Vieläkö valtiovarainministeriössä ollaan kuten syyskuussa. Suomen talous kasvaa 0,2% ja ensi vuonna 1.3%
http://www.talouselama.fi/uutiset/vm-suomen-talous-kasvaa-luultua-hitaammin-erittain-vaikeassa-tilanteessa-6000797
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2015/12/08/suomen-vientiluvuista-herasi-huoli-heikoin-kuukausi-neljaan-vuoteen/201516236/12?pos=tuoreimmat
http://www.talouselama.fi/uutiset/vm-suomen-talous-kasvaa-luultua-hitaammin-erittain-vaikeassa-tilanteessa-6000797
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2015/12/08/suomen-vientiluvuista-herasi-huoli-heikoin-kuukausi-neljaan-vuoteen/201516236/12?pos=tuoreimmat
Vastaukset 9
Vanhimmat
suomessa ei työpaikat lisäänny vaan vähenee tulevaisuudessa?
kätilöt neuvoo taas miten uuden synnytys alkaa ilman kökkääkin.
Lopetetaan nyt se leikkauspolitiikka....leikataan ennemmin toistemme tukkia - palvelusektori on tulevaisuuden ykkösnyrkki työllistämisessä!
Vienti vähenee mutta tuonti senkun kasvaa, yli 30000 tänä vuonna.
olis korkea aika erota eusta ja ottaa käyttöön oma raha,
omalla rahalla luotaisiin työpaikkoja ja vienti lisääntyisi kelluvan valuutan myötä.
leikkauslistat johtaa yhä syvemmälle velkasuohon,näinkö taas käy?
http://hilkkamlaikko.puheenvuoro.uusisuomi.fi/207875-laiton-perinta-vie-ihmisilta-hengen-lahes-15-000-uhria-suomessa
2015 Pyydellään anteeksi ja valitellaan "90-luvun uhreja kohdeltiin väärin ja he tarvitsevat kompensaation".
Pääministerikin pyytää anteeksi, mutta hallitus ei tee minkäänlaisia toimia, jotta 90-luvun uhrit saisivat lopultakin oikeutta, lailliset tilitykset omasta omaisuudestaan, jotka vääryydellä on heiltä ryöstetty.
HALLITUSTEN TOIMINTA, 90-LUVULTA ASTI, ON HÄPEÄKSI KOKO SUOMELLE
65 000 yrittäjää konkurssiin. Päättäjät huusivat kuorossa "laman aiheuttaneet", "ylivelkaiset" ja "velalliset pitää tuomita"
600 000 työtöntä, 360 000 maksuhäiriöihin ajettua, kymmeniä tuhansia lapsia syrjäytyneeksi "lamaan syyllisen mukula", "itse kohtalonsa ansainnut". Heistä tänä päivänä on edelleen 57 000 syrjäyneinä. Hävetkää päättäjät!
_____________________
Sipilä pyysi anteeksi, riittäkö se niille jotka yhä maksavat tuon ajan petosta?
Jorma Jaakkola ihmettelee miksi kaikki on salattu sadaksi vuodeksi,
sitä sopii kaikkien kysyä,
oisko syynä se että väärintekijät eikä heidän sukunsa joudu vastuuseen näistä vääryyksistä.
Sipilän hallituksen velantaitto on vauhdissa.Talousnerot uskoo tällä nousuun,prossat vaan vähän hukassa ja suunnassa
Mitä eikö me olla viety yhtään rahaa Kreikkaa...
Ei Suomea edes yritetä nostaa taloudellisesti.Sipilä jatkaa sitä,mitä kokoomus on harrastanut täälä jo useamman vuoden.Taloudellinen rappio on edellytys halpatyövoimalle,varsikin keskituloisten tekeminen työttömiksi
Ihailtavaa vihreä talouskasvua vuodesta toiseen. Pian Suomi on pelastanut maailma.