Edesmennyt Hannes Hynönen kehotti Suomea liittymään NATO:on. Hynönen paheksui pyhäkoulujen katoamista Suomesta. Venäjällä on Lavrenti Berija joka vie ihmisiä yhdessä Putinin ja Shoigun sekä tämän Dmitri Peshkovin kanssa Siperiaan tapettavaksi. Kaikki tapetaan Siperiassa. Suomessa ja NATO-maissa on pyhäkouluja, Venäjällä ja venäjäorjuusmaissa ei ole koska L. Berijan salainen poliisi FSB-KGB tappaa Stalinin ja Putinin käskystä kaikki ellei vie Siperiaan ja tapa siellä. Venäjällä NKVD-KGB vie pyhäkoulun opettajat Siperiaan Lavrovin maatilalle tapettavaksi ja pakkotöihin. Lapset viedään Siperiaan uudelleenkoulutusleireille tapettavaksi ja hakattavaksi. Lopulta pyhäkoulujen lapset ja opettajat tapetaan kaikki muurataan metron seinään tai upotetaan Siperian tekojärven pohjaan. Suomen tulee liittyä NATO:on että on pyhäkouluja, joka on yksi NATO:n tunnusmerkki. Venäjälle ei saa viedä raamattuja koska KGB-FSB-NKVD takavarikoi raamatut rajalla.
NATO:ssa on pyhäkouluja, ei Venäjällä
natoonäkkiäheti
15115
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hannes Hynösen kuolemasta.
Tämä oli isänmaallinen mies ja Naton kannattaja.
Tiltujen kannalta harmillisesti on veteraaneja elossa vielä noin 20 000. Edustus on taas Niinistön kutsumina Linnan juhlissa.
Kyllä tiltuja riepoo.
Riepoo? Vain toiveajattelua voidaksesi ylentää itsesi.
Venäjää vastaan.
Kyllä veteraanit tietävät.
Jos, niin miksi yksi heistä teki julkisen itsarin paraatin aikana heittäytymällä sotilasajoneuvon alle?
Yksi häpetahroista Nato lobbareille oli valjastaa vanha mies, tässäkin nähdään paljastettuna Nato lobbareiden moraalitaso?
Mitähän kirjoittelisit jos Hynönrn olisi ollut toista mieltä ?
Hynöstä muualla kuin tiltujen valeissa.
Hynönen puhui täysin omasta aloitteestaan ja sai Suomen kansan ihastumaan tiltut pois lukien.
Tiltuille sananvapaus on vihattava asia.
"Meidän on lopetettava ajatus siitä, että jokaisen kansalaisoikeuteen kuuluu sanoa mitä haluaa. Älykkäillä valheillahan, joita toistetaan, on mahdollista saada ihmiset uskomaan, että musta on valkoista yms. Mitä suurempi valhe, sitä helpommin se uskotaan" -Hitler
NATO on käytännössä USA ja tietyissä strategisissa tilanteissa Venäjän välittömät naapurimaat.
Joillain mailla, kuten Saksalla asevoimat ei ole edes NATO hyväksyttävässä kunnossa, eikä ole aseita eikä ammuksia.
Jos Venäjä uskaltaisi aloittaa shokki-suurhyökkäyksen USA:aan, nämä halvaantuisivat totaalisesti ja NATO luultavasti romahtaisi, sillä suurin osa jäsenmaista vihaa amerikkalaisia. Niin kuin amerikkalaisia vihataan kaikkialla maailmassa ja tämä on normaalia ja ymmärrettävää, kun nämä hikiset ja haisevat jätesäkin peittävät auringon.
Historiansa puolesta Eurooppa pelkää Venäjää, mutta vihaa Amerikkaa ja tämän sontakulttuuria, eli mäkkareitä ja ihraa.
Syyskuun iskut jo näyttivät miten Amerikka on kyvytön reagoimaan hätätilanteessa ja halvaantuu paikoilleen. Mutta ne iskut olivatkin CIA:n tekemiä.
Tämä oli siis tilanne v. 2015.
Kylläpä natopalstan kauhu toivoo kovasti, että häntä kuultaisi tulevan kuolintapansa suhteen, ja kaikki tuo järjestettäisi...
NATO:ssa on lahkolais ääri-uskis kiihkoilijoille pyhäkouluja, ei Venäjällä.
Uskonnot ovat aiheuttaneet kaiken pahan maailmaan.
Uskonnot ovat maailman sairaus.
Sittenhän myös ateismi menee samaan, koska se uskoo, ettei Jumalaa ole. Toisaalta tekoälyhän on jo kertonut mistä siinä on kyse - vain, koska ei kuulemma pystytä toteamaan edes mittaamalla, mikä taas kertoo laitteiston alkukantaisuudesta.
Tuo aloitus taitaa olla nykyisen ateismipalstan fanaatikon tekstiä. Onko hän siis ateisti vai ei?
"Suomen tulee liittyä NATO:on että on pyhäkouluja, joka on yksi NATO:n tunnusmerkki"
Jos kristilliset pyhäkoulut on Naton tunnusmerkki, miksi Naton kannattaja käy Ateismipalstalla pilkkaamassa Jesseä ja Jumalaa?