Sharia-laki

Noin 5 vuoden kuluttua eduskunnassa rehellisin demokraattisin vaalein valittu kansanedustajisto päättää sharia-lain käyttöönotosta. Uikuttakaa kantasuomalaiset vaan..
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

se on jo sovittu juttu
ttp://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288554486346.html

Äänestä

Sharia ilmentää Arabian niemimaan keskiai­kaista heimo­kulttuu­ria ja sen barbaarista aja­tusmaa­ilmaa brutaaleine am­putaatio-, kivi­tys-, mestaus-, ristiinnaulitsemis- ja raipparan­gaistuksineen. Sharia mm. mää­rää, että muslimien on pakollista ru­­koilla viidesti päi­vässä ja että heidät on teloitettava us­konluopi­oi­na, mikäli he eivät tai­vuttelusta huoli­matta suostu sii­hen. Sharia mää­­rää kivittä­mään avio­rikkojat ja so­do­mian harjoittajat kuo­liaiksi, alis­­­ta­maan naisia ja pitä­mään vai­moja käy­tän­nös­sä van­kei­na ja lyö­mään heitä, pel­käs­tään mi­käli hei­dän pe­lätään olevan uppinis­kaisia, ja se kiel­tää mus­­limi­naisia avioitu­masta ei-mus­limien kanssa. Se mää­rää vihaa­maan, alis­­ta­maan ja syrjimään juutalaisia ja kristittyjä ja ole­maan ankaria näitä koh­taan, otta­­maan uskottomia pantti­van­geiksi lun­nai­den toivossa tai mes­taa­maan näitä.

Äänestä

Sha­ria mää­rää mus­limit huuh­tomaan sie­rai­men­­sa kolmesti aamulla he­rää­mi­sen jäl­keen, sillä Mu­hamma­din mu­kaan paho­lainen viettää yön­sä nenän sisällä.

Äänestä

Silloin kun joku ei suostu alistumaan shari’an käskyvaltaan ”vapaaehtoisesti”,
shari’a oikeuttaa teloittamaan miehet (ne, joilla kasvaa
häpykarvoja; Abu-Dawud 38:4390), raiskaamaan naiset (Bukhari
9:93:506) ja ottamaan omaisuuden, vaimot ja lapset sotasaaliiksi
(Islam QA: 13759). Allah itse antaa Koraanissa käskyn katkoa uskottomien
kauloja ja ottaa näitä pankkivangeiksi lunnaiden kiristä-
mistä varten ja lupaa pääsyn paratiisiin kaikille niille, jotka tulevat
surmatuiksi tappaessaan uskottomia (ks. Bukhari 1:2:35):
--
Shari’a velvoittaa muslimit valehtelemaan (taqiyya) ja kertomaan
harhaanjohtavia puolitotuuksia (kitman) aina silloin, kun se palvelee
islamin etua tai suojelee muslimeja ongelmilta, kuten negatiiviselta
imagolta tai rikosoikeudellisilta seuraamuksilta (RoT:8.2)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaaleja_kohti kirjoitti:

Noin 5 vuoden kuluttua eduskunnassa rehellisin demokraattisin vaalein valittu kansanedustajisto päättää sharia-lain käyttöönotosta. Uikuttakaa kantasuomalaiset vaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu