Raiskausten tehoehkäisy

Raiskauksen tekoväline tulee tuomita valtiolle kokonaan tai osittain, teon raakuudesta riippuen.

Tällainen tuomio tulee tehokkaasti ehkäisemään ainakin saman tekijän toistuvia tekoja.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

myös ennaltaehkäsyä voisi harrastaa esimerkiksi estämällä mutakuonojen maahan pääsy.

Äänestä

myös puskat voisi kaataa ettei tietty puskissa öisin viihtyvä heimo pääsisi niihin väijymään..

Äänestä

Näin perjantai-illaksihan tämä on mitä mainioin puheenaihe. Ensimmäisestä raiskauksesta yksi kives pois. Uusintaraiskaajalta toinen kives pois ja jatkossa sitten letku irti, jos ei noista varoituksista ottanut rauhoittuakseen.

Äänestä

Toi kuormittais liikaa jo muutenkin työllistettyjä lekureita koska tuskin Poliisilla valtuuksia napsaista tekovälinettä pois.

Äänestä
  • Oikeus ja kohtuus olisi että raiskattu sais suorittaa kuohinnan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RobertRänderberg kirjoitti:

Raiskauksen tekoväline tulee tuomita valtiolle kokonaan tai osittain, teon raakuudesta riippuen.

Tällainen tuomio tulee tehokkaasti ehkäisemään ainakin saman tekijän toistuvia tekoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu