Somaliassa on kuollut noin 40 ihmistä hyökyaallon uhreina ja jo tämän päivän Hesarissa maan ministeri vaati ulkomaita auttamaan "pahoin kärsinyttä" maataan.
Että osaa olla itsekästä porukkaa! Sri Lanka tuhoutui käytännössä kokonaan, mutta Somalian pitäisi ensimmäisenä olla avustettavana.
Sitä paitsi muistammehan mitä kävi, kun länsi viimeksi auttoi Somaliaa -amerikkalaisten sotilaitten ruumiita häväistiin Mogadishun kaduilla.
Että osaa olla itsekästä porukkaa! Sri Lanka tuhoutui käytännössä kokonaan, mutta Somalian pitäisi ensimmäisenä olla avustettavana.
Sitä paitsi muistammehan mitä kävi, kun länsi viimeksi auttoi Somaliaa -amerikkalaisten sotilaitten ruumiita häväistiin Mogadishun kaduilla.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.jippii.fi/jsp/forum/thread.jsp?b=uutiset&t=15515
Onko esikoulun oppimäärä jo suoritettu?
Muistatko kun natsit surmasivat miljoonia ihmisiä saksassa.Mikään ei vedä vertoja sille SURULLE.
Isä Aurinkoinen NL:ssa, Bokassa Keski-Afrikassa, Pol Pot Kambodzassa, Mao Kiinassa, Ceausescu Romaniassa, Pinochet Chilessä, Hussein Irakissa jne.
Idi Aminin...
"Sri Lanka tuhoutui käytännössä kokonaan"
Sri lanka on kuule niin iso saari että tuollainen aalto vähän pärskäyttää rantoja. Pienien ja matalien Malediivien yli aalto pyyhkäisi sanan mukaisesti, mutta sielläkin tuhot ovat kaukana täydellisestä. Pitäisi vähän ottaa asioista selvää ennen kuin alkaa provoilla.
Muuten, mielestäni Suomen natsihenkinen vähemmistö tulisi viedä eläinlääkärille nukutettavaksi hyvän maun ja rotuhygienian tähden.
Katsos, näin netikettiä noudattava keskustelija antaa vähä-älyiselle rasistille mahdollisuuden ohittaa kiusallinen asiasisältö ja keskittyä mölisemään provosoivaa virkettä vastaan :)
Voisikohan Suomi lahjoittaa 40 somalia näiden menetettyjen tilalle. Millainen se avustusvaatimus oikein oli?
Hyvä ajatus! Kuvataan porokin!