Istuu siitä 3 v. Halpa hinta nuoren tytön elämästä.
Kuitatkaa murha, kun SIKA pääsee vapaaksi!
Kuitatkaa murha, kun SIKA pääsee vapaaksi!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
###Tuomittu on tällä hetkellä tahdosta riippumattomassa hoidossa mielisairaalassa.###
Saisi olla siellä loppuikänsä. Eihän tuollaista ELUKKAA voi laskea ihmisten sekaan.
###Tytön asianajajan mukaan tuomiosta valittamista mietitään vielä.
Gummerus odotti pienempää tuomiota. Tyttö kiisti murhan, mutta myönsi tapon.
– Puolustuksen kannalta odotettiin lievempää tuomiota. ###
Mielisairas näyttää olevan myös murhaajan asianajaja Kaarle Gummerus. Toki haluaa vain tahkota lisää tiliä valtiolta itselleen.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1449814736348.html
Vaimoainesta tämä tyttö ja kosijoita on jo rivissä.
Siinä vain aviomies saa pelätä, milloin herää vainajana.
Kuittia odottava ja Ma lehden luin.Olisiko kirjoituksenne sävy erilainen jos kyseessä olisi teidän tytär joka tappoi.
Minulla ei ole tyttäriä. Poikani olen kasvattanut sivistyneiksi ihmisiksi - en ELÄIMIKSI.
Niinhän kaikki vanhemmat tekevät,mutta silti kaikista ei tule yhteiskunta kelpoisia,päässä kun niksahtaa se ei kysele kuinka on kasvatettu,se niksahdus voi tulla sinunkin pojillesi vaikka kuinka hyvin olet kavattanut.
###Niinhän kaikki vanhemmat tekevät###
Ei varmaan tee.
vakava tunne-elämän häiriö jonka vuoksi suunitellusti murhasi ikätoverinsa luultavasti popsii mömmöjä kauemmin kun olisi ollut linnassa.näin asiallisesti ei seinäjokisesti kirjoitettuna
hullujenhuoneella se sais olla loppuelämänsä---ei kai tollasta hullua voida vapauttaa enää noin vain takaisin normaaliin elämään---tuskin naapuritkaan haluu olla enää missään tekemisissä eikä kaverit---hullujenhuoneella on kivaa ku kaikki on enemmän ja vähemmän hulluja
Ei ikinä saisi päästää vapaaksi tuollaista murhaajaa. Miten voi olla mahdollista, että vaivaiset kuusituhatta velvoitettiin maksamaan uhrin perheelle???
600 000 euroa olisi pitänyt vähintään summan olla, eikä silläkään rahalla rakasta perheenjäsentä takaisin saa.
Valtoset on syytä kiertää kaukaa. Koko hullu sakki.
Järkyttävää, minkälaiseksi ovat tyttärensä opettaneet, ne kulissivanhemmat.
Sinähän se 600000 olisit veroista maksellut.Tuskin tyttö sellaisia summia koskaan saa,vaikka menisi töihin.
Tämä murhasta tuomittu tyttö voi joutua olemaan loppuikänsä mielisairaalassa. Silloin kun potilas on määrätty näinkin vakavan rikoksen seuraamuksena tahdosta riippumattomaan hoitoon, niin on hyvin todennäköistä että hoito tulee kestämään pitkään... ehkä jopa tytön koko loppuelämän.
Kauhistus mikä Tyttö.
Onko kaikki Seinäjoen pikkutytöt kasvatettu Sudeksi toisilleen????
Tämä nyt pääsee vähällä kun istuu Ensikertalaisena tehtynä pahantekijänä.
Koskaan ei töihin mene, maksattaa yhteiskunnalla saatavat.
Sitten Sairauteensa viitaten pääsee iäksi Sossun leipiin. Kannetaan pussikaupalla ruokaa ja juomaa kotiovelle asti ja vielä ovella huikataan: Soita jos jotain vielä puuttuu/tarvitset.
Helppoa on .....................tälläisten elämä.........
Olisi tarvinnut Isän kädestä ja Äidinkin aikanaan , eikä koivuniemenherrakaan pahaa olisi tehnyt.