Kolme miljoonaa haluaa Niinistön jatkokaudelle

71 prosenttia äänestysikäisistä suomalaisista toivoo Niinistön asettuvan ehdolle vuoden 2018 presidentinvaaleissa. Niinistöläisyys ei silti rajoitu pelkästään istuvan presidentin kotipuolueeseen, vaan häntä toivovat kehään myös enemmistö SDP:n, Keskustan ja Perussuomalaisten kannattajista. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015120520781798_uu.shtml
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Parempi olisi jos jatkaisi. Ei tarvita yhtään enempää eläkepresidenttejeä eikä hyvää kannata koskaan vaihtaa.

Äänestä

Kelpaako kumileimasimeksi kuka tahansa? Soinikin voisi hankkia vähän eläkettä sillä pestillä.

Äänestä

Paras presidentti niistä, jonka aikana olen elänyt. Niinistö sanoi panttaavansa vastaustaan samaan tapaan muin muutkin istuvat presidentit ovat tehneet. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015120520784029_uu.shtml
Minä pelkään, että presidentillä ei ole tarpeeksi tehtäviä ja valtaa, että tää vakanssi enää kiinnostaisi jatkon kannalta. Toivottavasti olen väärässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


parasta.ei.vaihdeta kirjoitti:

71 prosenttia äänestysikäisistä suomalaisista toivoo Niinistön asettuvan ehdolle vuoden 2018 presidentinvaaleissa. Niinistöläisyys ei silti rajoitu pelkästään istuvan presidentin kotipuolueeseen, vaan häntä toivovat kehään myös enemmistö SDP:n, Keskustan ja Perussuomalaisten kannattajista. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015120520781798_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu