VOK'ien kiksautuskisa

Tapanila linjasi lopultakin, ettei alaikäiset joudu raiskauksesta rangaistavaksi. Tulee vain ehdonalainen, eli ei mitään.
Siksi pojilla onkin käynniisä VOK'ien kesken kiksautuskisa. Kuka saa vääräuskoisia ensin enemmin opetettua? Se vasta tästä lähtee. Siiderivalaat avustaa, miten pikkunarttuja kohdellaan.
19123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Se on ihanaa! Nämä teidän nuoret, valmiit tytöt. Tämä on paratiisi. Pitää vaan alkaa opettamaan tytöille islamia. Muuten olemme tulleet paratiisiin!

Äänestä

Turha tuhkamuna. Me näyttää nyt naiselle mies. Te vikise, te homo.

Äänestä

Tapanilan tapaus linjasi sen, että jossain vaiheessa suomalaiset ottavat oikeuden omiin käsiinsä, ja se ei ole kivaa. Siinä menee väistämättömästi myös viattomia manan majoille.

Tapanilan tapaus osoitti myös sen, että Fobba on puolueellinen nettipoliisi. Bad cop. Kukaan ei olisi Tapanilan uhrin somessa tapahtuneesta häpäisemisestä ja parjaamisesta päässyt kuin koira veräjästä, paitsi Fobban ja oikeuslaitoksen suojelemat raiskaajamiesten omaiset. Paljon vähäpätöisimmistäkin asioista on annettu isoja tuomioita.

En ole sotkuun osallinen, en ole edes samaa ikäluokkaa uhrin ja tekijöiden kanssa, mutta aika usein mietin uhria ja kertakaikkisen törkeää kohtelua, minkä osaksi hän joutui.

Mietipä Fobba, miten toimisit, jos vastaavassa tapauksessa uhrina olisikin etniseen vähemmistöön kuuluva tyttö ja tekijöinä kantasuomalainen huligaanijengi? Sallisitko törkeyksien huutelun, lisäraiskauksilla uhkailun, munan uittamisen uhrin suussa kunhan osoite selviää, kaikkien samaan ryhmään kuuluvien naisten raiskaamisen olevan oikein ja ansaittua?

Jos sallit moisen some-huutelun, olet puolueeton poliisi.
Ja jos sallit, olet täysin väärä ihminen nettipoliisiksi.

Jos et salli, olet rasisti.
Eli täysin väärä ihminen nettipoliisiksi.

Olisi aika jokaisen ihmisen päivittää käsitystään suvaitsevaisuudesta ja rasismista. Moni suvaitsevainen on tiedostamattaan törkeä rasisti. Moni rasistiksi sanottu on todellisuudessa aidosti suvaitsevainen, kieltäytyen asettamasta yhtäkään ihmisryhmää yli tai ali toisen ryhmän. Aito tasavertaisuus on sitä. Ja tasavertaisuus on demokraattisen yhteiskunnan ydin.

Äänestä
  • Hyvä kirjoitus. Mutta ihmettelihän tuo fobba kun pm julkistaa kokoustavansa asioista joista poliisia on kielletty tiedottamasta. Eli poliitikot estää poliisin toimintaa. Totta sekin että suvaitsevaiset ei suvaitse Suomalaisia näiden omassa maassa!

    Äänestä

  • Hyvä kirjoitus, aivan asiallinen.
    Nettipollari Fobba nyt purkaa pahoinvointiaan telkkarissa ja kaikkialla,kun ei eduskuntaan äänensä yltänyt.Tulevia vaaleja silmälläpitäen Fobba pyrkii kalastelemaan matujen ääniä tällä suomalaisuhreja ja ylipäätään suomalaisia halveksimalla tyylillään.

    Äänestä

Meillä 4 vaimoa, alkaen 9v. Paljon aikaa tehdä lisää muslimeita. Teillä ei ole voiton mahdollisuutta!

Äänestä
  • Olipa surkea provo.

    Vakavien asioiden käsittelyssä voisitte narsistiset, huomiota kerjäävät typerykset pitää sormenne pois näppiksiltä.

    Laita kone kiinni ja näppäile pippeliäsi, se on se sun juttu.

    Äänestä

Tämä on eliitin yhtymiskisa. Berlusconi kutsui eliitin käymään bungabunga juhlia. Nyt kutsut on Suomessa.

Äänestä

10 kiksautusta ei ole pelin avaus. 100 on alku. Nyt se alkaa..

Äänestä

Se ihana, se pano. Nyt tasa-arvo. Ihana leikki, naisen meikki. Ihana Suomi ja raha!

Äänestä

Joku tolkku pitäisi olla tässä naisen syyllistämisessä. Onhan VOK'ien ympärillä paljon pikkunarttuja ? Hakeutuuko ne raiskattaviksi? Onko tämä, se suuri kysymys?

Äänestä
  • Jos ensi viikolla vielä näin käy, on parasta kutsua apuun vokkihenkilökunnan tunnistamat huorat, eli heidän lapsensa. Näinhän he ovat sanailleet, Heidän lapsillaan ei varmasti ole paha olo kun on pakolaisen spermat sisällä. Sehän on melkein YK:n toivomus ja hienoa!

    Pojilla voi olla ohimenevää kirvelyä ja aristavaa tunnetta ulostaessa, tytöillä sen lisäksi muita oireita.

    Kuka voisi näin puhua?
    Valehtelijat, mahdollistajat, moraalittomat, yhteisön mätäpaiseet. Rahaa ei tule mukaan hautaan, ja sen verran pidetään huoli, ettei rahaa saa kukaan muukaan henkilö. Perijänä valtio, oikeus ja kohtuus.

    Äänestä

Nainen voi lopulta muslimina olla vapaa1 Aina on muslimeita alistettu. Allah ja Koraani osoittaa tien?

Äänestä

Helsinki, se Punavuori, se pano, ei poliisi

Äänestä

Hyvä pilu, Turku johtaa...

Äänestä

Ei johda Turku, Stadi johtaa. On pantu, siniseksi, monta yliopistonaista. "Kansa toivoilleen rakensi", se seisoo ylioppilaiden rakennuksen yllä.
Annetaan nyt olla, mitä "toivoilleen" toteutti.

Äänestä

Turku nousee! Penis pitkä, naisen moraali pätkä...

Äänestä

Kuopio voittoon! Meillä on isoin pikkupillukeskittymä, no Mikkeliä ei lyö kukaan.

Äänestä

Mikkelillä ei oo kikkelillä. Onko oikein?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bungabunga kirjoitti:

Tapanila linjasi lopultakin, ettei alaikäiset joudu raiskauksesta rangaistavaksi. Tulee vain ehdonalainen, eli ei mitään.
Siksi pojilla onkin käynniisä VOK'ien kesken kiksautuskisa. Kuka saa vääräuskoisia ensin enemmin opetettua? Se vasta tästä lähtee. Siiderivalaat avustaa, miten pikkunarttuja kohdellaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu