Kaupassa jonottavat 10 ihmisen jonossa vaikka vähän kauempana olisi melkein tyhjä jono. Eivätkä pellet tajua laittaa muovilätkää ostosten perään. Kassakin oikein säikähti kun asiasta mielipiteen ilmaisi. Ajatelkaa muitakin kuin itseänne.
Kyllä on ihmiset
tyhmiä___
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Todettu ja nähty tänään kahdessa eri kaupassa. Hölmöjä riittää joka paikassa.
Älä ikinä valitse jonoa, jossa on vanhoja naisia tai mamuja, niillä on aina jotakin valittamista muka tuotteiden vääristä hinnoista tai vihannekset jääneet punnitsematta. Myös rahapussin ja sopivien rahojen löytäminen kestää joskus iäisyyden.
En ole vanhus, mutta jätän itsekin aina vihannekset punnitsematta. Kyllä se kassatyttö ne punnitsee sitten. Joissain kaupoissa joutuvat valitettavasti juoksemaan sinne vihannesosastolle asti, mutta sehän ei minun ongelmani ole.
Aina jos ei ole lätkää laittanut, laitan sen itse, mutta nakkaan edellä menevän ostosten sekaan kortsupaketin, suklaalevyn tai mitä nyt kassalta löytyykään.
Sitten sen älypuhelimen plärääminen jonossa, kuinka ollakaan että joku soitti juuri nyt, no saahan puhelimiin kyllä valesoiton, eihän muut asiakkaat muuten näkisi että kiireinen perheenäiti juuri ruuhka-aikaan ostamassa tuttelia ja vastaamassa älypuhelimeen, yleisin kysymys kuitenkin että missä nyt olet.