Suomalaisuhreja
miksi jauhetaan vain suomalaisista?
minä
4441
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eiköhän puhelinyhtiö hyvitä (tai jätä laskuttamatta) ulkomaille soitetut puhelut tuolta ajalta, kun on selvää että puhelut olivat hätäpuheluja, eivätkä liittymänhaltijoiden itsensä soittamia.
Ei täällä jauheta VAIN suomalaisista.
Mutta ajattele jos aalto olisi iskenyt Suomeen. Silloin olisimme hyväksyneet asian että suomalaisia on pakko kuolla.
Se, että suomalainen menee ulkomaille vapaaehtoisesti, on jossain vieraassa paikassa juuri tietyllä hetkellä elämästään, tietyllä sekunnilla, paikassa jossa hän ei tavallisesti olisi.. Jos hän siellä kuolee, on se kohtalon ivaa.
...samalla lailla kun Halonen ajattelee.
Oletkohan järjissäsi?
Kyllä suomalaisten etu pitää olla ensin.
Oikeasti minua ei kiinnosta edes ne paikalliset ihmiset siellä alueella, vaan haluan herättää pelkästään keskusteluaa asiasta.