Martinlaakson koulu

Kerttulin

Kokemuksia Martinlaakson koulusta?
Minkälainen koulu? Onko kiusaamista? Minkälaiset opettajat?

8

4016

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Martinlaakson koulua en omalla kokemuksella huoltajana suosittele kenellekään, mikäli et halua lapsellesi ongelmia ja pahaa mieltä. Koulu tuntuu olevan täynnä vanhempien silmille hyppiviä opettajia jotka eivät huomioi yhtään vanhempien tai koululaisen toiveita opiskelussa ja kasvatuksessa. Ei mitään kunnioitusta vanhempia kohtaan. He myös ”luulevat” tietävänsä mikä on kenenkin lapsen opiskelulle parasta. Tällä hetkellä oma pieni ala-astetta käyvä koululaisena on sijoitettu isompien puolelle, lähelle ylä-aste teinejä jotka kiroilevat ja omaavat muita vaikutteita. Ja tämä ei kuulemma ole korona järjestelyä. Myös välitunti alue on rajattu siten ettei lapseni saa mennä pienten puolelle viettämään välituntia ikäistensä kanssa. Vastuutonta touhua koululta sekoittaa pienet isompien kesken. En suosittele kyseistä koulua kenellekään. Lapset vaan kärsivät tuossa puljussa.

    • Anonyymi

      No millaisa ihmisiä suåillä martsarin slummissa asuu.
      Sellain kouluhan se on
      Kiusaamist s varastrluu.
      Pelkkiä mamuja täys
      Maissi

    • Anonyymi

      Hyviä kokemuksia. Mukavat opettajat. Suosittelen!

    • Anonyymi

      Samanlaista porukkaa kuin martsaeissa asuu

      Derjantin ja maissi

    • Anonyymi

      Muka ainakin kun kiusattiin ja potkittiin päähän varastettiin ja ...

    • Anonyymi

      Martinlaakson koulussa osataan kohdata nuoret. Todella asiantuntijoita tehtävässään. Nostan todella hattua. Kiusaamiseen on kehitetty prosessi joka toimii myös.

    • Anonyymi

      osa opettajista on tosi mukavia ja ymmärtäväisiä, mutta todella moni työntekijä vähättelee ja mukamas "tietää" mikä on parasta millekkin oppilaalle. Kiusaamista muka vähiten vaantaalla, mutta en sitten ollenkaan tiedä mitä niissä muissa kouluiss tapahtuu. En suosittele koulua kellekkään varsinkaan jos olet vähääkään erilainen kuin muut

    • Anonyymi

      Ei yhtään pahempi kuin muutkaan vantaa lähiö koulut.

      Mulla ainakin menei nuoruus pilalle silloin kuin siellä olin.

      Päähän potkimista ja varastelua

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      76
      7636
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      129
      3049
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      153
      1894
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      71
      1718
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      129
      1557
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      172
      1492
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1212
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      79
      887
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      50
      834
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      784
    Aihe