Maahantulijoiden iho-ja tartuntataudit salaisuus?

Ihmeen vähän on asiantuntijatkaan valottaneet aivan päivänselvää ongelmaa tässä valtavassa maahanmuutossa. Jos ihmisiä tulee lähi-idästä sankoin joukoin, heillä on erilainen bakteerikanta jo luonnostaan. Miksi tätäkin tietoa salataan? Sensijaan kurssitetaan SPR:n toimesta jopa alaikäisiä vapaaehtoistyöhön, vaikka yhtään ei tiedetä ketä tulee ja mistä, ja millainen heidän terveytensä on. Altistetaan nuoria hyväntahtoisia ihmisiä kaikille mahdollisille tartuntataudeille, esim. erilaiselle stafylokokille joka on ihon normaali bakteeri, mutta kanta voi olla erilainen meillä ja heillä
1978
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kun näytettiin Italiaan tulleita mamuja,joillakin oli keltainen ranneke=syyhy.Auttajilla kaikilla maskit naamalla!

Äänestä
  • Riehuijan täälläkin syyhy alkuaikoina jossain VOKISSA.

    Äänestä

  • Niinpä, huomasin silloin tuon saman jutun ja nuo keltaiset rannekkeet. Niistä ei sittemmin puhuttu enää mitään. Täällä ilmeisesti ollut samaa syyhyä, josta sitten syytetty kantaväestöä. .että tuodusta vaatteista saaneet...Voi paska, oikeesti, kehtaavat ja suvakkiraukat uskovat kaiken. Kun eivät ehdi seuraamaan, mitä tapahtuu ja missä. Heidän täytyy palvella näitä ihmekusipäitä niin intensiivisesti, että monet uutiset menevät ohi. Tietysti vaikka lukisivatkin, eivät usko.

    Äänestä

Ja monellako HIV

Äänestä
  • ei nyt tarvitse olla muu kuin tavallinen ihon bakteeri, jonka kanta on eri lähi-idässä ja pohjolassa. Kukaan ei ole tiedottanut rokkotilanteista eikä muustakaan, että parempi kiertää kaukaa nämä vieraat kaiken varalta

    Äänestä

  • Näyttäis tuon ylenpänä olevan Thl:n mukaan olevan ainakin tuhkarokkoa. Ja mikä otettava huomioon, ne on tulleet niin monen maan läpi tänne.

    Äänestä

Kohta se nähdään. Taas hypättiin kaivoon ja toivottiin parasta pudotessa.

Tulisi nyt vain kovimmat mahdolliset pakkaset, niin saisivat bakteerit huutia edes ulkona. Sisällä tilanne sitten onkin valitettavasti toinen, jos tuliaisina saamme yhdenkin taudin, jolle vastustuskykymme on luonnostaan heikko. TÄMÄ ON TODELLINEN VAARA! Välttäkää siis kontakteja, kunnes aika toisin todistaa - toivotaan parasta.

Äänestä
  • "Taas hypättiin kaivoon ja toivottiin parasta pudotessa."

    Kommentti: Hallituksemme toimintalinja jo vuosia.

    Äänestä

  • Arabimaissa on myös helposti kuolemaan johtavaa MERS sairautta, iskee hengityselimiin, jopa 36 prosenttia sairastuneista kuolee siihen. On levinnyt mm. lentoliikenteessä muuallekin, ainakin Etelä Koreassa oli epidemiaa.

    Tuberkuloosi on muuttanut myös Suomeen tunkeutujien vyöryessä, on vain ajan kysymys kun kantasuomalaisetkin saavat tartuntaa.

    Kaikki turvallisuusasiat on ihan persiillään tässä maassa, kiitos tunkeutujille taipuisan marionetti hallinnon ja nyt rupesi sorkanporina käymään itärajankin ylityspaikoilla, kun rotia ei löydy turvapaikkaturismille!

    Miten tämä näin meni? Venäjäkin otettu jo Schengenin vapaan liikkuvuuden helvetinportiksi!

    Äänestä

  • Tuberkuloositartunnat v. 2014 oli 87% maahantulijoilla, olisko ollut alle 200 tapausta. Viime viikkoina löytynyt kotka, kemikö?, savo. Nyt ei enää näy mediassa. Tämäkin sensuroitu ja sairaanhoitopiirien suut tukittu?

    Totuuskomission viestistä tuli sekin mieleen, että afrikasta tulee matuja myös. En ole tarkistanut tuleeko Ebolamaista, mutta tällä virralla sekin on jossain kohtaa edessä.

    Äänestä

  • UPDATE_11383416 kirjoitti:

    Tuberkuloositartunnat v. 2014 oli 87% maahantulijoilla, olisko ollut alle 200 tapausta. Viime viikkoina löytynyt kotka, kemikö?, savo. Nyt ei enää näy mediassa. Tämäkin sensuroitu ja sairaanhoitopiirien suut tukittu?

    Totuuskomission viestistä tuli sekin mieleen, että afrikasta tulee matuja myös. En ole tarkistanut tuleeko Ebolamaista, mutta tällä virralla sekin on jossain kohtaa edessä.

    On täysin mahdollista,että ebolakin tallustelee, tai lentää liihottaa suomalaisten riesaksi, ainakin Kongosta ja Nigeriasta tullut väkeä, on varmaan ebola alueiltakin.

    Tuurissa siis mitä tapahtuu ja tästä saamme kiittää kepulia hallintoamme ja "munatonta" THL lafkaa, mikä ei ole juuri huolissaan mistään ihan oikeasti.

    Niin ja tietysti yltiösuvaitsevaisia monikulttuurisuuden ylistäjiä ja siihen kiihottajia.

    Äänestä

Ylen juttu lääkäreiden huolesta.

http://yle.fi/uutiset/laakari_huolissaan_turvapaikanhakijat_tuovat_suomeen_jo_havitettyja_tauteja/8477733

Tuossa thl linkissä todetaan 1 % somaleista hiv. Tullut tänä vuonna 2000, siis 20 tartuttajaa. Samoin todetaan pakolaisleirillä asumisen lisäävän riskiä kaikissa tulijaryhmissä.

Olen tuon linkin ja nuo asiat laittanut jo monesti näille palstoille. Pyysin thl:stä ohjeita suojautumisesta tavankansalaisille. Vastasivat: Ei tarvii, terveyshlöstö tietää.

Sekin tässä on karmeeta että aivan kaikki mahdollinen ja mahdoton pimitetään taviksilta. Kun penkoo ja kysyy, huomaa että viranomaiset ja suvakit ( spr,,väestöliitto yms) tietää riskit mutteivat pätkääkään välitä.

Oikein kun etsitään, löytyy varmasti ennusteet kuinka monta suomalaista raiskataan, tapetaan, ryöstetään, tuberkuloosi ja hivtartutetaan jne.

Äänestä
  • Alkaa tuntua, ettei ole millään mitään väliä, paitsi tuolla invaasiolla, joka on maamme valtiovallan erityisessä suojeluksessa.

    Nuo raiskausongelmat ovat hyvin yleisiä isoilla pakolaisleireilläkin, eli AIDS yms. sukupuolitaudit leviää mukavasti.

    Turvapaikkaturismi tuo tullessaan hyvin monenlaisia uhkia, tavallisen kansalaisen silmissä se on itsessään jo hyvin paha tauti ja näköjään pysäyttämätön.

    Äänestä

  • Jos näitä asioita ja totuuksia ihmettelee, kyllä löytyy taho, joka syyllistää kyselijän. On se niin oudoksi mennyt tämä maa että on pakko jo kysyä, onko päättäjillä kaikki jauhot päässä, vai mistä on kyse. Jotain ihmisten mielen sekoittamista hallituksen taholta tulee koko ajan, ja varmaan maahanmuuttobisnes niin suuri motiivi, ettei muulla ole väliä.

    Äänestä

  • Raivostuttavinta itselleni on se, etten tiedä mitä voisin ja mitä minun kannattaisi tehdä omalta osaltani tämän hulluuden lopettamiseksi.

    Hoono soomi, mutta olkoon.

    Kohta on alettava opetteleen hoono arabii.

    Äänestä

  • UPDATE_11383416 kirjoitti:

    Raivostuttavinta itselleni on se, etten tiedä mitä voisin ja mitä minun kannattaisi tehdä omalta osaltani tämän hulluuden lopettamiseksi.

    Hoono soomi, mutta olkoon.

    Kohta on alettava opetteleen hoono arabii.

    Kohtahan täällä onkin ylimmäräisinä vain ja ainoastaan suomalaiset!

    Äänestä

Se on meille monelle suurin ongelma, miten lopettaa tämä matupainajainen ja hallituksen aivokuollut toiminta ja matuttaminen.

Muuta laillista keinoa ei liene, kuin pommittaa hallituksen edustajia eduskunnassa, vaikutta mielipidekirjoituksilla median eri palstoilla ja vaihtaa mielipiteitä:
https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/default.aspx

Sen verran pessimisti olen, että uusin passini ja hankin Eurooppalaisen sairasvakuutuskortin.

Euroopassa on vielä joukko maita, joiden hallitukset eivät anna matuvyöryn tuhota maitaan. Niihin saattaa voida mennä ainakin väliaikaisesti vetää henkeä, ennen tulevaisuuden jatkosuunnitelmien selkenemistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaarinas kirjoitti:

Ihmeen vähän on asiantuntijatkaan valottaneet aivan päivänselvää ongelmaa tässä valtavassa maahanmuutossa. Jos ihmisiä tulee lähi-idästä sankoin joukoin, heillä on erilainen bakteerikanta jo luonnostaan. Miksi tätäkin tietoa salataan? Sensijaan kurssitetaan SPR:n toimesta jopa alaikäisiä vapaaehtoistyöhön, vaikka yhtään ei tiedetä ketä tulee ja mistä, ja millainen heidän terveytensä on. Altistetaan nuoria hyväntahtoisia ihmisiä kaikille mahdollisille tartuntataudeille, esim. erilaiselle stafylokokille joka on ihon normaali bakteeri, mutta kanta voi olla erilainen meillä ja heillä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu