Sunnuntaina 6. joulukuuta vietettävää itsenäisyyspäivää juhlitaan monilla paikkakunnilla ns. perinteisin menoin. Miten Tunkki tätä tärkeää päivää viettää?
"Tämä mekko sopisi hienosti Linnanjuhliin Itsenäisyyspäivän viettoon." (Fb) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1502583546705193&set=pcb.1502585216705026&type=3
"Tämä mekko sopisi hienosti Linnanjuhliin Itsenäisyyspäivän viettoon." (Fb) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1502583546705193&set=pcb.1502585216705026&type=3
Vastaukset 65
Vanhimmat
Hui kauhistus, mikä kuva!
Tukiainen täytyy saada pikakutsuttuna Linnanjuhliin! Onhan hän kuitenkin suosittu ja vaikutusvaltainen julkisuudenhenkilö: hän järjesti Ilkka Kanervan tilalle Alexander Stubbin. Henkilökohtainen perustelu: haluaisin nähdä Johannan uuden Veijo-kihlatun kaniturkissaan kättelemässä Saulia ja Jenniä.
Sitä paitsi, Johanna Tukiainen brändinä on yhtä arvokas kuin Nokia aikoinaan.
Kuvittelee varmaan suuressa itserakkaudessaan, että kun on esiintyvä shoetähti ja oikein Jenkeissäkin "esiintynyt", niin kyllähän hänetkin kuuluisi joskus Pressanlinnaan kutsua.
Hahhah!
Jos Miamissa asti on käynyt, kyllä sitten pitäisi jo kutsua.
Nyt on jo fb:ssä semmoinen rähinä päällä rouvalla, että voi olla mielenkiintoinen herääminen itsenäisyyspäivän aamuun.
Vielä esiintyminenkin yöllä Lammilla. Sehän yleensä tietää ilmaisia alkojuomia ja meikkipussiiinkin kilahtaa jotakin. Mikä lieneekään vauhti aamuyöstä
Tunkki, joka on haukkunut pääpiirtein kaikki suomalaiset, ja joka ei tykkää Suomen oikeusjärjestelmästä, hymistele tässä kuvassa Lamminpesän takahuoneessa: https://www.instagram.com/p/-7RWqJQmiG/?taken-by=johannababydoll
Tuon muovihuiskan kun ottaa pois nupistaan niin,omg!!!
J. Riippuvainen
Mistä se aina ammentaa tuon käsityksensä itsestään? Peili valehtelee, kamera valehtee, ihmiset kateuttaan valehtelee? Ihan kun hän olisi kuuro ja sokea ja näkis jonkun ihme kuvitteellisen kuvan itsestään 20-vuotta nuorempana? Eikö ede tuo XXXXXXXL-mekon koko kerro jotain saavutetuista linjoista? Jos barbaaran pumppais noin täyteen niin se poksahtais.
Kaunis nainenhan Tuksu piirteiltään on. Tuo lihavuuden mollaaminenkin on typerää. Suurin on naisista on saman painoisia ja moni vielä lihavampia. Hän ei itse osaa korostaa parhaimpia puoliaan. Huulet on liikaa täytetty ja meikattu. Aikoinaan, kun Immonen kampasi hänet, niin hiuksetkin olivat kauniisti laitettu juuri siihen tyyliin, mitä Tuksu rakastaa. Hänellä on kauniita vaatteita, vaan eivät ole sopivin kokoisia vartalolleen ja monet niistä meidän oloihin liian paljastavia. Älkää olko niin tuomitsevia. Hän kun ei oikein näy ymmärtävän omaa parastaa.
Nyt hänellä on kampaajana Olli Loukola, Suomen Adam Lambert.
Ai mistä? No tästä:
"DSM-IV:n mukaan narsistiselle persoonallisuushäiriölle ovat ominaisia laaja-alaiset suuruuskuvitelmat, ihailun tarve ja empatian puute. Se on psykiatrinen diagnoosi, joka määritellään vähintään viidellä seuraavista oirekriteereistä:
1.suuret käsitykset itsestään eli liioittelee saavutuksiaan;
2.keskittyy mielikuviin rajattomasta menestyksestä, voimasta, kauneudesta tai suuresta rakkaudesta;
3.uskoo olevansa niin ainutlaatuinen, että häntä voivat ymmärtää vain muut huomattavat henkilöt tai instituutiot;
4.vaatii korostunutta ihailua;
5.mielestään oikeus erityiskohteluun;
6.muiden hyväksikäyttö;
7.empatian puute;
8.kateus (tai uskoo muiden kadehtivan häntä); ja
9.ylimielisyys ja röyhkeys."
10. laiskuus;
11. työtä vieroksuva;
12. idioottimaisuus
13. lapsellisuus
14. ei ajattele nokkaansa pidemmälle;
15. ei kehity mihinkään suuntaan;
Miten tunkero viettää itsenäisyyspäivän. Vastaus: kuset ja paskat housuissa putkassa.
On se Tunkero kuvauttanut itsensä ylipitkässä sinisessä mekossa tänään jossain kuppilan nurkassa. Mekko on ihan eri näköinen kuin avausjutun yhteydessä.
Paikka epäselvä kuten seuralainenkin.
Ovatko tässä Tunkki ja Lalli jossain loviisalaisessa ravintolassa?
https://www.instagram.com/p/-9hl3EwmmW/?taken-by=johannababydoll
Veijo Lallin kotona Itsenäisyyspäivän iltana 6.12.
https://www.instagram.com/p/-9fujUQmhR/?taken-by=johannababydoll
Ovat ravintola Bellassa, tavallinen lounaskuppila a.oikeuksin, ruokana lähinnä eineksiä.
Jaaha,nyt sit leikitään linnankutsuja ja prinsessaleikkejä,
Veikkako kaiken maksaa,siis tavallisessa lounasruokalassa
iltapuku päällä,kääk,ei oo enää todellista.
Kyllä Veijon kannattaisi viimeistään nyt laittaa tuleva Fru Johanna Lalli testiin. Pistäisi Johannan siivoomaan tuon kaatsikan lattiasta kattoon. Sanois Johannalle, että saat vapaat kädet, kunhan vaan kämppä on siivottu ja ruoka on valmiina, kun isäntä tulee tilipussin kanssa töistä.
Jos ei maksajan toive ole toteutunut, niin sitten monon kuva ahteriin emäntäehdokkaalle.
Olisikohan Tunkki sijoittunut Illan kuningatar -kisailussa korkealle Linnanjuhlissa tällä asullaan? https://www.instagram.com/p/-9fujUQmhR/
Pikkukaupungin perusraflan, ihan tavallisen ruokamesta Ravintola Bellan sivut: http://bellaloviisa.fi/Bella/etusivu.html
Lisää kuvia, a) Ravintola Bellassa: https://www.instagram.com/p/-9oOhIwmmD/?taken-by=johannababydoll
b) Samassa mestassa: https://www.instagram.com/p/-9iHQmwmnx/?taken-by=johannababydoll
c) Samaa sarjaa: https://www.instagram.com/p/-9gz0DQmkF/?taken-by=johannababydoll
d) Lähikuvassa: https://www.instagram.com/p/-9g_fmQmke/?taken-by=johannababydoll
Loviisan Lallilan kuvissa on järjetön sotku. Roinaa ja roskaa joka paikassa.
oliko henry dyring pöydän alla nuolemassa tuksun puutarhaa. kun veijolla ei vaan seiso. tuksun kertoman mukaan.
Täytyykö naama aina olla aurinkopuuterilla laitettu.....
Säälittää nuo kuvat tuossa kammottavassa iltapuvussa.
Tunkki on raahannut glamourkamojaan Lallin asuntoon, sotkee ja levittää roinaa pitkin poikin. Koirat eivät ole sisäsiistejä, joten tässä sitä nyt lallitaan.
Onko ne eronneet,kun Tuksuttimella ei ole sitä miljoonia maksavaa sormusta sormessa?
Miten kukaan terve naisihminen voi elää moisessa kaatopaikassa?
Nousee oksu poskiin jo pelkkien kuvien perusteella.
Onnex ei ole vielä keksitty "hajunettiä".....
Nooh, Tunkille hänen elinympäristönsä siisteys tai henkilökohtainen hygieniakaan eivät ole aivan ykkösprioriteetteja.
Naurattaa tuo annosten valokuvaaminen, tosi junttia ja kertoo sen että ei kauheesti yleensä pääse mihinkään syömään. Pakko kuvata joka annos, että hei katsokaa minut on viety syömään. Joku peräkylän juottola on nuo annokset duunannut ja rouva saapuu "illalliselle" kuin parempaankin paikkaan. No saipahan paikalliset kans jotain ilmaista viihdykettä. heikki,heikki,heikki katomua, katomua ota kuva, ota kuva
Alkuruokana jokirapukeitto:
https://www.instagram.com/p/-9hQVFwmlf/?taken-by=johannababydoll
Pääruokana härän sisäfile:
https://www.instagram.com/p/-9jNeqwmqf/?taken-by=johannababydoll
Suklainen jälkiruoka:
https://www.instagram.com/p/-9nG-gwmjH/?taken-by=johannababydoll
En tilais,ties mistä saastuneesta joesta tongittu,hyi.
Näin surullista ilmettä en muista koskaan aiemmin koiralla nähneeni
https://www.instagram.com/p/-91DHpQmmM/?taken-by=johannababydoll
:´-(
En mopsien silmistä oikein mitään tiedä, mutta onkohan Bellalla silmätulehdus, vai miksi noi silmät verestää noin? Toki voi tietenkin olla, että kuva valehtelee, mutta olin huomaavinani saman ilmiön myös joissain muissakin kuvissa.
Mopsit näyttävät usein surumielisiltä, mutta tuo silmien kiiltäminen ei ole normaalia. Eikä hännän asento. Kyllä meidän mopsukoilla on donitsit kikkuralla :)
Kauheeta sanoa, mutta suunnitelen aina välillä Bellan varastamista :O
Jos silmät olisivat sameat, niin pitäisi huolestua. Mistä te keksitte näitä koirienkin vikoja? Hännänkin asento?????
Ethän vaan ole tosissasi, ethän? Ai vastako sitten pitäisi huolestua/alkaa toimimaan, jos koiran silmät ovat sameat? Mä en tietenkään mistään mitään tiedä, mutta uskallan kolmen koiran omistaneena väittää, että kannattaa toimia jo silloin, jos silmät alkavat verestämään/vuotamaan. Sameus tarkoittaa sitä, että tulehdus/sairaus on levinnyt jo pitkälle ja on koiralle tuskallista.
Apteekista saa koirille tarkoitettua silmähuuhdetta ja ei maksa edes paljon. Oikeestaan sitä pitäisi löytyä tunnollisen koiranomistajan lääkekaapista aina.
Johannan tapauksessa saattaa olla kyse siitä, että Johanna ei tiedä/ymmärrä tai hän ei halua tietää/ymmärtää. Usein sairas ihminen ei huomaa toisen sairautta, koska on itse sairas. Lisäksi päihteiden väärinkäyttäjät usein jättävät hoitamati sellaisia asioita jotka he tekisivät ilman muuta, jos ne päihteet eivät olisi jarruna.
Kynnet kohta kymmensenttiset,voihan per...e!!
Sairaan väsähtäneen näköinen.EIKÖ NIITÄ KYNSIÄ VOIS LEIKATA
vaiko ei uskalleta viedä eläinlääkärille,noilla kynsillä ei koira edes juokse!!
Illalla 6.12. soviteltiin vielä valkoista pukua:
1) https://www.instagram.com/p/-9yqiNQmgO/?taken-by=johannababydoll
2) https://www.instagram.com/p/-9x3D0wmuP/?taken-by=johannababydoll
Tämäkin oli vielä 3) https://www.instagram.com/p/-9w5ycwmrg/?taken-by=johannababydoll
kasvot rumat,likaisenharmaanruskea,ei sovi valkoiseen rättiin.
Illan taipuessa keskiyöksi otettiin jo rennommin Loviisassa: https://www.instagram.com/p/-90SWywmkX/?taken-by=johannababydoll (6.12.)
Madame peruukkeineen sohvalla: https://www.instagram.com/p/-90r2UwmlP/?taken-by=johannababydoll
näätä siellä näätä täällä hyi miten ruma akka yök. näätä tuksu yäk.
Eipä näy Tunkilla enää kihlasormusta sormessa,onko kihlaus sittenkin purettu?Ovelasti monissa kuvissa vasenkäsi on aina piilossa,jossain kuvassa vasen käsi oli hämärretty.
Suhde on jo saavuttanut terminaalivaiheen.
Voi Veijo... pakene narsistia vielä kun voit!
Tunkki, ihan oikeasti, lopeta ryyppääminen!!!
Ei kelvannu Zirkonit,timanttia ootellaan,voe.Hapsuhius parka=timanttia aatoks,heh.
mut katsokaas sen klamourisii kynsiä,hyi.Peukalo ruskea,etusormen kynsi
likainen,eikä lakkaa,muut kynnet on mitä on,peruukki vappunaamariosastolta.
Sama peruukki ollut viikon haisevassa pesemättömässä päässä
Luulis, että lallilassa olis sauna...
Yhtään kuvaa ei oo julkaistu, ainakaan vielä...
Tukiainen pitäisi pestä autopesulassa. Ennenkuin tulisi puhdasta
Vesi loppuis kesken ja saippua ja iho menis rikki ja paikat likastuis jne.....
Tukiainen kaunis kaunis rupikonna.kvaakku
Tukiainen on inpence horo. Viettää inpence daytä joka päivä
Veijo Lallin riippuvat pallit ovat kauniimmat kuin Johanna Mia Tukiaisen naama
johanna onko se seiskaan kirjoittanut roisto nyt löytynyt jo, vai meneekö paljastukseen kymmenen vuotta häh. vai olikohan se sittenkin tuo vähäälyinen veijo jolla ei vieläkään stondaa, onko muuten viegra auttanut yhtään veijoa. jotenka kerro meille tuksu kuka tämä näätä oli vai onko niin että puhutkin vain pelkkää paskaa.
Johannalla Suomen seuraava Itsenäisyyspäivä menee joko vankilassa tai vankimielisairaalassa - sanokaa mun sanoneen.