Törkeä rikastus kampissa

http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/92815-poliisi-torkea-raiskaus-kampissa-tunnistatko-epaillyn-kuvat

Näitä sitä vaan piisaa otsikoissa. Koskahan se tuo kutlluurin rikastuminen alkaa riittämään meidän suvaitsevaisille niin että nekin voisi alkaa harkitsemaan rajavalvonnan tehostamista?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tämäkin oli tapahtunut 1.12 !!! Varmaan tuntomerkkien julkaiseminen nyt 2 viikon päästä jouduttaa rikoksen selvittämistä!

Miksi helvetissä tätä ei ole julkaistu aikaisemmin!!!

Äänestä
  • Niinpä. Tuo vatulointi myös laittaa epäilemään että paljonkohan noita oikein jää kokonaan pois julkisuudesta? Ensin ei haluta heti ilmoittaa ja sitten kun aikaa on jo kulunut todetaan ettei enää kannata laittaa yleiseen tietoon.

    Äänestä

  • Pikku hiljaa poliisi tiputtelee näitä raiskausjuttuja, varmaan kun tänään oli hiljainen päivä raiskausten osalta ,ei ollut kuin 2 epäilyä, niin päättivät pistää yhden pimennossa olleen julki.

    Äänestä

  • karmeat.luvut kirjoitti:

    Pikku hiljaa poliisi tiputtelee näitä raiskausjuttuja, varmaan kun tänään oli hiljainen päivä raiskausten osalta ,ei ollut kuin 2 epäilyä, niin päättivät pistää yhden pimennossa olleen julki.

    Mahtaa varmaan olla vaikeaa olla rasisti kun noita raiskausjuttuja tulee niin harvoin matujen osalta mutta oikeistolaiset tekevät pari päivässä.

    Äänestä

  • Poliisi suojelee valkoihoista suomalaista raiskaajaa. Kuten kuvasta näkyy, mies on perisuomalaisen näköinen, mutta on hämäystarkoituksessa puhunut huonoa englantia, siirtääkseen epäilyt maahanmuuttajien niskoille.

    Äänestä

Näyttää valkoiselta kaverilta, 1.70 ja huono englanti viittaa suomalaiseen mieheen.

Äänestä

Onkos sillä kenttäpatja mukana? Gentlemanni

Äänestä

Miten niin rikastus??? tuohan voi olla venäläinen tai virolainen työmies. rasistit mongertaa jo omaa kieltä, puhukaa suomea.

Äänestä
  • Rikastusta se on kaikki vieraan kulttuurin paskasakin maaahanpäästäminen.

    Äänestä

  • wewewewewew kirjoitti:

    Rikastusta se on kaikki vieraan kulttuurin paskasakin maaahanpäästäminen.

    Mitäs on sitten se terrori mitä kantasuomalainen oikeistolainen tekee kantasuomalaisille? mitä sitä kutsut?

    Äänestä

Albanialainen raiskaaja selvästi. Niillä on tuollainen hevosen naama.

Äänestä

Arabimatu.

Äänestä

tuo näyttää aika paljon yhdeltä irakilaiselta/arabilta joka yritti yöbussissa kohti vuosaaren suuntaa lyöttäytyä seuraani (tosin monet heistä ovat erittäin samannäköisiä) ilmoitin hänelle, etten halua jutella hänen kanssaan, kun hän koitti tehdä tuttavuutta. Mies sitten jätti minut rauhaan, mutta lähtiessäni pois bussin etuovesta mies ponkaisi toiselta puolelta bussia etuoven eteen ja hymyili aika karmivalla tavalla (olin lievästi humalassa ja hymy oli siitä huolimatta karmiva) hetken luulinkin, että mies lähtisi seuraamaan mutta onnekseni asun erittäin vilkkaan kadun varrella ja ulkona oli tosi kylmä, onneksi mies ei kuitenkaan lähtenyt seuraamaan. jos asuisin jossakin korvessa en olisi edes noussut pois bussista, mikäli vaikuttaisi, että mies lähtee seuraamaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


weeweewewee kirjoitti:

http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/92815-poliisi-torkea-raiskaus-kampissa-tunnistatko-epaillyn-kuvat

Näitä sitä vaan piisaa otsikoissa. Koskahan se tuo kutlluurin rikastuminen alkaa riittämään meidän suvaitsevaisille niin että nekin voisi alkaa harkitsemaan rajavalvonnan tehostamista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu