Siis kokoajan ollut tiedossa eli ei yllätys !!

Paitsi päättäjille, että mukana tulee myös terroristeja , nämä päästetty Suomeen oikein kutsuttu, ja kokoajan tapahtuvat rikokset miksei suvakkien silmät aukene???? Noi ei ole pikkuvauvoja joko tajuatte.
1174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä ne tulee tajuamaan viimeistään puolen vuoden päästä on helvetti irti!

Äänestä
  • Ehdottomasti KAIKKI siis joka ikinen mamu pääkaupunkiin , säästyy muu SUOMI, pieni uhraus isänmaalle. Olen saanut lukea ,että siellä ne asuu kaikki maataloustukien maksajat ,siellä siis on rahaa.

    Äänestä

Irakilaisten nuorten miesten suuri pakolaisaalto Suomeen alkoi vajaa puoli vuotta sitten. Siis suunnilleen samaan aikaan, kun ISIS menetti Kurdeilta valtaamiansa alueita takaisin Kurdeille ja ilmeisesti Irakin armeijakin on ryhdistäytynyt USA:n ilmavoimien avustuksessa. Toisaalta ISIS alueiden öljynkuljetusta ja asevarastoja on pommitettu ankarasti, mikä on merkinnyt toimeen tulon supistumista ISIS-alueella. Ovatkohan Suomeen tulleet järjestään entisiä ISIS-kansalaisia ja sotilaita, jotka ovat huomanneet ISIS järjestön taistelun toivottomuuden. Ja miksi juuri irakilaiset on ohjattu Keski-Euroopasta Suomeen?

Äänestä
  • Jospa itse kalifi on ne lähettänyt tänne jihadismin raivossa tappamaan vääräuskoiset eli meidät? Pohdippas tuokin scenario - matka voi olla hyvinkin suunniteltu, tietyin motiivein.

    Ihmiset ei tajua kuinka jihadisti oikeasti vihaa ja tahtoo tuhota edustamamme länsimaalaisen yhteiskunnan. Heidän elämän ja kuoleman tehtävä. Siinä ei vihervassarin lässytyksiä kuunnella kun iskua tehdään...

    Äänestä

Isis soluttautuu, ovat ovelampia kuin hyyssärit luulevatkaan...

Äänestä

Kylmääkö nyt SUVAKIN persettä? Onko meillä vittu unelma, häh?

Äänestä

Yle kiistää kaiken ensin. Ulkomaalaisia raiskareita muka ei ole ja matuista ei ole mitään ongelmia missään. Lisäksi ei meille ole tullut mitään terroristeja. NO HEI HUPSISTA täällähän näitä on rikostilastotkin sen kertovat ihan selkeästi.

Äänestä

Abu baksun , näin jo tuttavallisesti, strategiaa - lähetetään jihadistidesantteja "turvapaikanhakijoiksi" ja voidaa iskeä missä vain, milloin vain..

Äänestä

Olisivat edes takavarikoineen "Älykännykät" niin toi tiedonsiirto olis ollu hieman hankalampaa, noh viisaat päättää !!!

Äänestä

kumman hiljaa ollut Bidee ja Haloska, aikamme ykköhyysärit.

Äänestä

Käsitättekö te sitä,että nyt puhutaan,että oikeutta aiotaan ruveta käymään Suomessa.
No siihen on tietysti syynä se,että joku asianajaja näkee tässä mojovan rahanteko paikan.Kun veronmaksajat taas ojentavat roponsa näiden murhaajien puolustamiseen.
Ja sitten hyysätään kai vielä vankilassakin täällä elinikänsä kuten kai
se Ruandan massamurhaajakin jonka oikeudenkäynnit tuli maksamaan
5 miljoonaa.
Eikö sen pitäisi olla Irakin oikeuslaitos,joka käsittelee tämän asian,ei pitäisi kuulua meille lainkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokonyttt kirjoitti:

Paitsi päättäjille, että mukana tulee myös terroristeja , nämä päästetty Suomeen oikein kutsuttu, ja kokoajan tapahtuvat rikokset miksei suvakkien silmät aukene???? Noi ei ole pikkuvauvoja joko tajuatte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu