Naisen murhasta epäilty pakeni yöhön

Poliisi kertoi sunnuntaina lisää tietoja henkirikoksesta, joka tapahtui Hyrylässä perjantain ja lauantain välisenä yönä.
Uhri ja tekijä kohtasivat poliisin mukaan Hyryläntien ja Koskensillantien risteyksessä. Epäilty ryösti uhrilta käsilaukun ja surmasi tämän.

Poliisi kertoi, että yhden tutkintalinjan mukaan tekoajaksi on tarkentunut noin klo 01.00.



Tapaus paljastui, kun 48-vuotiaan naisen ruumis löytyi kadulta varhain lauantaiaamuna.

Poliisi etsii edelleen miestä, jonka epäillään murhanneen ja ryöstäneen naisen.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448763491481.html

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015112920746733_uu.shtml
20116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Onko kamerat ollut päällä ja kuvannut kulkijat---tiedätte missä

Äänestä

Oma analyysi kuvista, eilisestä ja tänään.

Jack nicholsonin näköinen, jolla kapea pulisonki parta meneen leukapartaan asti, isohkot korvat ja nenä, mahdollisesti silmälasit, olisiko paskeri päässä, ehkä moottoripyöräilijöiden sadeasu, yksiraidoitus ala ja ylä käsivarressa, kainalosta selkäpuolelle alaspäin kaartuva raita ???

Äänestä

Vain ryöstön takia tappoi, tuskin laukussa paljonkaan rahaa oli ravintolaillan jälkeen, ei kukaan muutenkaan kanna nykyään isoja summia mukanaan käteistä.

Äänestä

Ne tappoi Neelankin vain kolmen viinerin takia..

Äänestä

Hienoa että noin välkkyjä kuin sinä , on valistamassa kansalaisia, muuten kukaan ei olisi saanut tuota kertomaasi selville.

Äänestä
  • Nela on omituisen arka paikka hyysäreille...
    mitäköhän se kertoo???

    Äänestä

Vetreä liikkeinen henkilö. nähtävästi urheileva henkilö. Määrätietoinen askellus mut syleksi mennessään jalassa joku ongelma kuiteskin.

Äänestä

Hyrylässä asuva avohoitopotilas, kuntoutuspaikassa oleskeleva narkkari-päihdeongelmainen tai turvapaikan saanut ruotsinsuomalainen tai syrjäytynyt työtön sossupummi joka roikkuu 24 h suomi24 h palstoilla.
Kuitenkin. Uhri tehnyt todennäköisesti elämänsä viimeisen virheliikkeen, alkoi tapella ja ei olisi luopunut laukustaan ja se maksoi hengen.
Miksi uhri muuten läksi vaeltamaan noin kauaksi, miksi ei jäänyt odottamaan kyytiään ravintolan eteen?

Äänestä
  • Tai joku harhainen suvakki joka notkuu täällä 24/7. Luuli naista rasistiksi ja tappoi tämän.

    Äänestä

  • Miksi uhri läksi?

    Ravintola kertoi, ettei nainen ollut vakioasiakas. Pikkujouluissa huonoina aikoina ollaan omissa tiloissa, ja sieltä jatkoille johonkin.. kuka sitten lähtee. Naisen työpaikka on varmasti siellä murhapaikan lähellä . Usein sinne pikkujouluissa.. siis työpaikalle yleensäkin.. naiset jättää kantamuksiaan, joskus jopa päällystakit.. joskus palataan seuralaisen kanssa hipsuttelemaan.. tämä nainen meni ehkä kassinsa-laukun hakemaan.

    Voisiko olla vaikka sosiaalijuttujen jokin virkailija? Torpannut tekijältä tai tämän tutulta jotain tukia. Sattumalta törmätty, ja viha nousee pintaan miehellä?

    Äänestä

  • Niin, ettei vaan ryhtimies olisi ilman töitä "selän takia". Olisikin tosi surullista, jos uhri olisi joku pienipalkkainen toimistovirkailija ja tekijä joku ammattimaisesti sosiaaliavustuksilla ja lain toisella puolella elänyt elämäntaparikollinen ja kovanaama, joka on vielä ottanut mukaansa uhrin käsilaukun.
    Mutta näyttävät ja hohtavat lenkkikengät jäbällä on.

    Äänestä

Ei se mihinkään paennut! Lähti etsimään seuraavaa murhattavaa. Koska löytynee?

Äänestä

Huomatkaa:
Kuvissa LAITONTA alkoholin ulkomainontaa, ja päivi räsänen puuttuu tähän
-sensijaan murha ei ole rikos, kuten esim. siiden tilaus toisesta eu:maasta.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015112920749944_uu.shtml
- Ja kohta, valtiomme ottaa perheenäidiltä PERINTÖVEROA, ja murhaaja
elää vankilassa näillä rahoilla. Saakos perintöveron kannattajat erektion?

Äänestä
  • Koska ja missä luit tai kuulit Räsäsen puuttuvan?

    Äänestä

Tekijällä oli hyvä suojaväri yöhön katoamisen kannalta, suojaväri toimii myös alentavana tekijänä tuomiossa "sotaa paenneen" jäädessä kiinni.

Äänestä
  • Suojavärillisiä ei ole myöskään läheskään kaikkia virallisesti edes olemassa koko maassa, joten katoaminen käy melkein itsestään.
    Selvittämättömät murhat ovat käytännössä kaikki matujen tekemiä. Koko ikänsä suomessa asunut ihminen on jättänyt aivan valtavasti jälkiä joka paikkaan ja jää AINA kiinni.

    Äänestä

  • Muistakaa_tämä kirjoitti:

    Suojavärillisiä ei ole myöskään läheskään kaikkia virallisesti edes olemassa koko maassa, joten katoaminen käy melkein itsestään.
    Selvittämättömät murhat ovat käytännössä kaikki matujen tekemiä. Koko ikänsä suomessa asunut ihminen on jättänyt aivan valtavasti jälkiä joka paikkaan ja jää AINA kiinni.

    Juuri näin. Paperittomien alkaessa loppukesästä vallata Suomea, suvaitsevat toitottivat.. eihän sellaista laitonta maahantulijaa voi olla olemassakaan. Kyllä niitä on. Voi hyvin olla, että katoaa pensasheimon verkoston ruokittavaksi puoleksi vuodeksi. Sellainen iso pyhä rakennus..
    miten sen sanoisi.. vaikkapa moskeija olisi mainio paikka suojella uskonveljeä. Kiinteistön huollonkin voisi hoitaa omat veljet, niin ulkopuoliset ei häiritse.

    Voihan tuo videolla näkyvä olla mikä vaan, mutta kivan kassin on löytänyt, ja minun mielestäni oikealle kyljelle on ilmestynyt miehelle myös jokin olkanauhan varassa oleva kantamus..

    Äänestä

Varmaan vanha suhde ollut.

Äänestä

Tyyppi lavasti ryöstömurhaksi. Ilmiselvä viharikos.

Äänestä

Laitakaupungeilla liikkuu tuollaisia, jotka oksan kappaleilla uhkaavat naisia, jotla ovat palaamassa töistä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuvassa kirjoitti:

Poliisi kertoi sunnuntaina lisää tietoja henkirikoksesta, joka tapahtui Hyrylässä perjantain ja lauantain välisenä yönä.
Uhri ja tekijä kohtasivat poliisin mukaan Hyryläntien ja Koskensillantien risteyksessä. Epäilty ryösti uhrilta käsilaukun ja surmasi tämän.

Poliisi kertoi, että yhden tutkintalinjan mukaan tekoajaksi on tarkentunut noin klo 01.00.



Tapaus paljastui, kun 48-vuotiaan naisen ruumis löytyi kadulta varhain lauantaiaamuna.

Poliisi etsii edelleen miestä, jonka epäillään murhanneen ja ryöstäneen naisen.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448763491481.html

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015112920746733_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu