Onko se viharikos, jos ei tykkää mamuista?

Kaikki poliisin ja maahanmuuttoviranomaisten tiedotustilaisuudet perustuvat ainoastaan suomalaisten syyttelemiseen. Onko se viharikos, jos ei erityisemmin tykkää mamuista? Läheskään kaikki suomalaiset eivät tykkää, mutta viranomaiset yrittävät aivopestä heitä kuin sisäministeri Päivi Räsänen aikoinaan homoja. Kun kaikki suomalaiset on saatu käännytettyä mamu-myönteisiksi vuonna 2050, viranomaisetkin heräävät siihen tosiseikkaan, että maassamme on enemmän mamuja kuin syntyperäisiä suomalaisia.
9163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Minä en jammu sedästä tykkää, vaikka kirkko sanoisi muuta.

Äänestä

Ainakin jos et halua koulussa osallistua mokutus aivopesuun, niin sinusta tehdään lastensuojeluilmoitus.

Sipilän kotikaupungissa koulu pakotti nuoret tytöt tutustumaan muslimimiehiin osana suvaitsevaisuuskasvatusta ja sitten myöhemmin illalla yksi raiskattiin.

Nyt samassa koulussa kaikki keskustelu "ikävästä" välikohtauksesta on kielletty ja nuoria vaaleita neitsyt-tyttöjä uhrataan taas noille kiiluvasilmäisille muslimimiehille. Ja jos et osallistu tähän pakolliseen "monikulttuurisuusopetukseen" niin lastensuojeluilmoitus pamahtaa.

Äänestä

Kaikki mamujen arvostelu on viharikosta, vaikka olisi perusteltuakin. Sen sijaan suomalaisista saa sanoa mitä tahansa (raiskatuista ja tapetuistakin) ilman että sitä luokiteltaisiin mihinkään rikos- tai muuhunkaan kategoriaan. Edellyttäen että sen tekee hyysöri.

Äänestä

Syylistäminen tekee sinusta hiljaisen. Pikkuhiljaa menetät kyvyn puolustautua jatkuvan haukkumisen ja alentamisen vuoksi.

Äänestä

Etsitkö tietoa tai ratkaisua johonkin ongelmaan?

Äänestä

Jokaisella on oikeus mielipiteeseensä. On oikeus myös inhota mamuja, homoja, naapureita tai ketä/mitä tahansa.
Suomalaisen virkapellen tai poliitikon lässytys on arvoton, jos niin koet.

Äänestä
Anonyymi00009

Äänestä

Itse en esimerkiksi auttaisi muslimia missään tilanteessa. Heistä minulla ei ole yhtään hyvää kokemusta.

Äänestä

Ei ole. Se on itsesuojeluvaistoa. Olemme jo nähneet mitä laatua ne tietyt mamut ovat. Kuka hullu suosii sellaisia?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Gyraa kirjoitti:

Kaikki poliisin ja maahanmuuttoviranomaisten tiedotustilaisuudet perustuvat ainoastaan suomalaisten syyttelemiseen. Onko se viharikos, jos ei erityisemmin tykkää mamuista? Läheskään kaikki suomalaiset eivät tykkää, mutta viranomaiset yrittävät aivopestä heitä kuin sisäministeri Päivi Räsänen aikoinaan homoja. Kun kaikki suomalaiset on saatu käännytettyä mamu-myönteisiksi vuonna 2050, viranomaisetkin heräävät siihen tosiseikkaan, että maassamme on enemmän mamuja kuin syntyperäisiä suomalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu