Mitens palautussopimimus Irakin kanssa voi

Kuinka helevetin vaikeata on Orvon ja Soinin aikaan saada yksi lappu,jolloin raiskaajien ja rikollisten takaspotkiminen voi alkaa.Monella muullahan tämä on,Ruotsillakin.

Veikkaan,ettei sopimukseen ole aikomustakaan,eli taas jauhetaan paskaa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Palautussopimuksen tekeminen on vain ja ainoastaan Soinin vastuulla, koska hän on ulkoministeri! Orpo sen sijaan on tehnyt jo oman osuutensa, koska sisäministeriön alainen Maahanmuuttovirasto on luokitellut Irakin, Afganistanin ja Somalian turvallisiksi maiksi, jolloin siis palautuspäätökset voidaan tehdä.

Nyt siis vain odotellaan, milloin Soini tekee oman osansa, eli allekirjoittaa palautussopimukset näiden maiden kanssa! Mutta taitaa olla liian ylivoimainen tehtävä sille ihrakasalle?

Äänestä
  • No ,mitä Soini sitten oodottaa?Lisää maahantunkeutujiako?

    Äänestä

Niillä on semmonen sopimus Irakin kanssa,jos ei halua lähteä kotiin ei voi pakottaa vaikka olisi tehny pari murhaa.

Äänestä

Siihen mitään sopimuksia tarvita, irakin ihmeet taipaleelle vaan kotiaan kohti mutta jos se pitää olla niin tuskin läskiltä onnistuu, se on kuitenkin syömässä jossain tai sitten piipertää jossain ilmastokokouksissa.

Äänestä

AKT:n Piiraiselta se onnistuisi sulkemalla satamat muulta liikenteeltä, mutta vasemmistolainen ideologia tulee esteeksi, sillä vasemmistolainen ideologia vaatii lisää internationalismia eli lisää kansainvälisyyttä Suomen maaseudullekin kuten Rahjan satamaan.

Äänestä

Hallitus hiljenee. Matalapalkkasektorin työläisiä saatava lisää, ei palautettava.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


waler- kirjoitti:

Kuinka helevetin vaikeata on Orvon ja Soinin aikaan saada yksi lappu,jolloin raiskaajien ja rikollisten takaspotkiminen voi alkaa.Monella muullahan tämä on,Ruotsillakin.

Veikkaan,ettei sopimukseen ole aikomustakaan,eli taas jauhetaan paskaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu