Suomen valtion punikkipropagandaa levittävä media on tällä kertaa valjastettu toitottamaan mahdollisimman positiivista käsitystä suomalaisten kohtalosta. Ensin ei ollut suomalaisuhreja lainkaan, sitten oli yksi kuollut ja pari loukkaantunutta ja nyt vain heitellään summittaisia arvioita 100-300 suomalaisesta, joihin ei olla "saatu yhteyttä". Pelkään pahoin, että todelliset luvut ovat HUOMATTAVASTI tuota suurempia.
Valtio salaa todelliset
luvut
51016
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Löysin silminnäkijähavainnon, khao lakista hotellin omistaja oli sanonu haastattelussa että sillä oli ollu blue village hotellissa melkeen 400 skandinaavia ja epäili että apaut 350 kuollu, että sillee
Kuule tuntien Tuomiojan ja Vanhasen siellä ollaan oltu huolissaan PUOLUEISTAAN! Ei ihmisistä.
Nämä tekevät politiikkaa!
Joo, huvittaa tää koko suomen surkea toiminta. Ajelin sunnuntai keskipäivällä kohti kotia, ja kuuntelin radio, josta ensi kertaa kuulin tapahtumasta. Haastatteluihin oli ruodattu ties mitä seisomgrafian asiantuntijaa ja vaiks mitä, ja puhuivat järistyksestä aasiassa, jossa ehkä jokunen kymmenen, ehkä sata on saanut surmansa.
VOi v...u, vuonna 2004, jolloin tiedonvälitys kulkee reaaliajassa, jos vain halutaan. Ilmeisesti joku ei halua.
Ja radioasema oli yle!!!!
Tsemppiä pojat - hienoa uutisointia!!!!
jo näin paljon viisaampi.
sanomaan.....HAH, HAH, HAA