Sisäasiainministeriö KARÄHTI TAAS salailusta

Tämä sisäasianministeriön suorittama salailu on varmaan tullut kaikille selväksi, mutta nyt Päivi Nerg selitykset saavat naurettavia mittasuhteita

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448675473622.html
460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

päivi nerg ruma, kompleksinen rikollinen.

Äänestä

Otanpa otteen tekstistä...uskokoon ken haluaa...

Jokainen näistä tapauksista on tullut esille raiskausepäilynä, ja poliisi on toiminut samanlaisen tiedotuslinjan kautta kuin silloin, kun joku kantaväestöstä on ollut tekemässä vastaavia rikoksia, hän sanoi.

Toinen asia ok sitgwn miten ne julkaisut sitten menee eteenpäin..

Äänestä

Ei muuta väliä,paitsi ensimmäisen jälkeen kaikki raiskauksen olsii voitu välttää kun ihmiset olisivat osanneet varoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SMsalailee kirjoitti:

Tämä sisäasianministeriön suorittama salailu on varmaan tullut kaikille selväksi, mutta nyt Päivi Nerg selitykset saavat naurettavia mittasuhteita

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448675473622.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu