Tulossa MOT 10.1.2005

He kyllä vanha kirkonpolttaja häviää taas evl synagooganpolttajille.

Suomen kirkkoisät Hitlerin pyhäkoulussa

http://194.252.88.3/motweb.nsf/sivut/ohjelma?opendocument&pageid=Content81E10
2238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen varmaankin hiukan eri mieltä ohjelman tekijöiden kanssa joistakin asioista, mutta en tässä ala siitä sen enempää kirjoittamaan.

Ajattelevatkohan ohjelman tekijät evoluution vaikutusta natsismin syntyyn ja kannatukseen liittyen tai että miten he ajattelevat sellaisesta. "Puhdas arjalaisrotu"-ajatteluhan on evoluutioajattelun tuotosta.

Äänestä
  • ei ole evoluutioteorian tuotetta. Se on rasistinen tyhmä mitätön teelmä, siinä kaikki. Polveudumme kaikki ihmiset yhdestä ja samasta populaatiosta, ei ole parempia eikä huonompia. Värierot johtuvat evoluution kehittämästä tasapainotilasta D-vitamiinin saannin ja ihosyövän välillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Welhokas kirjoitti:

He kyllä vanha kirkonpolttaja häviää taas evl synagooganpolttajille.

Suomen kirkkoisät Hitlerin pyhäkoulussa

http://194.252.88.3/motweb.nsf/sivut/ohjelma?opendocument&pageid=Content81E10

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu