uskovaisten mailman loppu lähellä

kivapappi

Maailma ei sentään tuhoudu.

6

101

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raamatussa.totuus

      Uskovat pääsevät Jeesuksen luokse Uuteen Jerusalemiin, joka alas on taivaasta laskeutunut, ja ulkopuolella kaupungin muurien ovat maailman ihmiset.

    • maailman.ihmisten

      maailman ihmisten tärkeä uskoa Jeesukseen ja rakastaa myös, samoin lähimmäisiään.

    • SePyörii

      Kaikki maassaa maatuneet ovat yhä siellä. Mitään "toista tulemista" ja "viimeistä tuomiota" ein ole näkynyt. Onneksi maatuneet eivät ole tajullisesti olemassa. Atomit lliudentuneet ympäriinsä. Muistoja voi olla, vaikka kirkkoisä Augustiinuksesta tai Galileo Galileista. Vaikka onhan maapallon pyöreydestä vihje jo nimessä.

    • mailmaennustettu

      Se maailma loppuu uskovaisilta.

    • Jokaisen_ihmisen

      Jokaisen ihmisen kannattaa Jeesukseen turvata ja opetuslapseudessaan päästä valtakuntaansa varmuudella. Jumala ei odota ihmisiltä mitään sellaista mitä ei itse olisi antanut hyvään vanhurskaaseen elämään maailmassa tässäkin ajassa, ja Jumalan hyvyys on siinä, että tahtoo meille vain hyvää alusta loppuun Jeesuksessa.

    • TTKKL

      LukekaA KUOLEMANRAJAKOKEMUKSIA,ELI LÖYTYVÄT GOOGLETTAMALLA!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      134
      7326
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2680
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      280
      1355
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1069
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      1020
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      73
      971
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      960
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      804
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      783
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      771
    Aihe