YLEn, vasemmisto propaganda kanavana, murretaan..

Liikenne- ja vies­tin­tä­mi­nis­te­riön asettama mediatyöryhmä ehdottaa, että Yleisradion verk­ko­pal­velun voisi laajentaa avoimeksi kansalliseksi sisäl­tö­a­lus­taksi. Ylen tulisi myös toimia enemmän kotimaisten tuotantojen jakeluyhtiönä ja osto-orga­ni­saa­tiona.
7358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kyllä itsestäänkin, tietoa saa muualtakin pilvin pimein..

Äänestä

TULOSSA JA ISOJA !

Äänestä

Kauan saaneetkin punikit häslätä mielensä mukaan Ylessä.

Äänestä

Vasemmisto? Koska Nokia on vasemmistoa edustanut? Eikös puljua johda joku nokipomo? Näin muistelen.

Äänestä

Ei se Yle kovin nopeasti näistä vasemmistotoimittajista vapaudu, kun potkuja ei voi Suomessa puoluekannan perusteella antaa. Eikä uusiakaan voi kai puoluekannan perusteella olla ottamatta.

Äänestä

Kokoomuslainen pääjohtaja ja persu hallintoneuvoston puheen-
johtaja johtopaikoilta on vasemmisto kaukana.Johtajat pitäisi kai
valita taannoiseen traktorimarssiin osallistujista joilla on lestadio-
lainen tausta.

Äänestä
  • eroon YLEen pesiytyneistä punikkitoimittajista, siinäpä pulma !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vihdoinviimein kirjoitti:

Liikenne- ja vies­tin­tä­mi­nis­te­riön asettama mediatyöryhmä ehdottaa, että Yleisradion verk­ko­pal­velun voisi laajentaa avoimeksi kansalliseksi sisäl­tö­a­lus­taksi. Ylen tulisi myös toimia enemmän kotimaisten tuotantojen jakeluyhtiönä ja osto-orga­ni­saa­tiona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu