...ja muutkin viisaat.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448862874630.html
Voi, voi. Kun matuilla ei ole mitään. Voi, voi. Olisivat kiitollisia että heitä ei ammuta ja kaulaa katkaista.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1448862874630.html
Voi, voi. Kun matuilla ei ole mitään. Voi, voi. Olisivat kiitollisia että heitä ei ammuta ja kaulaa katkaista.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Haistakoon vitun saatanan konkkanokka ählämi. Nenä on kuin sarvi keskellä pläsiä.
Mamuilla kaupat viereen?? Monella veroilla noita hyyssäviä kaupat on 50km päässä ja joka helvet.. litrasta bensaa maksat veroa.
Iso nenä, iso klitoris, nami nami
eikö tuota muslimihuoraa saada hengiltä
Voi jumalauta. Nytkö niille pitää harrastuksia keksiä. Oikeesti pistää vihahksi nuo raiskarit. Perkeleen paskasakkia. En ole näin vihainen ollut. En ole ennen vihannut ketään, nyt vihaan.
Meidän maamme ja kansamme ajetaan alas ja täällä yksi musliminarttu tulee sasnomaan että ryöstäjille pitää keksiä viihdykettä.
Olisivat painuneet pakoon niille aavikoille. Siellä on viihdykettä.
TV:n uutispätkässä hyvin meikattu, kaunisnaamainen maahantunkeutuja neitokainen valitti, että *ei ole viihtyisää* siksi perui hakemuksensa. Siis *viihtyisää*! Jokin kultalusikka suussa syntynyt afkaaninainen räpsyttelee silmiään vetoavasti suomalaisiin hölmöläisiin, muslimit nauraa hötköttävät moskeijoissaan...
Nasiman paras läppä"Razmyar pitää puutteena sitä, että vastaanottokeskuksilla on erilaisia pyörittäjiä. Sen seurauksena maahantulijoille jaettava materiaali on kirjavaa."
Meinaa on itse mukana VOK bisneksessä.
Parasta kotoutumista olisi pistää nämä paskasat uimaan torniosta ruotsinpuolelle takaisin!
Asiantuntija Nazima Razmir: "– Ihmisiä laitetaan keskelle metsää, josta lähimpään kauppaan on viisi kilometriä. Lähellä ei ole kirjastoja, ei mitään palveluita"
Tuollainenko muka on asiantuntija pakolaisasiassa? Kirjastojen ja kauppojen puute luulisi olevan pienimpiä murheista pakolaisella. Tarkoitus ja taktiikka onkin puhua puutaheinää ja nostaa esiin sivuseikkoja jotta itse asia unohtuisi.
Pääongelma on että väärää ainesta on haalittu maahan valtaisia määriä. Oikeita pakolaisia näissä elintaso- ja seikkailuturisteissa on häviävän vähän.
Halua tilanteen pitämisenä kaoottisena kuvaa niin valtion johdon kuin mediankin asenne ja teeskennelty yllättyminen pakolaismäärien kasvusta. Asia on ollut tietty ja nähtävissä sen yli kahdenkymmenen vuoden aikana jona maahan väärin perustein pyrkineitä on otettu vastaan.
Nazziman mukaan vastaanottokeskusta ei saa perustaa noin kauas kuin 5 km keskuksesta. Sen vuoksi siis, kun siellä ei ole kirjastoa eikä muitakaan palveluja.
Voi herranjestas!!! Kirjastoa????
Siis osaako nämä tulijat lukea ylipäätään? Osaako ne lukea suomenkielistä kirjallisuutta, koska ei jossain pienellä paikkakunnalla ole arabian, farsin yms musulmannikielisiä kirjoja? Nekö tosiaan kaipaa ensimmäisenä kirjastoa? Voi ristus mitä p..skaa taas suolletaan!!
Eikös ne vain kaivannut turvaa sodalta? Nyt sitten pitäisi olla ensimmäisenä se kirjasto. Tosiasiassa ensimmäisenä haetaan sossun antamalla lapulla jättikokoiset telkkarit. Toissapäivänä synkän näköinen musulmanniryhmä oli ostamassa chromecast laitteita paikallisessa liikkeessä täällä Rovaniemellä.
Jos on kävelty Irakista Tornioon asti, niin muutama kilometri pitäisi taittua vaikka unissaan. Ei 5 km matka pitäisi olla mikään este, edes sinne Nazziman vaatimaan kirjastoon.
Nzzima Nussima on julkisuustyrkky, niinkuin tämä Mariam somali. Työnnytään julkisuuteen vaikka väkisin.
Mitä se nussima on siellä eduskunnassa saanut aikaan. Muuta kuin on käynyt palkan nostamassa.
Olipas hieno kirjoitus, taisi tulla ihan sydämen pohjasta!
Miksei Nasima sano että suomityttäriä pitää olla tarjolla ja korpikeskuksissa ei niitä ole tarjolla...
nazima nuzima saa painua sukuineen sinne mistä ton tänne tullukki---kukaan ei jää kaipaamaan
AfgaaniÄmmä Nassima Russima helvettiin Suomesta.
Turha-paikkasi on peruttu.
YlenAnto-johtajan SDP-Junkkerin SDP-jalkavaimo palautettava se Afgaani-perse edellä takaisin Afganistaniin!!!
Entäs tuo Päivi Räsänen: nuoria miehiä ei saa sijoittaa yhteen, ei niitä nyt naistenkaan kanssa voi sijoittaa monestakaan syystä . Oma yksiökö jokaiselle pitäisi heti tarjota. Rouva kertoo vain mistä ne otetaan.
Eikö tuo eukko osaa hävetä maanmiestensä tekemiä törkeitä rikoksia!!!
– Pääministeri antoi väärän signaalin, Rajamäki viittaa Juha Sipilän (kesk) päätökseen luovuttaa kotinsa maahanmuuttajille.
Rajamäki osui nappiin.
Mitä RUPEAAKO NAZIMA olemaan muslimi maitten edustaja?? Sinut pitäis lähettää pakolaiskeskukseen huoraksi ählämeille??sinua vihataan pidä suusi kiinni , niin kauan NAZIMA on sosdemi puolueessa en ÄÄNESTÄ SITÄ???