http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/halonen-kotouttamisesta-nuoria-miehia-rauhoittaa-kun-vaimot-ja-anopit-tulevat-mukana/5605280
Seta-Halonen haluaa että suomalaiset verinmaksajat verotetaan kuoliaiksi ja heidän tilalleen otetaan kouluttamattomia muslimi-idiootteja. Silloin hallitsijoiden on helpompi hallita kun orjalauma ei ymmärrä mistään mitään.
Tuo on Halosen tavoite, voiprkele.
Loiset, mm. halonen, käyvät yhä röyhkeämmiksi, VOI PERKELEEEEEEEEEEEEEEEEE
HALONEN JA MUUT PASKALOISET EIVÄT YMMÄRRÄ MISTÄÄN MITÄÄN.
Seta-Halonen haluaa että suomalaiset verinmaksajat verotetaan kuoliaiksi ja heidän tilalleen otetaan kouluttamattomia muslimi-idiootteja. Silloin hallitsijoiden on helpompi hallita kun orjalauma ei ymmärrä mistään mitään.
Tuo on Halosen tavoite, voiprkele.
Loiset, mm. halonen, käyvät yhä röyhkeämmiksi, VOI PERKELEEEEEEEEEEEEEEEEE
HALONEN JA MUUT PASKALOISET EIVÄT YMMÄRRÄ MISTÄÄN MITÄÄN.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Jos kerran vaimot ja anopit rauhoittavat, ei muuta kuin tervemenoa mistä tulivatkin.
Ei vaan typerä avaaja ei ymmärrä mistään mitään. Taitaa olla niitä nollaaivoja
Suuntaneutraali perheenyhdistäminen on ainoa oikea vaihtoehto SETAllekin.
Nyt olisi oiva tilaisuus opettaa homoilua VOK:eissa. Ei tarvitsisi rahdata naisia tänne ja Seta saisi uusia jäseniä. Onko suomessa vielä yhtään homosertifioitua VOK:ia?
"Meillä on paljon hyviä ihmisiä, esimerkiksi entisiä kansanedustajia, ja monia muita, jotka ovat eläkkeellä ja tuntevat läpikotaisin suomalaisen yhteiskuntajärjestelmän. Heidät pitäisi sitouttaa kertomaan maahantulijoille millainen maa Suomi on, ja millaiset säännöt täällä on. Heidät pitäisi ottaa vapaaehtoistoimintaan mukaan heti alussa."
Onko Halonen oikeasti noin typerä? Siis ihan oikea kansanedustaja kertomaan yhteiskuntajärjestelmän rakenne maahantulijoille.. Aivan kuin tarkkaa yksityiskohtainen selostaminen kiinnostaisi tänne tulleita ihmisiä, jotka valehtelevat ikänsä ja elämäntarinansa. Aivan kuin heitä asia yhtään kiinnostaisi vaikka sen kuinka asiallisesti selvittäisi.
Nyt olen tosi vihainen! Tämmöisiä ihmisiä meillä on ( ja on ollut) päättämässä maamme asioista. Ei ihme, että nyt ollaan tässä tilanteessa.
Ja sekin nauta vetää verotonta eläkettä, autoedulla, yms jotka valtio maksaa, mitä saa 700e/eläkeläinen????
Tälläiset vaatimukset käy ERITTÄIN KALLIIKSI meille veronmaksajille.
Tämmöiset todellisuudesta vieraantuneet henkilöt täytyisi saada puhe/toimintakieltoon yleisesti ottaen.
Näitä löytyy julkisesta hallinnosta ja sosiaalitoimesta aivan liikaa sekä rosvolaitoksista kuten SPR
OIKEAMPI RATKAISU;
VERONMAKSAJAN TAPPAJAT TULEE MUILUTTAA SIPERIAAN, ILMAN PALAUTUSOIKEUTTA. SUDET TEHKÖÖT MITÄ HALUAA NOILLA.
hänen HALLINTOKAUDELLA ILMAPIIRI OLI HYVIN MUSTIA SUOSIVA.
OLISKO PARENPI SELLAISTEN MUUTTAA ITSE MITÄ MIELI HALAJAA.
KUINKA PALJON HÄNESTÄ LÖYTYY ISÄNMAALLISUUTTA EI YHTÄÄN.
monet päättäjät jäy mimeänteitä jossa ei HERRAN JEESUKSEN KRISTUKSEN VALOA OLE.
Stasi-seta Haloska , YK- ja SPR-noita-akka, eivät tiedä ketä vastaan sotivat, vinkki: löytyy psalmeista, alkupäästä.
Sekaisin on.
Näkee, että täällä alatyylin tavikset ajattelevat olevansa asiantuntijoita.
Halonen ei maksa veroja eläkkeestään kuten ei muutkaan expressat joten he ovat irtautuneet suomalaisen yhteiskunnan arkitodellisuudesta jo aikoja sitten. Halonen ei ole koskaan tehnyt hikistä oikeata työtä vaan saanut palkkansa helpolla verorahoista koko elämänsä ajan lukuunottamatta lakimies aikaansa ayliikkeessä ja tuskin siinäkään virassa painettiin työtä paita märkänä. Sellainen ihminen jolla on rahaa todella rankasti ei tajua missä mennään työntekijätasolla ja siksi olettaa että verorahoista voidaan maksaa ihan mitä vaan poliitikoille pasahtaa päähän kuten nyt tämä matutehtailu.
Arja Alhot ja muut kuuden tonnin sopeutusrahaalla olevat ex-kansanedustajat matuja kotouttamaan.
Vavvaf, vavvaf nenä, tiffi.pylly,kakka,fuu, näin fe kultamuna vauhoittuu!
Mikäs se haloskan(s"d"p)on itse kommentoida, kun on loisinut itsekin jo kymmeniä vuosia verovaroillamme ja on jos missä busineksessa mukana, olisiko matutuksessakin kenties? Kommenteistaan voisi saada jopa sellaisen kuvan....En ihmettelisi yhtään kyllä.
Miksi Halosen tolloja näkemyksiä edelleen uutisoidaan?
Enkö näe sitä päivää, että minun ei tarvitsisi nähdä tai kuulla siitä ämmästä mitään?
Halonen on oikeistodemari kuten Lipponen, Urpilainen, Liikanen (Suomen pankin pääjohtaja), Koivisto, Ulpu Iivari (osakas Luona Oy:ssä joka tarhaa turvapaikanhakijoita, Heinäluoma.
Oikeistodemarit ovat PIILOKOKOOMUSLAISIA.