MATU POTKAISI PÄÄHÄN LÄHIJUNASSA

mtv NEWS

Yritti puuttua ahdisteluun lähijunassa – pahoinpideltiin potkaisemalla päähän

Asianomistaja kertoi olleensa matkustajana Helsingistä lähteneessä lähijunassa, kun hän oli huomannut ulkomaalaisen miehen häiritsevän naispuolista matkustajaa.

Asianomistaja oli mennyt huomauttamaan häiriköivää miestä, jolloin mies oli potkaissut asianomistajaa päähän. Potkun seurauksena asianomistajan huulesta oli alkanut vuotaa verta.

Junassa olleet vartijat olivat ottaneet pahoinpitelyyn epäillyn miehen kiinni ja ilmoittivat asiasta poliisille.

Vartijat luovuttivat 22-vuotiaan miehen poliisille ja hänet toimitettiin kiinniotettuna poliisin tiloihin. Asiaa tutkitaan pahoinpitelynä
5101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Arvioisin, että olisin tehnyt saman, mikäli olisin kokenut, että mun asioihin puututaan. Kato häiriköin ketä häiriköin, jos puristan naista takapuolesta, tai läpsäisen sitä, joka olis kyl oikeestikkin mielenkiintoista kokeilla, siis ihan spontaanisti, niin en kyllä päästäisi ketään siihen puuttumaan. That`s my business. Ei ne naiset mitään suojelua tarvii, ne on seksiä varten ja silloin niiltä edellyttää kans jotain, ja sen einkin voi mielellään kyseenalaistaa jos niikseen tulee. Sanotaan, että melko pitkälle kunnioitan, mutta kunnioitan sen mukaan miten oikeasti kiinnostaa, jos se on intresseissäni olla kunnioittamatta, niin tasan muuten toimin enemmän sen mukaan.

Äänestä
  • Voi jumalauta kusipää apina.
    Taitaakin olla aika selvittää osoitteesi ja tulla "kylää", selvittämään hiukan että tämä maa on suomi, tasa-arvoinen maa eikä lähi-idän kaltainen persereikä.

    Ala perkele pelkäämään.

    Äänestä

Onko intresseissäsi myös paljastaa kaikille tätä seuraaville ihmisille, että olet luuseri, dorka, pölvästi ja todennäköisesti myös täysin kouluja käymätön töihin kelpaamaton keskenkasvuinen pullamössösukupolven työnvieroksuja anarkisti ja hippi.

Sellainen vaikutelma tuosta ulostuksestasi tulee. Luulet varmasti itse olevasi KOVA JÄTKÄ, mutta minulle ja muille normaali suomalaisille olet aivan pelkkä 0 ja uskaltaisin sen myös sanoa vasten finnistä naamaasi.
Katsokin pojankloppi, ettet osallistu tulevana itsenäisyyspäivänä kaltaistesi vätysten kanssa minkäänlaisiin mellakoihin ja jätä ne pyörätelineet heittämättä näyteikkunasta sisään. Siitä kun joutuu aivan aiheesta edesvastuuseen.

Tosin sinä ja kaltaisesi luuserit luulette, ettei sillä ole mitään väliä sillä teillä ei ole töitä, ei koulutusta, eikä tuloja tai omaisuutta ettekä joudu korvausvastuuseen.
Kyllä ne korvaukset ajan saatossa teiltä kuitenkin peritään tavalla tai toisella ja korkojen kera, mikä onkin aivan oikein.

Kasva aikuiseksi poika, toivottaa hyvässä virassa oleva 54-vuotias insinöörismies

Äänestä

Olkaahan varovaisia. Poliisit menevät joukolla Vokkeihin siksi, että jokainen mamu, paino sanalla "jokainen" kantaa puukkoa tai muuta "vahingoittamis esinettä".

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


CULTURECLUBS kirjoitti:

mtv NEWS

Yritti puuttua ahdisteluun lähijunassa – pahoinpideltiin potkaisemalla päähän

Asianomistaja kertoi olleensa matkustajana Helsingistä lähteneessä lähijunassa, kun hän oli huomannut ulkomaalaisen miehen häiritsevän naispuolista matkustajaa.

Asianomistaja oli mennyt huomauttamaan häiriköivää miestä, jolloin mies oli potkaissut asianomistajaa päähän. Potkun seurauksena asianomistajan huulesta oli alkanut vuotaa verta.

Junassa olleet vartijat olivat ottaneet pahoinpitelyyn epäillyn miehen kiinni ja ilmoittivat asiasta poliisille.

Vartijat luovuttivat 22-vuotiaan miehen poliisille ja hänet toimitettiin kiinniotettuna poliisin tiloihin. Asiaa tutkitaan pahoinpitelynä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu