Yle ajaa Liitä vasurien puheenjohtajaksi ?

Nähtäväksi jää tuleeko RKP agentista puheenjohtajaa ?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Li on huippu älykäs ja osaava. Toivottavasti Li lähtee ehdolle.

Äänestä

Kannattaisi valita Ville Niinistö suoraan Vasemmistoliitonkin puheenjohtajaksi. Miksi saman puolueen eri haaroilla pitäisi olla kummallakin oma puheenjohtajansa?

Äänestä

Media on täydellisesti vaiennut Liin vaalirahoituksen kuvioista ja sidoksista säätiöihin. Se ei ole tietenkään mikään ihme svekomedialtamme olla ihmettelemättä vasemmistoliiton johtohenkilöiden suhtautumista kielikysymykseen, vastoin jäsentensä enemmistön tahtoa. Ei muuta kuin lisää mainosaikaa mediassa.

Äänestä
  • Li on julkaissut vaalirahoitus ilmoituksen. Li:n äidinkieli on toinen kotimainen. Eli eipä hänen mielipiteensä omasta kielestään, ole yllätys.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleeko87 kirjoitti:

Nähtäväksi jää tuleeko RKP agentista puheenjohtajaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu