kreationistit mistä saan manaajan

olen koko elämäni ollut homoseksuaali, jo kerhossa yritin pussailla muita poikia. Olen siis pahojen henkien tai itse Saatanan vallassa:). Hjelppiä että voin parantua ja jatkaa elämääni täysipäisenä rehellisenä kreationistinä kuten tämän palstan kretionistit elävät elämäänsä.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Roomalaiskatolisesta kirkosta voisi löytyä.

Äänestä

"olen koko elämäni ollut homoseksuaali"

Parasta että hyväksyt asian, Jyrbä. Et sinä synnynnäisestä ominaisuudesta pääse poppakonsteilla eroon.

Hienoa muuten että ihan kysymättä ja pyytämättä todistat sen puolesta että monet kreationistit elävät henkistä keskiaikaa.

Äänestä
  • Asiasta toiseen, olisi kiinnostavaa tietää mitkä kaikki seksuaalisuuden muodot ovat synnynnäisiä ja mitkä eivät. Voisin ajatella että esimerkiksi vaippa- ja eläinfetisismi ovat kokeilunhaluisten yksilöiden opittuja tapoja. Varmoja vastauksia ei vain taida olla, en ainakaan pikaisella googgeloinnilla ole löytänyt.

    Äänestä

Vaikka aloitus onkin provo, jolla yritetään saada kreationistit ansaan, niin vastaan silti.

Elämäntavat ja taipumukset periytyvät. Arvaat varmaan, että homoseksualismiin saattavat vaikuttaa epigeneettiset tekijät:

http://news.sciencemag.org/biology/2015/10/homosexuality-may-be-caused-chemical-modifications-dna
http://www.nimbios.org/press/FS_homosexuality
http://www.buzzfeed.com/virginiahughes/genetic-on-off-switches-can-predict-homosexuality-controvers

Mikä saa sitten nämä kemialliset tekijät aikaiseksi, on se hyvä kysymys. Jos syynä ovat esimerkiksi ympäristömyrkyt, niin se aiheuttaa eettisiä kysymyksiä suhtautumisessa homoseksualismiin. Toisaalta, jos taipumus homoseksualismiin on epigeneettisesti perinnöllistä, niin voiko lääketiede tarjota tulevaisuudessa keinoja, jotka pysäyttävät epigeneettisen peritymisen?

Äänestä
  • Miksi aloitus olisi sen enempäätrollia kuin sinun joissa häviät Solonille ja luikit lopulta pakoon ja alat alusta?

    Äänestä

  • Tieteen Kuvalehdessä kyllä kerrottiin aika hyvin homouden synnystä evoluutionallisesta näkökulmasta.

    Äänestä

ÖÖ, et oo, pahojen henkien vallassa. Jos ei naisilta saa kissiä heterokaan, niin kai parempi, että saa edes muilta poitsuilta. Juudashan pusutteli Jeesusta, ja Jeesus siihen:"Ystäväni, tätä varten sinä tulit". Ja Absalomia, joka oli "kaunis mies"; kävi pussailemessa Isänsä Daavidin miehetkin.... Aikoinaanhan miesten pitikin suudella toisiaan; "PYHÄLLÄ SUUDELMALLA!". Emme kaipaa lisää homofobiaa, sitä on jo ihan tarpeeksi. Heterofobia on hieman eri juttu, jos kaikki läskit vanhat rumat ämmät hyökkäis päälle pussailemaan, niin sitä se olisi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


What.The.gay.say kirjoitti:

olen koko elämäni ollut homoseksuaali, jo kerhossa yritin pussailla muita poikia. Olen siis pahojen henkien tai itse Saatanan vallassa:). Hjelppiä että voin parantua ja jatkaa elämääni täysipäisenä rehellisenä kreationistinä kuten tämän palstan kretionistit elävät elämäänsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu