Kempeleen koti vastaanottokuntoon

Kohta on vuoden vaihde. Joko Sipilän koti Kempeleellä on turvapaikanhakijoita varten vastaanottokunnossa?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Naapurit odottavat innolla uusia muuttajia.

Äänestä

Asuuko naapureina muita lestadiolaisia?

Äänestä

Kempeleessä ! Asuu täällä aivan tavallisia ihmisiä.

Äänestä

Vihjaako avaaja ettei Sipilän koti kelvannut ilman kunnostusta maahanmuuttajille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka_tietää kirjoitti:

Kohta on vuoden vaihde. Joko Sipilän koti Kempeleellä on turvapaikanhakijoita varten vastaanottokunnossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu