Henkilöt, jotka ovat sosiaalisessa mediassa esittäneet Hotelli Tallukkaan liittyviä uhkauksia, voivat itse ilmoittautua poliisille p. 050 4564 312 ja tulla kuultaviksi. Näin he edesauttavat esitutkintaa ja oman asiansa hoitamista, poliisi pyytää.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450064060422.html?ref=rss
Kiitos etukäteen tunnustuksesta.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1450064060422.html?ref=rss
Kiitos etukäteen tunnustuksesta.
Vastaukset 32
Vanhimmat
5 miljoonaa rasistia soittaa.
Ennen Suomen polliisi osasi kävellä ja purra donitsia yhtäaikaa ja kun konstaapeli Reinikainen lopetti kävelyn ja donitsin puremisen ja jäi ansaitulle eläkkelleen, nyt Suomen polliisi osaa vain purra
donitsia. ;-)))
5 miljoonaa rasistia... aikamoinen unikuva.
Suomen Sisun kaikki 5 miljoonaa aktiivista jäsentä kääntävät katseensa rajalle, ja lähtevät yhdessä rinta rinnan kohti kavalaa ja ikiaikaista vainooja... rakentamaan suur-Suomea... krooohh
numero varattu ...
Matutkin alkavat itse ilmoittaa raiskauksensa, eli rikoksensa kyseiseen numeroon.
Kyllä käy poliisin työ jatkossa helpoksi.
Siellä kuuluu olevan vain yksi poliisi, sekin kahviossa.
Aloittajasta on jo tehty ilmoitus, kiihottamisesta kansanryhmää vastaan.
Siis ei herran Jumala, ei voi olla totta!
Onko tänään joku aprillipäivä vai mitä ihmettä?
jo on laiskoja poliiseja ...
Eikö kaikki muutkin rikokset voisi selvittää lehti-ilmoituksella. Syyllinen sitten soittaisi poliisille. Olisi todella halpa systeemi.
Poliisillahan on oikeus pyytää tekijöitä ilmoittautumaan omatoimisesti ja paras tapa ilmaista tuo toive on lehdistön kautta. Ei edes ensimmäinen kerta kun poliisi käyttää tätä keinoa hyväkseen saadakseen rikollisen kuultavaksi. Säästää poliisin vaivaa kun syyllinen marssii itse poliisiasemalle ja antautuu.
Pitäisikö ensin pois sulkea mahdollisuus että turvapaikanhakijat itse sytyttivät hotellin tuleen tai henkilökunnan huolimaton tulenkäsittely. Ei pitäisi syytellä ennen kuin on parempaa tietoa.
Ei siinä hotellissa vielä ole asumassa turvapaikanhakijoita.
No, sinäpä olet oikea talipäinen lapsisotilas. Saatanan vähäpoika.
Onhan poliiseilla nimiä tiedossa facen kautta. Tekijä on jo kärähtänyt. Turha alkaa etsimään uhkaajaa, hän voi ilmoittautua itse. Ilmoittautuminen säästää poliisin työtä ja kustannuksia.
Niin, poliisin aika menee facebook päivityksissä; "kävin paskalla, runkkasin, katsoin nettipornoa, ...".
Ainoa partiointi kun kävi kebabit kioskilta.
Kaikki partiot VOKeissa etsimässä terroristeja ja raiskaajia.
Tältä palstalta kivasti löytää vinkkejä erilaisista tuhotyön tekijöistä ja rikoksiin kannustajista...
Rikostentekijät itse täyttävät rikosilmoitus- ja tunnustuskaavakkeet netissä ja valitsevat vaihtoehdoista oman tuomionsa. Linnatuomion valinneet saavat ovikoodin, jolla pääsee vapaanaolevaan selliin.
Kyllä Bodomjärven ja Kyllikki Saaren murhat olisivat selvinneet hienosti mikäli olisi ymmärretty laittaa ilmoitus lehteen.
Nin moni tuttu kaveri on haaveillut tekevänsä sinkoiskun tms. että helpompi olisi varmaan ilmoittaa semmoiset jotka ei ole mitään ajatelleet tekevänsä, sama varmaan muillakin niin eiköhän se ole poliisillekin helpoin ottaa vaan puhelinluettelo käteen ja alkaa soittelemaan kaikille "sinäkö poltit?"
Aarnio....
Kuulemma ISIS soitti sinne ja tunnusti?
Joo
https://www.youtube.com/watch?v=myhYNsRXYgs
Alkaa vähäpoikia pelottaa, kun isänmaa kutsuu omiaan. Vaikka vaan ihan pikkusen kuultavaksi. En minä, Marko tai Jonne se olikin. Kiva pitää kiitospaitaa sellissä.
Missä Kalevi Gran asuu?
Tekijää ei saatu kiinni koska syylliseksi ei löytynyt kantasuomalaista.
Mukava aivopiero, marko hienoa. Vähäpoikaa veltostuttaa ihan pikkusen, kun pitäisi puhua totta ja seisoa tekojensa takana. Joulunpyhät poliisin pahnoilla parantaa kummasti kiitospaidan tunnelmaa. Isänmaan asialla.
I'm Spartacus!
Eipä ihme, että poliiseja aiotaan vähentää. Mitäpä näitä rikoksia tutkimaan, pyydetään vaan kansalaisilta apuja jos joku olis sattunut näkemään huppumiehiä, mopopoikia tai pakoputken paukuttelijoita. Tämä on tietenkin helpoin vaihtoehto, että pyydetään tekijää soittamaan itse.
"Soititte poliisin valtakunnalliseen tunnustustamisen ja ilmiantamisen palvelunumeroon.
Jos haluat tunnustaa, valitse 1. Jos haluat ilmiantaa, valitse 2.
Jos kyseessä on henkirikos, valitse 1. Jos kyseessä on omaisuusrikos, valitse 2...."
Muiden maiden sotilaskarkurit ja sotarikolliset loisivat
kylpylöissämme samaan aikaan kun tv:ssä pyörii
sotiemme veteraanien kerjäysmainos kuntoutusrahojen
saamisesi.