Jouko Piho Perttu Häkkisen radiohaastattelussa

Jouko Piho Perttu Häkkisen haastattelussa YLE Puheessa

Olen tiistaina 8.12.2015 klo 13-14 haastateltavana Perttu Häkkisen suorassa radio-ohjelmassa.

Tarkkaan ottaen ohjelma alkaa klo 13.03. Kanava on YLE Puhe (103,7 MHz). Jos et voi kuunnella suoraa lähetystä, ohjelma tulee kuunneltavaksi ja ladattavaksi heti eli klo 14.10 osoitteessa www.yle.fi/areena.

Haastattelun aiheita tulevat olemaan profeetat ja profetiat esim. Tukholman profetia, lopunajat, Antikristus, maailman raha- ja valtaeliitti, Euroopan unioni, jo lakkautettu puolueeni Suomen Laillisuuspuolue, omat elämänvaiheeni ja Suomen tulevaisuus.

YLE Puheen nettisivuilla (http://areena.yle.fi/1-3150899) huomista ohjelmaa mainostetaan seuraavasti:

Profeetan tehtävä

Suomalaiset profeetat. Erityistarkastelussa Jouko Pihon elämä ja teot. Vasta Luvatusta maasta saapunut saarnamies on vieraana suorassa lähetyksessä. Tutkija Katri Antin kertoo Raamatun profeetoista, mikä on profeetan tehtävä kristinuskossa? Toimittajina Perttu Häkkinen ja Panu Hietaneva.

17

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sewfc

      Onpa Piho sekaisin kuin seinäkello

      • Anonyymi

        perttu häkkinen murhattiin? miksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        perttu häkkinen murhattiin? miksi?

        profeetat ei tiedä, edes jälkeenpäin...


    • kuuntelinäsken

      Hyvä ohjelma oli, kannattaa kuunnella.

    • Olin tänään Perttu Häkkisen suorassa radio-ohjelmassa YLE Puheessa.

      Kiitos Herralle hänen avustaan ja läsnäolostaan!

      Ohjelma on kuultavissa Yle Areenassa osoitteessa
      http://areena.yle.fi/1-3150899 .

      • Hyväjuttuu

        Hyvinhän se menikin.


    • Havenu shalom ale hem ja lämpimät onnittelut Jouko! Loistava haastattelu, jossa annoit erinomaisen "jalat maassa" uskovan kuvan meistä kaikista profetoivista ihmisistä. Kiitos sinulle!

      • FBDFBDFBRHBD

        No.Näin se tulee menemään.Kun se Pihon ilmoittama päivämäärä umpeutuu.Niin Piho keksii uuden päivämäärän,ja nipun selityksiä.Ei taida Piho olla oikein kartalla.Mutta tämä on vapaa maa.Annettakoon myös Pihon olla julkisuudessa.Sitähän tämä profeetta Piho janoaa.JULKISUUTTA.


      • ÄläValehteleEnää
        FBDFBDFBRHBD kirjoitti:

        No.Näin se tulee menemään.Kun se Pihon ilmoittama päivämäärä umpeutuu.Niin Piho keksii uuden päivämäärän,ja nipun selityksiä.Ei taida Piho olla oikein kartalla.Mutta tämä on vapaa maa.Annettakoon myös Pihon olla julkisuudessa.Sitähän tämä profeetta Piho janoaa.JULKISUUTTA.

        Mutta kun Piho juuri sanoi, ettei päivämääriä.
        Kuuntele ja kerro sitten.


      • a----a
        ÄläValehteleEnää kirjoitti:

        Mutta kun Piho juuri sanoi, ettei päivämääriä.
        Kuuntele ja kerro sitten.

        Vanha konna on oppinut olemaan antamatta tarkkoja määreitä sen jälkeen, kun kävi ilmi että Jumala ei lupauksestaan huolimatta tehnytkään Joukosta Suomen Johtajaa.


      • ÄläValehteleEnää

        Kuuntele linkistä, kuka sanoi, mitä sanoi ja missä sanoi.
        Valehteleminen ei ole sivistynyttä toimintaa.


    • En janoa julkisuutta, kuten FBDFBDFBRHBD väittää.

      Minä en halua julkisuutta. Haluan sanomalleni julkisuutta.

      • Jarmo__EiKirj

        Ei Nooakaan kaivannut julkisuutta mutta vielä vähemmän pilkkaa mutta kumpaakin sitten kuitenkin tuli, oikeen yhdistelmänä... julkista pilkkaa.


      • asdfgasdfg

        https://www.facebook.com/permalink.php?id=167144159964277&story_fbid=536453223033367

        Ei siellä ylhäällä ilmeisesti aina ihan totta puhuta?


      • Jarmo__EiKirj

        En kirjoita kenekään puolesta mutta uskon itsekin ettei Joukon saama sanoma ole "ylhäältä". Se ei olekaan pointti, vaan se että JOKAINEN ateisti tahtoo näyttää että Jumala valehtelee. Pointti on siis siinä että miksi väität että "yläkerta" ei puhu totta, jos kerta et usko edes siihen? Paradoksaalista!
        Toinen pointti on että sanoma ei suurimmalla varmuudellakaan ole ylhäältä annettu. Siinä on juttuja, jotka eivät oikein toimi sieltä käsin noin:
        Esimerkiksi Jumala ei korota ennen aikojaan tuolla tavalla suoraan ketään, ei edes Joosefia, joka sentään sai suuren johtajuuden. Hänkin sai näkyjä jotka viittasivat johonkin sen kaltaiseen tilanteeseen ja senkin muiden veljiensä kautta.
        Ei ihminen kestä korottamista. Kaikki tulee aikanaan Jumalan tahdon mukaan, eikä Jumalalla ole tarvetta puhua englanniksi. Sekin on merkki itsensä korottamisesta.
        Loppupeleissä kuitenkin... En tiedä miten Joukon käy mutta varmasti hyvin. En tiedä mihin Jumala tätä on viemässä mutta NYT suunta näyttää oikealta. Minua harmitti ihan hirveästi kun hän uskoi poliittiseen uraansa jne. joka on mahdoton tie. Toki jokainen voi sanoa että Jumalalle kaikki on mahdollista mutta sillä perusteella voi sanoa ihan mitä tahtoo... kurjaa sellainen ajattelu, koska silloin niin ajatteleva ei ole tutkinut tarpeeksi, millainen Jumala on ja miten Hän on ennemmin toiminut. Ei Jumala hosu, eikä anna ihmiselle ennakkoon mitään liikoja unelmia. Profetiat ovat voimassa, eikä Suomelle missään luvata oikeastaan mitään, päin vastoin menetyksiä. Ei Suomesta tule koskaan mitään "suursuomea", vaan Jeesus saapuu ja perustaa yhden ainoan valtakunnan, jossa on yksi maa, yksi kieli ja yksi uskonto. Ei ole mitään Suomea ja sen hienoa suurenmoista johtajaa.


    • Miten niin?

      Tuo asia odottaa aikaansa. Älähän hätäile.

    • suikale

      oliko puhetta maalisuikaleista?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4135
    2. 66
      3393
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3044
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2519
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2336
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      198
      2092
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2041
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      820
    9. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      746
    10. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      70
      735
    Aihe