Poliisi odottaa joukkotappelua

Helsingissä on odotettavissa itsenäisyyspäivänä joukkotappelu.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015120120752921_uu.shtml
453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olen kuullut myös asiasta. kommari rahvas rakentelee jotain kiviritsoja millä kuulemma oikeistosiat kaadetaan...sitten tulee kuulemma suuri joukko liivimiehiä ottamaan apinaorkalta senkkaa nokasta...poliisin panos kyseiseen ryhmäkokoukseen on joku uusi mellakka pakettiauto ja paineilmaaseet, joiden käyttöä ovat kuulemma kovasti treenailleet. tulee oletettavasti mielenkiintoinen kynttiläkulkue.onnea vaan taas SUOMI.

Äänestä
  • Kyllä nyt taitaa käydä niin, että marssijat, armeijan käyneet MIEHET ja NAISET vetävät kunnolla turpaan näitä surkeita anarkomarkonarkkiksia ja heidän oksettavan rumia tatuoituja ja lävistettyjä pössypissisdaamejaan. Toivotaan kuitenkin että maltti säilyy eikä kukaan vammaudu pysyvästi. Ei kannattais käydä näiden luusereitten aloittamaan mitään.

    Äänestä

Punanen kaulahuivi kaulassa, pikku reppu selässä tai iso välly kaulassa, älkää niitä Pieksämäki, reppanoita ja kaulaan purtuja ovat.

Äänestä
  • Voi kettu, näitä ohjelmia, "älkää niitä pieksäkö" piti olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kollaakestäää kirjoitti:

Helsingissä on odotettavissa itsenäisyyspäivänä joukkotappelu.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015120120752921_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu