3885
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      25
      3438
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      80
      2479
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1919
    6. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      394
      1753
    7. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1601
    8. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1572
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      17
      1545
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      39
      1425
    Aihe