Arabi-matutulvan seuraukset

Mitä enemmän matukoita tulee Suomeen sen enemmän tapahtuu perheiden yhdistämisiä ja voimme olla varmoja että yksikään tänne tulleen matun perheenjäsen tai sukulainen ei jätä käyttämättä tilaisuutta hyväkseen.

Yksi Suomeen saapunut matu voi tarkoittaa käytännössä sitä että hänen perässään voi tulla vaikka parikymmentä uuttaa matua.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Joo jo ainut mitä me voidaan tehdä asialle on kirjoitella tänne keskusteluita, että "Nyt jonkun on pakko tehdä tälle asialle jotain!!" ja katsoa vaan sivusta kun mitään ei tapahdu. En jaksa uskoa että mitään tapahtuu, koska olemme osa EUta joten esim Angela Merkel päättää myös meidän asioista. Hyvää itsenäisyyspäivää kaikille!

Äänestä
  • Mitä itsenäisyyspäivää tarkoitat? Suomi ei ole itsenäinen valtio, miettikää tehtyjä päätöksiä, päätökset ovat EU:n sanelemia, koska meillä on nukkehallitus ja marionettieduskunta.

    Itsenäinen valtio, joka on kuilun partaalla ja pahasti velkainen, sulkisi rajat rikkaiden öljyvaltioiden suunnalta käyvältä turvapaikkaturismilta, mikä maksaa Suomen tulevaisuudenkin!!

    Äänestä

  • Kyllä suomalaiset voi paljonkin tehdä rauhanomaisestija täällä on siitä kirjoitettukkin, mutta niihin kirjoituksiin ei ole tullut vastakaikiua.

    Mieluummin täällä ihmiset valtittaa ja keksii tekosyitä valittamiselle, kuin tekisi edes pientä elettä yhteenhiileen puhaltamisen vuoksi. Sehän vaatisi omaa panosta ja vähän lmukavuudenhalusta pois.

    Tehkööt muut, minä en: asenne loppupeleissä on se painavampi syys.

    Äänestä

Täytuho tulee matujen takai. Perseen yhdistämiset alkavat ensi vuonna.

Äänestä
  • Tuho tulee myös siksi, kun suomalaiset ei vaivaudu persettään nostaa juorupalsoilta ja foorumeista pois ja alkaisi etsimään tietoa.

    Suurin tuho tulee meidän omasta saamattomuudesta ja laiskuudesta, kun annamme tämän tapahtua.

    On helppo syyttää muista ja jatkaa valittamista.

    Äänestä

On se mahdollista perheenyhdistystä hankaloittaa ja samalla noudattaa kansainvälistä sitoumusta.Tulorajat laitettava vain työssäkäyvät voi tuoda perheen..Suomessa ydinperhettä ei ole isovanhemmat tästä ei saa tinkiä!Kai nuo tiukennokset on vireillä perussuomalaisten ajamana eipä näinä aikoina muita uskalla äänestää muuten hukka perii ja totaalinen maanmiehitys lukutaidottomalla porukalla on mahdollinen

Äänestä
  • Entäpä kun varakkailla muslimi miehillä on neljäkin vaimoa ja lapsilykky sitä myöten?

    P-leellinen lasku tulee tämän tupeksinnan myötä, jos saavat tuoda kaikki perheenjäsenetkin tänne täyshoitoon.

    Muutamissa EU maissa ei enää hyväksytä perheen yhdistämisiä. Suomen somalien kohdalla ollut niin väljää, jotta toivat kaikki kummin kaimatkin tänne kuppaamaan.

    Täydessä ylläpidossa väki lisääntyy vielä jonninjoutessaan sutjakkaasti, lapsilisät ja muut tuet valuu hanttapulien käyttöön.
    Suomalaiset eivät pysty "orjuuden" keskellä samaan. Lapsiluku on pudonnut jo alle 2:een oli muistaakseni tilastoissa keskim, 1.6 lasta per pari.

    Äänestä

Saadaan sitten itsekin ottaa monta vaimoa ja suvakkien suurella metelillä ei ole vertaa, kun vaativat että on saatava ottaa myös monta miestä ja kaikkia sekaisin. ...

Toivo lepää vain siinä, että lähtömaat rauhoittuisivat ja matujen olisi palattava takaisin, koska Suomella ei ole enää mitään syytä heitä täällä ylläpitää.

Perheiden yhdistämistä on viivytettävä vuosia! Olen itsekin joutunut olosuhteiden pakosta työskentelemään yhteensä monen monta vuotta perheestäni erossa meren ja maan takana, ja tiedän että kyllä se onnistuu, vaikka vaikeaa välillä olisikin. Nykyään onneksi tietoliikenneyhteydet auttavat valtavasti, kun verkkoyhteys voi olla jatkuvasti auki ilman että maksaisi yhtään enempää. Jos taas liitto ei kestä, niin mielestäni sitten on parempi niin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kaarne_ kirjoitti:

Mitä enemmän matukoita tulee Suomeen sen enemmän tapahtuu perheiden yhdistämisiä ja voimme olla varmoja että yksikään tänne tulleen matun perheenjäsen tai sukulainen ei jätä käyttämättä tilaisuutta hyväkseen.

Yksi Suomeen saapunut matu voi tarkoittaa käytännössä sitä että hänen perässään voi tulla vaikka parikymmentä uuttaa matua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu