Eliittipaskoille tiedoksi

Miksi me jopa 10 kertaa pienemmällä palkalla oikeita töitä tekevät asetumme vielä meitä kymmenen kertaa pienepituloisten puolelle!

Saa kokoomuslaiset metriheikit oikein kerätä koko pituusensa kasaan ihan paassi jujusia ja stupidoita myöten!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos yritysjohtajille maksetaan sikakorvauksia, ei se ole kansan vika!!!!

Äänestä

10 kertaa pienempi? Eli -9 kertaa niiden palkka? No se on jo hyvä diili se. Nimittäin näille Suomen kermaatekeville!

Äänestä

Ei pitäisi nimitellä muita paskoiksi jos vaan on itse yksinkertainen. Liity AKT:hen niin saat ainakin lakkoilla tarpeeksesi. Mieti samalla mikä on sinun osuutesi sairaanhoidon yms. suomen hyvinvoinnin rahoittamisessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokoomus_6jalkaa_mullan kirjoitti:

Miksi me jopa 10 kertaa pienemmällä palkalla oikeita töitä tekevät asetumme vielä meitä kymmenen kertaa pienepituloisten puolelle!

Saa kokoomuslaiset metriheikit oikein kerätä koko pituusensa kasaan ihan paassi jujusia ja stupidoita myöten!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu