Obama ei keskustele enää

Putinin kansa. Lähettä vain Kerry sanan saattajana. Se on mustapekkaa liukoiselle lilliputille. Putinin on keksittävä keino luovuttaa Donbass ja Krim lähiaikoina. Putinilla on aika seuraavan vuoden alkua asti. Sen jälkeen protestit Venäjällä alkaa leviämään dramaattisesti.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eihän häviäjä Obama tietenkään tahdo puhua voittajan kanssa. Lähettää Kerryn anomaan armoa.

Äänestä
  • Putte on luuseri ja hänen kanssaan jutellaan vain armosta!

    Äänestä

Nokikepin onkin syytä vaieta ehkä koko loppukaudeksi.
Vladimir on henkisellä tasolla Obamalle saavuttamaton tässä elämässä?

Krim on selvä tapaus, johon Venäjä palautti juuri Ukrainan ääriainesten sabotoiman sähkönjakelun suurin piirtein normaalitasolle. Se on ja pysyy Venäjälle....kaikki sen tietävät?

Äänestä
  • "Vladimir on henkisellä tasolla Obamalle saavuttamaton tässä elämässä?"

    Toivottavasti. Putinin tasolle päätyäkseen Obaman tulisi saada keskivaikea aivovamma. Putinia voisi luonnehtia parhaiten sanalla keskinkertaisuus. Missään vaiheessa ennen pääministeriyttään Putinin saavutukset eivät olleet mitään muuta, eivät koulussa eivätkä virkauralla.

    Siksipä parhaassa iässään ollut Putin lähetettiin Itä-Saksaan tyhjäntoimittajaksi - maahan jossa oli jo Stasi, siis ei puutetta kyylistä. Siellä Putin happani aikansa tiedustelutehtävistä haaveillen ja seurasi samalla kotimaansa alennustilan syvenemistä.

    Pääministeriksi valinta oli aivan outo prosessi, jossa valintakriteereinä olivat lähinnä: vähiten epäsopiva ja harmiton. Joskus käytettty sana "sattumakorpraali" kuvaa Putinia mainiosti.

    "Krim on selvä tapaus, johon Venäjä palautti juuri Ukrainan ääriainesten sabotoiman sähkönjakelun suurin piirtein normaalitasolle. Se on ja pysyy Venäjälle....kaikki sen tietävät?"

    Venäjällä on kaikki kaupan. Tulevaisuudessa Kiina ostaa ja ottaa sieltä haluamansa, ja venäläiset myyvät.

    Äänestä

  • Putte on tosiaan saavuttamattoman matalalla tasolla Obaman kannalta! Obamalla on loppututkinto ja Putte on pelkkä umpityhmö KGB-äijä!

    Äänestä

Obama vain kiristää otetta hiljattain.. Putin sai lupa soditta pelkkä isisia vastaan ja pelkkä Syyriassa.

Äänestä

Oli miten oli mutta natoa ei Suomen raukoille rajoille kaivata häsläämään.Me
osaamme kyllä jo pitää puolemme ilman sapeleita ja tuppipuheitakin :) Tämä
arvokas asia näkyy vasiten unohdettu äärinatottajain leirissä.Venäjä on naa-
purimme joka onkin aika mielenkiintoinen maa eikä ollenkaan niin paha kuin
Usan Valkoisesta talosta on taannoin väitetty :)

Äänestä

Putinin taktiikka ottaa panttivankia. En halua jättää Putinin panttivangiksi ilman naton suojelua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikeatajat kirjoitti:

Putinin kansa. Lähettä vain Kerry sanan saattajana. Se on mustapekkaa liukoiselle lilliputille. Putinin on keksittävä keino luovuttaa Donbass ja Krim lähiaikoina. Putinilla on aika seuraavan vuoden alkua asti. Sen jälkeen protestit Venäjällä alkaa leviämään dramaattisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu