Puavo kansakunnan konsulentti unohti että hän oli se joka toi EU:n suomineidon lompakolle . Yhteisen yhteiskuntamme alamäki on alkanut tuosta naimakaupasta jonka maksumiehiä ovat tulevat SDP:rautakourat .
Joten porvarien hallinto yrittää minimoida Lipposen hallinnon tuottaman jälkitaudin jota voidaan verrata ruttoon.
Joten porvarien hallinto yrittää minimoida Lipposen hallinnon tuottaman jälkitaudin jota voidaan verrata ruttoon.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lipponen teki diilin Sak:n kanssa,että euroon mennään,jotta hän pääsee Euroopan presidentiksi mutta unohti kertoa duunareille,että sitten pitää palkkoja laskea.
Muilta kansalaisilta ei sitten kysyttykään mitään.
No tänään hän kyllä yritti jotain sen kaltaista saada ulos.
Ei kai porvarihallitus ole palkkoja sopinut muuten kuin sen osalta,että
Katainen osti puolueelleen ääniä sairaanhoitajien palkan nostolla.
Töppönen puhuu "porvarihallituksista" vaikka itse teki porvarillisempaa politiikkaa kuin porvarit itse. :)))
Kokoomuksen puoluetoimiston seinällä on Lipposen kuva muiden suurien kokoomusvaikuttajien joukossa.
Näin on. Lipponen ei koskaan lähtisi keskustan kanssa hallitukseen vaan hallituskumppanin on oltava porvaripuolue kokoomus.
Miksi eläkeukkoja niinkuin Moosesta haastatellaan vaikka eivät ole olleet virassa pitkään pitkään aikaan. ? Lisäksi eivät ymmärrä asioista tuon taivaallista.
Aika on kulkenut auttamattomasti ohi.
En minäkään lähde työpaikalta kyselemään eläkeläisiltä miten joku homma pitäisi suorittaa