Hirvisaarelta hyvää settiä

2182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Sarvihiiri ei ole enää kansanedustaja. Se niistä mv-paskan vikinöistä.

Äänestä
  • Ei ole valitettavasti tällä hetkellä istuva edustaja, mutta ennuste paluuseen näyttää hyvältä. Aika osuvia sanoja ja aikalailla totta koko juttu. Kun Yle ja HS valtamedioina yrittää pimittää meiltä tosiasioita niin onneksi on MV:n kaltaisia kanavia.

    Äänestä

  • rajojajokiinni kirjoitti:

    Ei ole valitettavasti tällä hetkellä istuva edustaja, mutta ennuste paluuseen näyttää hyvältä. Aika osuvia sanoja ja aikalailla totta koko juttu. Kun Yle ja HS valtamedioina yrittää pimittää meiltä tosiasioita niin onneksi on MV:n kaltaisia kanavia.

    Kun valtamediat kertoo mitä tapahtuu todella, niin mv-paska toistaa eduskunnasta pudonneen sarvihiiren vikinöitä. Ei jatkoon.

    Äänestä

  • mitähuttua kirjoitti:

    Kun valtamediat kertoo mitä tapahtuu todella, niin mv-paska toistaa eduskunnasta pudonneen sarvihiiren vikinöitä. Ei jatkoon.

    Tykkään edellisestä kommentista. Mieshän on hiiri.

    Äänestä

Asiaa puhuu, joka sana.

Äänestä

Ei kukaan vastuullinen puolue ota tuota pitkätukkaa listoilleen. Liika riskiä suhteessa hyötyyn, kun voi koska vaan tehdä haittaa puolueelleen. Luuletteko te että james on esimmäinen pelkkää populismia tuottava ex kansanedustaja. Ei tule pääsemään enää koskaan eduskuntaan. Nykypäivänä on todella huonot mahdollisuudet päästä läpi jostain puolueesta missä on vain 1% kannatus. HEippa liimanhaistelija ei tule ikävä.

Äänestä
  • Tässä meillä toope, jolla on vieläkin laput silmillä. Kyllä tulee menemään eduskuntaan ja todennäköisesti seuraavaksi juuri sellaisesta puolueesta, joka vielä alkuvuodesta oli marginaalikannatuksessa. Mihinkäs kuvittelette niiden persuihin pettyneiden äänestäjien menevän, niiden 250-300 000 jo kantansa muuttaneen? Ja lisää tulee, niiden äänimäärä oli yli puoli miljoonaa ja tasan 2 syytä miksi niitä äänestettiin, mamuvastaisuus ja Eu-vastaisuus. Kumpikin niistä syistä myytiin pois, joten äänestäjä katselee muita siihen alkuperäiseen syyhyn viittavia ehdokkaita ja puolueita.
    Mihin sitten mennään? No ei enää ainakaan missään nimessä yhteenkään hallituspuolueeseen, eikä varsinkaan suvakkioppositioväkeen, nehän on vielä pahempia. Vaihtoehdoksi jää joku joka nostetaan marginaalista pois isolla porukalla, kuten persut 2007-2011.

    Äänestä

  • 97898989 kirjoitti:

    Tässä meillä toope, jolla on vieläkin laput silmillä. Kyllä tulee menemään eduskuntaan ja todennäköisesti seuraavaksi juuri sellaisesta puolueesta, joka vielä alkuvuodesta oli marginaalikannatuksessa. Mihinkäs kuvittelette niiden persuihin pettyneiden äänestäjien menevän, niiden 250-300 000 jo kantansa muuttaneen? Ja lisää tulee, niiden äänimäärä oli yli puoli miljoonaa ja tasan 2 syytä miksi niitä äänestettiin, mamuvastaisuus ja Eu-vastaisuus. Kumpikin niistä syistä myytiin pois, joten äänestäjä katselee muita siihen alkuperäiseen syyhyn viittavia ehdokkaita ja puolueita.
    Mihin sitten mennään? No ei enää ainakaan missään nimessä yhteenkään hallituspuolueeseen, eikä varsinkaan suvakkioppositioväkeen, nehän on vielä pahempia. Vaihtoehdoksi jää joku joka nostetaan marginaalista pois isolla porukalla, kuten persut 2007-2011.

    Persuihin pettyneet duunarit palasivat demareihin. Persukupla puhkesi.

    Äänestä

  • TietoaSinullekin kirjoitti:

    Persuihin pettyneet duunarit palasivat demareihin. Persukupla puhkesi.

    Saahan sitä gallupien puitteissa mennä demareihin mielenilmaisuna, mutta vaalit on reilun kolmen vuoden kuluttua. Jos tämä yhteiskuntamme vielä silloin on koossa, niin yllätys tulee.. mutta tosiaan, kaikki voi mennä ihan toisin jo ennen.. ja se voi tietää itkua kärsimystä ja menetyksiä.

    Äänestä

"Jos kehitysmailta karanneet karvaranteet Asikkalan tyttäriin koskevat, kannatan mieleni maailmoissa kenttätuomioistuimia ja rikollisten puihin ripustamista. Symppaisin jopa lopullista kollektiivista ratkaisua."

Hirvisaari on siis valmis "lopulliseen kollektiiviseen ratkaisuun". Kun hän edellisessä lauseessa fantasioi "karvaranteiden" hirttämisestä, lienee "lopullinen kollektiivinen ratkaisu" sama asia kuin joukkotuhonta tyyliin Auschwitz.

Natsit puhuivat "lopullisesta ratkaisusta" tarkoittaessaan juutalaisten tuhoamista.

Äänestä
  • "Asikkalan tyttäret". Ärsyttää tämä naisten käyttäminen keppihevosena omien ajatusten esille tuomisessa. Ollaan niin naisten ystävää ja Jouluna taas nyrkit heiluvat ja turvakodit täyttyvät aitosuomalaisittain.

    Äänestä

  • asikkalaforever kirjoitti:

    "Asikkalan tyttäret". Ärsyttää tämä naisten käyttäminen keppihevosena omien ajatusten esille tuomisessa. Ollaan niin naisten ystävää ja Jouluna taas nyrkit heiluvat ja turvakodit täyttyvät aitosuomalaisittain.

    Se on jännä että suvakkifemakot muistaa mainita enää naisiin kohdistuvasta väkivallasta vain silloin kuin siinä on syyllisenä valkoinen suomalainen mies. Muiden tekemänä se on ok? Eli siis se vuosikymmeniä suomalaisten miesten päähän hakattu tasa-arvo ei ole enää niin tärkeä juttu?
    Tällaiseen päätelmään tässä on monikin tullut. Se sopisi wikipediaan ironian määritelmäksi. Suomalainen suvaitsevainen feministi teki tyhjäksi muutamalla lauseella, parissa kuukaudessa koko feministiliikkeen 50 vuoden työn Suomessa.

    Puolustellaan ja vähätellään ulkomaalaisia raiskaajia. Mitä uskottavuutta suomalaisella feministillä enää on? Ei tasan mitään. Hävittivät omat periaatteensa maailman pahimpien naisten alistajien vuoksi. Miettikää kuinka käsittämätön yhtälö!

    Äänestä

Naurettava pitkätukka!!1

Äänestä
  • Tukka saattaa olla pitkä, mutta pelkkää asiaa puhuu. Ollapa Hirvisaari näitten suomen syöjien kuten Sipilä tilalla, ai että...

    Äänestä

  • ...miksi pitäisi olla tuollakaan...?

    Äänestä

"Turvapaikanhakijat" ja "maahanmuuttajat" eivät ole kansanryhmä.
Siksi Hirvisaaren kirjoitus ei johda mihinkään oikeustoimiin.
Jos Hirvisaari olisi maininnut jonkin tietyn kansanryhmän, olisi tilanne toinen, ja syyte ja sakot napsahtaisivat.

Nyt Hirvisaari vastustaa ilmiötä, eikä se ole rikos. Kansalainen saa olla jotain mieltä ajan ilmiöistä ja meillä on oikeus vastustaa niitä anomalla, että emme niitä hyväksy.

Äänestä
  • Ai etta se onkin sitten ovela ja niiiiin viisasmies. Voi sanoa mutta ketä kiinnostaa esson baarin keskutelut. Hänellä oli paikka olla lähes ytimessä, mutta pilasisen lapsellisella käytöksellään. Tälläinen on maanpetturuutta!

    Äänestä

Painavaa tekstiä Hirvisaarelta......Kyllä tämä "mutavyöry" pitäisikin saada loppmaan, samaa mieltä. En kuitenkaan kaikessa hänen kirjoitustaan komppaa. Jos tuleva tyhjä vokki palaa, olen kanssa helvetin tyytyväinen. Mutten hyväksy asuttuun tilaan hyökäystä, enkä väkivaltaa muutenkaan. Politikkojen rikollinen toiminta maahanmuuttoasioissa olisi kuitenkin tutkinnan arvoisemppaa kun Hirvisaaren kirjoitus...

Äänestä

Missä on sen hyvä setti? Onkohan päästäkin viimeinen kahveli kadonnut siitä setistä

Äänestä

Kaikki eivät ole, mutta tämä on...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jameees kirjoitti:

Kaikki kansanedustajat ei näköjään olekaan läpimätiä.

http://mvlehti.net/2015/12/13/james-hirvisaari-kansalaisten-on-mielestani-syytakin-reagoida-hyvinkin-voimakkaasti/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu