Joko TBitT paineli häpeä lomalle

The-Bible-is-a-Joke

Eilen kyseinen hihu nolasi itsensä julistamalla omaan aivopieruunsa perustuen evoluutioteorian loppua. Huvittavaa oli että tutkimuksen olivat tehneet tieteilijät - eivät siis kreationistit - ja tutkimustulos tarkentaa ymmärrystä evoluutioon vaikuttavista mekanismeista.

On se naurettavaa kun pseudotiedettä edustavat kreationistit eivät kykene itse tekemään mitään tieteellistä tutkimusta, niin kretupellejen täytyy vääristellä todellista tieteellistä tutkimusta, joka tukee itseasiassa evoluutiota.

10

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hgdhhddhhd

      Ei TBitT malta olla häpeälomalla. Kretupellet kun tykkäävät niin nolata itsensä.

    • RNA-mediated amino acid substitutions stabilize organized genomes in all living genera. Viruses link perturbed protein folding to mutations and pathology. Theorists who have not learned the difference between a mutation and an amino acid substitution are biologically uninformed. They use the definition of mutation from de Vries (1904) in the context of assumptions made by population geneticists at the turn of the last century and tout the definition and assumptions as if they had some sort of explanatory power in the context of what is known about links from atoms to ecosystems. (James Kohl, 9.12.2015)

      Theorists who have not learned the difference between a mutation and an amino acid substitution are biologically uninformed.

      Tässä koko evoluutioteorian ydin. Darwinistit ovat teoreetikkoja, jotka eivät ole oppineet, mikä ero on mutaatiolla ja aminohappojen muutoksella.

      Epigeneettinen emäsparien vaihdos ei myöskään ole mutaatio, vaan nämä molemmat ovat normaaleja sopeutumismekanismeja, jotka Jumala on eliöijhin luonut.

      Kuten huomataan, olemme alkaneet väitellä terminologisista eroista ja tämä ei varmaankaan johda mihinkään. Seuratkaamme nykytutkimusta ja erityisesti geenitutkimusta.

      • IlkimyksenLesbosetä

        "Kuten huomataan, olemme alkaneet väitellä terminologisista eroista ja tämä ei varmaankaan johda mihinkään."

        Tarkoitat tietenkin sitä, että haluat määritellä termejä uudelleen ad hoc ja sitten kiukuttelet, kun muut eivät hyväksy väännöksiäsi.


      • Hgdhhddhhd

        Enkös minä sanonut että TBitT ei malta olla esittelemästä idioottimaisuuttaan eikä sitä kuinka kretu vääntää määritelmät uusiksi kieroillakseen.

        Ja sillä mitä Kohl hourii ei ole mitään merkitystä ennenkuin kyseinen hörhö on todistanut väitteensä tieteellisesti.


      • Hgdhhddhhd kirjoitti:

        Enkös minä sanonut että TBitT ei malta olla esittelemästä idioottimaisuuttaan eikä sitä kuinka kretu vääntää määritelmät uusiksi kieroillakseen.

        Ja sillä mitä Kohl hourii ei ole mitään merkitystä ennenkuin kyseinen hörhö on todistanut väitteensä tieteellisesti.

        Tuskinpa TBitT käy keskustelua Kohlin kanssa muualla kuin mielikuvituksessaan.


    • Kohl puhuu sontaa. En muuten löydä haulla tuota, mitä sinä olet ilmeisesti lainannut jostain lähteestä. Annapa linkki.

      "Tässä koko evoluutioteorian ydin. Darwinistit ovat teoreetikkoja, jotka eivät ole oppineet, mikä ero on mutaatiolla ja aminohappojen muutoksella."

      Osoittautuukin, että Kohl ja piippelitruutti eivät itse ymmärrä, mikä ero näillä on. Ja samalla eivät ymmärrä sitä, mitä geenit ja geenimutaatiot sitten ilmenevät.

      • Kommentti on suoraan Kohlilta minulle käymästämme kirjeenvaihdosta. Siksi et löydä sitä.


      • The-Bible-is-the_Truth kirjoitti:

        Kommentti on suoraan Kohlilta minulle käymästämme kirjeenvaihdosta. Siksi et löydä sitä.

        Eli kyse oli Kohlin mielipiteestä. Vaikka itse mainostat kriittisyyttä, niin otat kuitenkin Kohlin mielipiteen ilman mitään kritiikkiä totena? Hivenen johdonmukaisuutta, pyydän.

        Geenit koodaavat proteiineja. Välissä on tietty RNA-transkriptaasi, mutta geenilalleelien erot näkyvät myös geenin koodaamissa proteiineissa. Tästä on yksi-yhteen vastaavuus.


      • bruahhah
        The-Bible-is-the_Truth kirjoitti:

        Kommentti on suoraan Kohlilta minulle käymästämme kirjeenvaihdosta. Siksi et löydä sitä.

        Kohl on kreationisti, joka bloggailee kreationismista omilla nettisivuillaan missä samalla kaupustelee seksituotteitaan. http://pheromones.com/blog/

        Liittyykö kirjeenvaihto ehkä ostoksiisi? Hih hih.


      • Kretuilu.naurattaa

        Kappas vaan. Arvon kretupellestämme paljastuu kaiken aikaa entistä huvittavampia piirteitä. TBitT tosiaan löysi Kohlin tilatessaan seksituotteita. No ei siinä sinänsä mitään pahaa ole. Saahan sitä aikuinen mies tilata mitä haluaa uskonveljiensä hurmaamiseen.

        Mutta se mikä on oikeasti huvittavaa on se, että TBitT yksinkertaisuuttaan ja typeryyttään uskoo tuollaisen pseudotieteilijän huuhaaseen. Kyllä evolutionistit nyt vapisevat - naurusta. Ja Dawkinsiltakin valuvat kyyneleet - naurusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3693
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      72
      3065
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      53
      2271
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      13
      1433
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1259
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      86
      1136
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      961
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      941
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      935
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      922
    Aihe