Ei käännä kaikkien Suomalaisten päitä.
moni sata vuotinen uskonnon tyrkytys
3
163
Vastaukset
- lastemmesuomi
Tämä luettavaksi eduskuntaan , ministereille, erityisesti ulkoministerille ja presidentille
ULKOMAAT
JAPANI: MUSLIMEIDEN HELVETTI?
MARRASKUU 11, 2015 RIIPPUMATON MEDIA
Siinä missä EU-päättäjät konttaavat rähmällään islamille antautuen ja alistuen, Japanissa ollaan ymmärretty asiat oikein jo alusta pitäen. Kohteliaat japanilaiset ovat tiukkoja tässä yhdessä asiassa: Muslimit ja islam laitetaan aisoihin… ja rajusti.
Tässä Japanin ’muistilista’ muslimeille:
Muslimeiden on osattava japaninkieli ja ymmärrettävä maan lait
Sharialaki on kielletty Japanissa
Arabiankielistä koraania ei saa tuoda maahan
Japani on ainoa maa joka ei anna muslimeille kansalaisuutta
Muslimi ei voi saada pysyvää oleskelulupaa
Japanin yliopistoissa ei lainkaan opeteta arabiankieltä eikä muita ns. muslimikieliä
Japanin valtion kanta on, että kaikki muslimit ovat fundamentalisteja, ja Japani kieltäytyy muuttamasta muslimilakejaan
Islamin julistaminen ja levittäminen on kielletty Japanissa
Japani on maa jolla on pienin määrä lähetystöjä muslimimaissa
Muslimi ei voi vuokrata asuntoa Japanissa
Toimii! Japanissa onkin erittäin pieni muslimiväestö, eikä Japani ota vastaan lainkaan muslimipakolaisia. Waseda yliopisto arvioikin, että Japanin muslimiväestö on vain noin 0,05% väestöstä. Maa on yksinkertaisesti tehnyt nämä päätökset ja seisonut niiden takana. Mitä siitä on seurannut? Onko Japanin maine mennyt pilalle? Onko Japanikuva maailmalla murskautunut? (Kuten median ja poliitikkojen mukaan Suomen maine on nyt pilalla, kun emme ole ottaneet enempää muslimeita.) Koetaanko Japani nyt törkeänä islamofobisena maana? Ovatko japanilaiset natseja ja rasisteja? Tuskinpa. Ehkä Japanin maine ja uskottavuus ovat vain parantuneet entisestään.
Adachi_Museum_of_Art01st3200 - sontiainen
- ei uskontoa tartte ottaa , väännät vaan paskat raamatun ,koraanin ym kansien väliin ,niin pysyy pönttö kirkkaana
- ope_äidinkieli
monisatavuotinen uskonnon tyrkytys
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2952613- 1971002
- 57806
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti138739- 57645
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?16551- 51535
- 40514
- 55495
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494