jos paikkakunnalla on arabi vokki.
Kuka on eniten vastuussa tästä tilanteesta ja miten hänet saadaan vastuuseen?
Naiset eivät uskalla liikkua pimeällä
26
174
Vastaukset
- Ghjjkkll
Hallitus on vastuussa, ennen kaikkea Sipilä tästä suomalaisten naisten ja tyttöjen turvattomuudesta on vastuussa. Sipilän kuitenkin kiinnostaa enemmän bisneksen, kuten oman talonsa vuokraaminen näille miehille, josta kuittaa joka kuukausi 6000 euroa... mitäs meistä naisista ja meidän turvallisuudesta.
- maksuton_nainen
"Sotarikoksista etsintäkuulutettu irakilainen kuvattu Helsingissä
Kurkunleikkaaminen näyttää olevan tuttua hommaa. Irakilainen on vain muutama tunti sitten laittanut Facebook-taustakuvakseen Helsingin Alppipuistossa otetun valokuvan"
http://mvlehti.net/2015/12/14/sotarikoksista-etsintakuulutettu-irakilainen-kuvattu-helsingissa/
"kaverihan ihan fantasioi naisten hakkaamisesta"
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=204814873016641&set=a.106355482862581.15594.100004643892614&type=3 - pois.mokkamunat
SS-miehet ovat syyllisiä.
- KatariinaLinnanneito
Ravintolaan tai iltaisin suomalainen nainen ei uskalla ulos yksin mennä ja syynä kännipäiset yhteiskuntaongelmaiset suomalaismiehet.
- 1Mimmi
Miten ne miehet nyt ovatkaan tänä syksynä muuttuneet?? Aiemmin kyllä naiset ovat liikkuneet paljon yksin iltamyöhällä ja yöllä ilman huolia, niin minäkin. Tietysti ryyppypaikat eivät koskaan ole olleet omia suosikkipaikkojani, sinulla ehkä tilanne toinen.
- åänwijfujdf
Eräiden paikkakuntien uimarannoille voivat naiset jo heittää hyvästit.Voivat ensi kesänä sitten ihmetellä jos väkisin lääppivät matut ilmestyvät paikalle ja torjumisen jälkeen sitten huorittelua paikassa jossa lapsuudessakin on saanut olla rauhassa.
- Kettutar
Mitä luulet, oisko rannat suomipoikaa täynnä katselemassa jos siellä olisi tummaa pimua pikkubikineissään?
Älä puhu sontaa. Mutta pelkääväthän jotkut susiakin.
- musta.tuntuu
Onneksi kaupungeissa ei susia pelätä.
- näin_on
SSS-namusedät ovat syyllisiä.
- zoromnoo
Älä viitsi puhua kaikkien naisten suulla. Ei me kaikki olla tuollaisia vauhkoja hysteerikkoja. Ei mulla ainakaan aiheuta mitään ongelmia kulkea pimeällä vastaanottokeskuksen ohi.
- vanhemmille.kiitos
Ulkonäkösi suojaa.
- miittatäytty
milloin näitä tyhmiä esimiehiä kopistella vähän .
- Abdull
No mitä siitä jos saa yllätysseksiä, ei se tuhero siitä pilalle mene.
- rghirhgihg
Kannattas suomalaisten naistenki pukeutua säädyllisemmin varsinkin kesäisin ei sitä nyt tuheroa viitä vailla näytellä tartte vaikka voi kevyesti pukeutuakin.Jotkut käytös tavat sentään olisitte ihan missä päin maailmaa hyvänsä ei pelkästään suomessa tai arabi maissa niin voisi joutua miesten lääppimisen kohteeksi siltikin se nyt vaan on niin että näitä sairaita yksilöitä riittää aina joten kantsis pukeutua asiallisemmin niin ei herätä huomiotakaan.
myöskin varsinkin nuoret naiset vois lopettaa sen kikattelemisen ulkkis miesten kanssa. siinä keimaillaan ja kikatellaan niin sehän laittaa jo aivan sekaisin näitä miehiä. onse vaan kumma kun ei itsesuojelu vaisto pelaa yhtään. sitten ihmetellään jos vahinko käy.- Uhri_on_syyllinen
Kyllä se näin on. Napa paidat ja mini hameet pois. Viime kesänäkin kun oli se sortsi muoti niin oli kyllä kauheeta kattoo. Miehillä kun ei pysy se heppi housuissa niin naisten on suvun kunniasta huolta pidettävä sekä arabi maissa että Suomessa.
- Kaksikyttyrä-kameli
Villapipo päässä kuumassa kämpässä, että silleen. Tukka piiloon, että "primitiivikaverilla" tule "kikki". Se on sitä iPhone-sukupolvea..., että silleen.
- elää.oppien.mukaan
Islamin allaahii on kirjoitusten mukaan sokea yöllä joten
silloin voi muhumetti tehdä syntiä. - Sipilänsyy
Sipilä toimi poliittisena magneettina, tarviiko sitä edes kysellä. Uhreja tullut ja lisää tulee, kuten talousrasitusta. Tietysti killauttavat väkisillä suomalaisten ohi työllistämisprojekteineen osaa, jotta kaikki ei näyttäisi niin surkealta.
Mutta kuten tiedämme, poliitikot ovat niin tyhmiä, eivät omaa nöyryyttä myöntää olevansa väärässä, vaikka mitä tapahtuisi.
Heissä ei ole nöyryyttä ja se yhdistää heitä näiden pakolaisten/mamujen kanssa, jotka tekevät rikoksia, miksei muihinkin rikoksen tekijöihin. - eividumake
anteeks mutta saanko huomauttaa että naiset ei oo ikinä uskaltanu liikkua pimeällä ku meillä riittää juoppohulluja raiskaajamurhaajia ihan omasta takaa
- onnee
kohta et uskalla liikkua päivälläkään??
- eividumake
ja miksikä en?
- kleikkaajienyö
Ei uskalla enää miehetkään.
- Kettutar
Ihan olen liikkunut niinku ennenkin. Tosin mä oon jo aika vanha. Nuorempana kyllä tuli kaikenlaisia ehdotuksia ja vierellä ajelijoita. Ei ollut mamuja silloin, mutta törkyturpia oli.
- Tuu_kytäksi
Olisikos aikaa tulla pelätiksi bussi- ja junamatkoille, siellä joutuu 40 cm päähän araaaabi uuuroista, joilla hormonit pohjolan joulussa melko sekaisin? Etsä lähtisi saattelemaan meitä työmatkoille ja, jos sulla on kamuja niin hekin voisivat työssäkäyntiä avittaa?
- Kettutar
No itse asiassa istun lähes päivittäin mamujen kanssa samassa junassa, tuossa kun on vastaanottokeskus jossain lähellä. Pojat ovat olleet ihan kohteliaita tätiä kohtaan. Pelätiksi :D Voin tullakin, jos pelottaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873277
- 623037
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4332530- 802323
- 802313
- 962056
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j361913- 121656
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan201643Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil311499